Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Tarptautinis Anykščių pasakojimo festivalis SEKAS

K 2017-11-30 09:00 - Š 2017-12-02 23:59
5.00 - 29.00
Tarptautinio Anykščių pasakojimo festivalio SEKAS

RENGINIŲ PROGRAMA

1 DIENA. 2017 M.  LAPKRIČIO 30 D.
KETVIRTADIENIS

Pasakojimo metodas socialiniam pokyčiui
Praktiniai pasakojimo metodo mokymai
Jungtinė Karalystė, Škotija

Mokymai skirti praktikams, dirbantiems su žmonių grupėmis, kuriose teikiamas palaikymas ir parama, kuomet pasakojimo metodas gali tapti švelniu, subtiliu, bet labai svarbiu raktu, kuriuo atrakinamos „tylos“ durys. Šių mokymų metu dalyviai bus kviečiami išbandyti pasakojimo technikas ir veiklas, kurios gali švelniai padrąsinti kiekvieną papasakoti savo istoriją ir identifikuoti savo tikslus. Įgytas žinias galėsite pritaikyti bendruomenėse, dirbant su senjorų, neįgaliųjų, moterų, patekusių į krizines situacijas, pabėgėlių iš konfliktinių zonų, asmenų, gyvenančių su priklausomybėmis ar skurde, grupėmis. Village pasakojimo centro vadovė Claire McDade pasidalins centro patirtimi ir pristatys atvejų analizę socialinės srities projektuose. Pasakojimo metodo taikymo dirbtuves ves pasakotoja, edukatorė Joanne Marr iš Village pasakojimo centro.
Mokymai vyks anglų kalba, dalyvaujant vertėjui.

Anykščių S. ir L. Didžiulių viešoji biblioteka
2017-11-30| 9.00 -  17.00 val.


Iranas prieš Izraelį
Pasakojimo šou su pasakotojais Raphael Rodan ir Sahand Sahebdivani
Iranas, Izraelis, Nyderlandai

„Iranas prieš Izraelį” apjungia klasikinius Izraelio ir Irano pasakojimus su asmeninėmis Raphael Rodan bei Sahand Sahebdivani istorijomis. Pasakojimas neria į atlikėjų praeitį, jų kultūras ir į jų šalių priešiškumo viena kitai kilmę.
Pasirodymas vyks anglų kalba, žiūrovams, kurie pageidaus, bus dalijama turinio programėlė lietuvių kalba.

Anykščių kultūros centras
2017-11-30 | 18.00 val.

Oi, ir nukrito kibirkštėlė
Festivalio atidarymo vakaras

Dokumentinės prozos kūrėjas, anykštėnas rašytojas Rimantas Vanagas pasakos Anykščių krašto istorijas unikalioje autorinėje programoje „Anykščių fenomenas“. Pasakotoja, tautosakininkė ir etnologė Gražina Kadžytė perkels Antano Vienuolio legendą „Šventavartės aukuro atšvaitai“, siejančią Anykščių kraštą su istoriniu Saulės mūšiu, į tradicinio pasakojimo stilių. O jaunosios kartos profesionali pasakotoja Milda Varnauskaitė pasidalins savo šiuolaikinio pasakojimo pasirodymu „Emigravau netyčia, mama“, grįstu asmenine patirtimi, kuriame šmaikščiai derės bažnytinės giesmės, Portugališka pasaka, naujo gyvenimo Amsterdame ypatumai ir meilė mamai.
Pasakojama lietuvių kalba.

Antano Vienuolio memorialinis namas
2017-11-30 | 20.00 val.
______________________________________________________________________________
2 DIENA. 2017 M. GRUODŽIO 1 D.
PENKTADIENIS

Pasakojimas vaikams
Praktiniai pasakojimo metodo mokymai

Auginate vaikus ar dirbate su vaikų grupėmis, kurioms sunku susikaupti? Šie mokymai – tai visapusiškas
žaidimų, pasakų ir užduočių rinkinys, kuris padės turiningai bendrauti, dirbti ir leisti laiką su vaikais bei
paaugliais. Tai energinga mokymų diena, suteiksianti jums įrankius, kuriais naudojantis lengvai sutelksite vaikų dėmesį, linksmai bendrausite ir mokysitės. Mokymų metu susižapinsite ir pajusite pasakojimo metodo naudas šeimai, formaliajam ir neformaliajam ugdymui mokyklose ir bibliotekose. Būsite įkvėpti naudoti pasakojimą, kaip pagalbinę priemonę raštingumui ir skaitymui skatinti, turiningam laisvalaikiui kurti. Village pasakojimo centro vadovė Claire McDade pasidalins centro patirtimi ir pristatys atvejų analizę projektuose bei veiklose šeimoms ir skirtingo amžiaus vaikų grupėms. Pasakojimo metodo taikymo kūdikiams, vaikams ir paaugliams dirbtuves ves pasakotoja, edukatorė Joanne Marr iš Village pasakojimo centro.
Mokymai vyks anglų kalba, dalyvaujant vertėjui.

Anykščių S. ir L. Didžiulių viešoji biblioteka
2017-12-01 | 9.00 -  17.00 val.

Istorijų ratas
Atviras pasakojimo vakaras

Tai atviro mikrofono principu organizuojamas pasakojimo vakaras visiems, kas nori pasišildyti pirmąją žiemos naktį neformaliame būryje linksmų žmonių, klausytis tradicinių ir šiuolaikinių, vietinių ir užjūrio istorijų, ir patiems istoriją papasakoti ar pasaką pasekti. Kviečiame paruošti trumpus pasakojimus laisva tema „Šonas šyla, šonas šąla“. Vieno pasakojamo kūrinio trukmė ne ilgesnė kaip 8 min., kuo trumpiau, tuo geriau. Pasakotojai istorijas pasakos gyvai. Vakaro pabaigoje publika rinks labiausiai patikusį pasakojimą ir jo pasakotojui atiteks žiūrovų suaukotas piniginis prizas.  Vakarą veda aktorė, režisierė, kultūros vadybos meistrė Kristina Jakubauskaitė Veršelienė.
Pasakojama lietuvių ir anglų kalbomis.

