Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

ALMA MATER MUSICALIS

Pr 2017-04-03 18:00
Šv. Jonų bažnyčia, Vilnius
„ŠIAURĖS KELIAS“
POVILAS SYRRIST-GELGOTA (altas, Lietuva, Norvegija)
TORIL SYRRIST-GELGOTA (violončelė, Norvegija)
Vilniaus miesto savivaldybės ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS orkestras
Vadovas ir dirigentas DONATAS KATKUS

Programoje: Kjell Mork Karlsen, Kjell Marcussen, E.Grieg

POVILAS SYRRIST-GELGOTA – plataus profilio artistas, klasikinės muzikos atlikėjas, Oslo Filharmonijos orkestro artistas, ansamblio Duo Oktava narys, soliuojantis altininkas ir liaudies dainų atlikėjas bei aranžuotojas. Studijavo Vilniuje, Londone, Paryžiuje ir Osle. Savo projektuose derina klasikinės, liaudies bei šiuolaikinės muzikos kūrinius. Didžiausias dėmesys – lietuviškos muzikos propagavimui Norvegijoje, o norvegiškos – Lietuvoje. Už šią veiklą Lietuvos Ambasados Norvegijos karalystėje apdovanotas medaliu. Daug kūrinių Lietuvos, Turkijos bei Norvegijos kompozitoriai yra sukūrę ir dedikavę Povilui. Šį sezoną 7 kartus solistas su orkestru grieš jam dedikuotus kompozitorių K. Marcussen bei K. M. Karlsen kūrinius. Su violončelininke Toril Syrrist-Gelgota bei gitaristu Anders Oien pristatys naują K. Marcussen solinės ir kamerinės muzikos albumą. Povilas dalyvavo daugelio CD įrašyme.

TORIL SYRRIST-GELGOTA magistratūros studijas baigė LMTA (prof. S. Sondeckienės kl.) bei Osle pas vieną garsiausių pasaulyje violončelininkų prof. T. Mørk, dalyvavo M. Rostropovich, S. Isserlis, F. Helmersson, W. Boetcher bei A. Noras meistriškumo kursuose. Ji Duo Oktava narė. 2016 m. solo su 5 orkestrais Lietuvoje, Ukrainoje, Norvegijoje ir Baltarusijoje atliks jai sukurtus ir dedikuotus Norvegijos kompozitorių kūrinius. Toril dalyvavo daugelyje tarptautinių kamerinės muzikos festivalių, įvairių albumų įrašymuose. 2007 m. įrašė CD «Pilgrimage» su duetais altui ir violončelei. Tai buvo vienas pirmųjų tokio tipo albumų pasaulinėje rinkoje.

Vilniaus miesto savivaldybės ŠV. KRISTOFORO KAMERINIS orkestras (meno vadovas ir dirigentas D. Katkus) garsus universalumu, profesionalumu, menine vaizduote. Jis laukiamas ne tik Lietuvos bei užsienio šalių prestižinėse koncertinėse salėse (tame tarpe Théatre des Champs-Elysées, M. Glinkos, P. Čaikovskio ir kt.), bet ir estrados scenoje ar net smėlio karjeruose... Kolektyvas išsiskiria ypatingu stilistiniu universalumu, yra pelnęs „barokinio orkestro“ bei retų partitūrų gaivintojo reputaciją. Anot muzikologų, tai „puiki bazė šiuolaikinių kompozitorių sumanymams“. Orkestro muzikantai dalyvauja netradicinėse akcijose, intriguojančiuose džiazo, roko, pop muzikos projektuose. Vienas sensacingiausių pastarojo meto pasirodymų – pirmą kartą atliktas koncertas oro balione!

DONATAS KATKUS – altininkas, muzikologas, profesorius, dirigentas vadovauja Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui nuo pirmos jo gyvavimo dienos. Studijavo Vilniaus ir Maskvos konservatorijose, stažavo Budapešte. 1965 m. jo iniciatyva įkurtas Vilniaus styginių kvartetas, kuriame grojo 29 metus, su juo pelnė I premiją tarptautiniame Lježo konkurse, gastroliavo daugiau kaip 30 pasaulio šalių. Nuo 1968 m. dėsto LMTA, nuo 1995 m. – vadovauja meistriškumo kursams Pomersfeldene (Vokietija). 1995 m. įgyvendinta D. Katkaus idėja surengti Vilniuje vasarą muzikos festivalį. Jis įvertintas Valstybine kultūros ir meno premija (1986), Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija (2001), 2003 m. apdovanotas LDK Gedimino ordino Karininko kryžiumi, Pasaulio intelektinės nuosavybės aukso medaliu, 2012 m. – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi ir kt.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
ALMA MATER MUSICALIS Pr 2017-04-03 18:00 Šv. Jonų bažnyčia, Vilnius 5.00
Išparduota
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.ltDurys atidaromos: 17:30
Renginio trukmė: ~2:00
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 3 metų amžiaus (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Nuolaidos: Neįgaliesiems įėjimas nemokamas.
Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Šv. Jono g. 12 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Lietuvos muzikų rėmimo fondas
A. Smetonos g. 8 – 3 Vilnius
irta@lmrf.lt
Įmonės kodas 190726852