Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

''SCANORAMA'': NAUJASIS BALTIJOS KINAS I PROGRAMA

T 2017-11-22 19:00
Kultūros fabrikas, Klaipėda
3.00 - 4.00
"Gimimas"
2017 min., 3‘
Lietuva

Režisierė: Eglė Mameniškytė
Scenarijaus autorė: Eglė Mameniškytė
Operatorius: Klementas Davidavičius
Kompozitorė: Dominyka Adomaitytė
Prodiuserė: Eglė Mameniškytė

„Gimimas“ – tai susidūrimas su miško, jo gyvybės, tankmės ir tamsos baime.

„Man miškas, kaip lokacija, knibždanti gyvybe, visada kėlė nerimą. Nusprendžiau eksperimentuodama animacijos technika kalbėti apie baimę miškui, jo tankmei ir tai, kas už jos slepiasi. Ją išgyventi, priimti ir paleisti“, – sako režisierė E. Mameniškytė.

Apie režisierę:

Eglė Mameniškytė gimė 1996 m. Vilniuje. 2014-aisiais baigė Skalvijos Kino Akademiją, kurioje ir pradėjo kurti filmus. Nuo 2015-ųjų studijuoja animaciją Vilniaus dailės akademijoje.

"Kur dingsta daiktai, kur dingsta žmonės"
2017, 22‘
Lietuva

Režisierė: Jorė Janavičiūtė
Scenarijaus autorės: Jorė Janavičiūtė, Anelė Kerpauskaitė
Operatorius: Zbigniev Bartoševič
Kompozitorius: Arklio Galia
Prodiuserė: Jorė Janavičiūtė
Vaidina: Justina Nemanytė, Laurynas Jurgelis, Salvijus Trepulis, Kęstutis Cicėnas
 
Domas yra kleptomanas. Jis sporto klube dirba prie integracijos programos, kuri padeda psichikos sutrikimų turintiems žmonėms grįžti į visuomenę. Kartą jis neatsispiria pagundai ir apvagia egzistencinę krizę išgyvenančią jauną gydytoją Simoną. Nežinodama, kas pasisavino jos daiktus, ji prašo Domo pagalbos, o šis, susigėdęs, bet negalintis prisipažinti, pažada surasiąs dingusius daiktus rytoj ir pasisiūlo pavežti ją namo. Jie leidžiasi į kelionę per naktinį miestą, kurioje tarp jų užsimezga trapus ir kartu neįmanomas ryšys.
 
„Norėjau sukurti filmą, kuris primintų juostas, dėl kurių pamilau kiną, – paauglišką, lengvą, šiek tiek naivų, trumpai tariant, pasaką. Tokį, kokį gali sukurti tik būdamas studentas. Taip pat norėjau paliesti savo kartai aktualią ankstyvą nuovargio ir rutinos temą. Mes labai dažnai dirbame be pertraukos, pavargstame ir nustojame jausti. Tai filmas apie troškimą jausti“, – sako režisierė J. Janavičiūtė.

Apie režisierę:

Jorė Janavičiūtė 2014 m. baigė žurnalistikos bakalauro studijas Vilniaus universitete, toliau tęsė mokslus Europos kino koledže Danijoje. Šiuo metu mokosi vaizdo režisūros magistro antrame kurse Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

"Paskutinė diena"
2017, 23‘
Lietuva

Režisierė: Klaudija Matvejevaitė
Scenarijaus autorė: Klaudija Matvejevaitė
Operatorė: Odeta Riškutė
Kompozitorius: Vytautas Leistrumas
Prodiuserė: Veronika Cicėnaitė
Vaidina: Inga Maškarina, Vidmantas Fijalkauskas, Kasparas Varanavičius,Roberta Sirgedaitė

Kaip jaustumeisi, jei žinotum tikslią savo mirties datą? Sename Vilniaus name gyvena Beloglazovų šeima: Kolia, Lena, jų dukra Sonia ir paauglys sūnus Igoris. Šiandien ta diena, kai būdamas keturiolikos turi mirti Igoris. Kiekvienas šeimos narys tai žino ir savaip bando susidoroti su slegiančiu laukimu.
 
„Filmo tema man labai artima – kai rašiau scenarijų, teko slaugyti sergančią močiutę. Stebėjau šeimos narius – jie skirtingai elgėsi, bandžiau suprasti, ką kiekvienam jų reiškė močiutės gyvenimas. „Paskutinė diena“ kalba apie gyvenimo vertę: kuo ji matuojama ir kaip pasikeičia jos supratimas mirties akivaizdoje“, – sako režisierė Klaudija Matvejevaitė.

