Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Smilkalų gamyba

K 2016-09-29 18:00
Menų studija Artoteka
6.00 - 10.00

Smilkalai – kvapiosios medžiagos, kurios smilkdamos skleidžia aromatą. Naudojami daugelyje religinių apeigų, taip pat medicininiais, estetiniais tikslais. Žmonės jau tūkstančius metų žino kaip išgauti aromatus iš kvapių dervų, medienos gabalėlių, žolių, šaknų, žievės, sėklų, žiedų. Smilkalai naudojami šventyklose, ritualų ir ceremonijų, meditacijų metu, kai kur jie neatsiejami nuo laidojimo ritualų ir medicininės praktikos. Buityje naudojami sureguliuoti fizinius ir emocinius sutrikimus, pajusti tiesiog pasitenkinimą nuo malonaus aromato. Nuo seno smilkalai, laikomi efektyviausia aromaterapine priemone. 

Lietuvoje anksčiau gaminti smilkalai iš žolelių, žievių, vaistažolių (jonažolių, pelynų, ajerų). Buvo tikima, kad jie gali saugoti nuo įvairių ligų. Taip pat dažnai smilkyti gintaro milteliai. Gintaro kvapas leidžia atsipalaiduoti, šalina nuovargį. Vienas labiausiai vertinamų ir prabangiausių kvapų – jazminų. Ramina, šalina stresą, pakelia nuotaiką. Įdomiai veikia ir pačiulio kvapo derinys su rožės aromatu. Jis tinka daugeliui atvejų: jei kankina depresija – suteikia gyvenimo džiaugsmo, o jeigu esate per daug energingi ar įsitempę – nuramina. Smilkalų gamybos užsiėmimo metu aptarsime smilkalų rūšis, jų istorijos fragmentus. Pasiruošime medžiagas, kurias naudosime kūryboje. Gaminsime natūralius konuso formos smilkalius iš himalajietiškų žolelių. Patys maišysime reikiamos konsistencijos smilkalų masę, o iš jos formuosime konuso (piramidės) formos smilkalus, kuriuos galima degti tiesiog padėjus ant lėkštutės ar padėkliuko.


Užsiėmimas įvyks rugsėjo 29 d. ketvirtadienį 18 val. Artotekoje.

Į bilieto kainą įskaičiuotos visos priemonės.

Būtina išankstinė registracija el. p. info@artoteka.lt nurodant savo bilieto numerį.

Draugiau informacijos: http://artoteka.lt/veikla/kurybiniai-uzsiemimai/smilkalu-gamyba

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Smilkalų gamyba K 2016-09-29 18:00 Menų studija Artoteka 6.00 - 10.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 18:00
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Šeimyniškių g. 23 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Artoteka, VšĮ
Šeimyniškių g. 23 Vilnius