Etnobaras Anykščiuose
2017-12-01 | 20.00 – 22.00 val.
____________________________________________________________________________________

3 DIENA. 2017 M. GRUODŽIO 2 D.
ŠEŠTADIENIS

Pasakojimo menas šiandienai.
Įkvepiantys pokalbiai su profesionalais
Konferencija

Kviečiame kartu padiskutuoti, kaip senoji žodinio pasakojimo tradicija gali būti naudinga ir įdomi šiuolaikiniame pasaulyje. Adverse Camber prodiuserė Naomi Wilds su mumis pasidalins apie aistrą prodiusuoti meninius scenos pasakojimo šou, žiūrovus supažindinant su įvairių tautų epiniais pasakojimais. Pasakotojai Raphael Rodan ir Sahand Sahebdivani papasakos apie profesionalaus šiuolaikinio pasakotojo duoną ir emocinio ryšio su pasakojama istorija svarbą, kaip tai gali padėti spręsti konfliktus ir ruošti naują profesionalių pasakotojų kartą, pristatys jų įkurtą Mezrab pasakojimo mokyklą Amsterdame. Folkloro tyrėja ir pasakotoja, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslo darbuotoja, etnologė, radijo laidų vedėja Gražina Kadžytė skaitys turtingą pranešimą apie nesenstančią lietuvių folkloro tekstų išmintį, kuriame aptars tautosakos tekstų gausą ir žanrus, gyvo pasakojimo situaciją XX ir XXI a., pokyčius ir šiandienos pasakotojų iššūkius, dainiaus ir pasakotojo konkurenciją. Filologas, folkloro tyrinėtojas ir pasakotojas Guntis Pakalns pristatys pasakojimo situaciją šiuolaikinėje Latvijoje. Kuo pasakojimas patrauklus ir kaip su juo susidūrė Lietuvos kultūros, meno ir edukacijos profesionalai, paaiškės atviro rato diskusijoje.
Konferencija vyks anglų ir lietuvių kalba, dalyvaus vertėjas.

Anykščių S. ir L. Didžiulių viešoji biblioteka
2017-12-02 | 9.00 – 12.30 val.

Pasakojis
Šventė vaikams ir šeimoms

Mūsų laukia keistų nutikimų kelionė po Pietų Ameriką interaktyvioje muzikinėje pasakoje „Kaip Adomas raudonoje dykumoje grojančio fakelo ieškojo“ su pasakotoju, vokalistu bei armonikieriumi Adomu Koreniuku.  Žaisime su pasakotoja Milda Varnauskaite pasakojimo dirbtuvėse „Už devynių marių”, ieškodami istorijų kasdienybėje, rinkdami ingridientus istorijoms, jas kurdami ir pasakodami.  Pasakotoja, folkloro tyrėja ir etnologė Gražina Kadžytė pakvies šeimas kartu pinti „Advento vainiką“ iš sakmių ir pasakų apie pasaulio bei gyvūnų sutvėrimą ir žmonių sambūvio principus. Užsuksime į „Slibinariumą”, mitinių būtybių dirbtuves, kur kartu su pasakotoja Daiva Ivanauskaite dirstelsime į paslaptingą mitinių būtybių gyvenimą škotiškose ir lietuviškose pasakose ir mėginsime susikurti savo mitinę būtybę.  Kad jaukūs, pilni prietemų, vakarai šeimos rate taptų dar stebuklingesni, menininkė Lina Timukaitė pakvies į dirbtuvėles „Artėjant vakarui - popierinių karpinių mažosios istorijos” gaminti popierinių pasakų personažų, leisti jiems nugyventi savas pasakiškų nuotykių kupinas istorijas, ir sukurti jiems erdvę - mažąją sceną savo namuose.
„Pasakojo“ renginiams prašome iš anksto registruotis paspaudus nuorodą http://bit.ly/2zF7vFV arba el. paštu pasakojis@gmail.com

Angelų muziejus
Anykščių S. ir L. Didžiulių viešoji biblioteka
2017-12-02 | 13.00 – 17.00 val.

Ugnis šiauriniame danguje: suomių epas
Pasakojimo šou su pasakotoju Nick Hennessey
Jungtinė Karalystė, Suomija

Leiskis perkeliamas dainų, nuotykių ir istorijų iš „Kalevalos“ – Suomijos nacionalinio epo ir kultūros lobio – tolygaus Homero Iliadai ir Odisėjai, ar senajam angliškam Beowolf.  „Kalevala“ yra paremta liaudies eilėmis, kurios buvo dainuojamos Suomijoje, Estijoje ir Karelijoje (Rusija) per šimtmečius. Vienas geriausių Jungtinės Karalystės pasakotojas Nick Hennessey ir trys virtuoziški muzikantai iš Suomijos atgaivina šias dviejų tūkstančių metų senumo istorijas, magiškai pasitelkdami originalius pokštus ir kerinčią muziką.
Pasirodymas vyks anglų kalba, su lietuviškais subtitrais, žiūrovams bus dalijama turinio programėlė lietuvių kalba

Anykščių kultūros centras
2017-12-02 | 18.00 val.

Renginio nuoroda: http://www.anykstenai.lt

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
Festivalio renginiai