Apie režisierę:

Klaudija Matvejevaitė gimė 1995 m. Vilniuje. 2002–2014 m. mokėsi M. K. Čiurlionio mokyklos Dailės skyriuje grafikos specialybės. Nuo 2014 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuoja vaizdo režisūros bakalaurą. Dirba kine ir televizijoje kaip režisierė ir aktorių atrinkėja.

'Paskutinė stotelė - mėnulis'
2017, 9’
Lenkija, Lietuva

Režisierė: Birutė Sodeikaitė
Scenarijaus autorė: Birutė Sodeikaitė
Operatorius: Piotr Matysiak
Kompozitorius: Ramūnas Motiekaitis
Prodiuseriai:  Agnė Adomėnė, Justyna Rucińska, Wojtek Leszczyński, Anna Mroczek
Vaidina: Birutė Sodeikaitė

Istorija apie mergaitę, kuri savo vaizduotėje bando susitaikyti su ją užklupusia liga. Mergaitės vaizduotėje heroję bei ligą įkūnijantys Vienaragis bei Liūtas keliauja per skirtingas ligos priėmimo stadijas.

“Paskutinė stotelė mėnulis tai kelionė per vaizduotę, kurios metu susikerta dvi jėgos - realybės priėmimas ir susitaikymas su ja su pasidavimu,” – sako režisierė B. Sodeikaitė

Apie režisierę:

Birutė Sodeikaitė - lėlių animacijos režisierės, lėlių bei scenografijos dailininkė, animatorė. Mokslus baigė Bournemouth meno akademijoje, Didžiojoje Britanijoje. Darbo patirties įgijo didžiosiose Europos lėlių animacijos studijose (Aardman, Didžioji Britanija, Nukufilm, Estija, Se-Ma-For, Lenkija). “Paskutinė stotelė - Mėnulis” - debiutinis režisierės filmas. 

"Yana"
2017, 30‘
Lietuva

Režisierė: Saulė Bliuvaitė
Scenarijaus autorius: Saulė Bliuvaitė
Operatorius: Linas Žiūra
Kompozitorius: Domantas Strupinskas, Ernestas Kaušylas
Prodiuseris: Vitalijus Gylys
Vaidina: Justina Nemanytė, Dainius Gavenonis, Rasa Samuolytė, Vygandas Vadeiša, Vilma Raubaitė, Sofiya Osipovna, Mantas Zemleckas, Greta Grinevičiūtė, Žygimantė Jakštaitė, Andrius Alešiūnas

Janai nerūpi aplinkinių nuomonė, nes ji gyvena tik šia sekunde ir ją dovanoja savo malonumui. Vis dėlto ši malonumų banga lūžta, kai Jana permiega su sesers vyru. Sesuo išmeta ją iš buto, kuriame iki tol leido gyventi. Vyrų numylėtinė Jana net neabejoja greitai susirasianti prieglobstį. Deja, ieškodama pagalbos mergina pradeda suprasti, jog ją supantys žmonės yra ne draugai, o tik vyrai, geidžiantys jos kūno.

„Šiuo filmu norėjau atskleisti chaotišką jaunos moters pasaulį, pamėginti rasti atsakymą į klausimą, kuris žmogus laimingesnis – tas, kuris netramdo savo aistrų, ar tas, kuris jas užgniaužia“, – sako filmo režisierė S. Bliuvaitė.

Apie režisierę: 

Saulė Bliuvaitė gimė 1994 m. Kaune. Dar mokydamasi mokykloje Saulė pradėjo dirbti fotografe įvairiuose Vilniaus naktiniuose klubuose. 2013-aisiais studijavo žurnalistiką Vilniaus universitete, o 2014 m. įstojo į kino režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2016 m. sukūrė trumpametražį vaidybinį filmą „Gyvenimas yra gražus ir niekada nesibaigia“.

Renginio nuoroda: http://www.kulturosfabrikas.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
''SCANORAMA'': NAUJASIS BALTIJOS KINAS I PROGRAMA T 2017-11-22 19:00 Kultūros fabrikas, Klaipėda 3.00 - 4.00
Svarbi informacija

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 3 metų amžiaus (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: N-13
Nuolaidos:
- su „Kultūros fabriko“ draugų kortele („Kultūros fabriko“ draugų kortelė yra vardinė ir nuolaida taikoma tik kortelės savininko pirktam vienam bilietui. PRIVALOMA parodyti kartu su bilietu)
- moksleiviams, studentams, senjorams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Bangų 5A Klaipėda Lietuva
Organizatorius
VšĮ ''Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra''
VšĮ ''Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra''
Bangų g. 5A Klaipėda
Įmonės kodas 142031277