Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

ALMA MATER MUSICALIS

Pr 2017-12-04 18:00
Šv. Jonų bažnyčia, Vilnius
8.00
BALTAS PAUKŠTIS

Vakaras, skirtas Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui VYTAUTUI KERNAGIUI


Vakaras rengiamas su Vytauto Kernagio fondu

VYTAUTAS KERNAGIS (sūnus, LR Seimo narys)
IZOLDA KEIDOŠIŪTĖ (žurnalistė, kino kritikė)
RŪTA OGINSKAITĖ (žurnalistė, kino kritikė,)
VYTAUTAS V. LANDSBERGIS (poetas, publicistas, teatro ir kino režisierius)
ANDRIUS KULIKAUSKAS (kompozitorius, poetas, bardas)
Programoje V. Kernagio dainos

„Susitikimai su Kernagiu teikia nenusakomą laisvės pojūtį. Laisvės veikti, kurti, maištauti, kitaip vertinti. Be to, nuo jo užsikreti noru gyventi smagiai, su pasigardžiavimu.“
 
R. Oginskaitė „Nes nežinojau, kad tu nežinai“, 2010, p. 8

Gimęs aktorių šeimoje, į pasaulį jis atsinešė Artisto geną, kuris leido 40 gyvenimo metų (iki pat mirties) pašvęsti scenai. Įgijęs dramos aktoriaus, vėliau – estrados režisieriaus specialybes, ištobulinęs įvairius estrados žanrus, jis tapo tuo „beprotiškai fantastišku Vytautu Kernagiu“, neatsiejamu nuo kiekvieno lietuvio gyvenimo. Scenoje jis buvo pirmas arba vienas pirmųjų: Lietuvos roko grupių „Aisčiai“ (1966-1968) ir „Rupūs miltai“ (1969-1972) narys, pirmasis pradėjęs dainuojamosios poezijos žanrą, 1978 m. įrašęs pirmą Lietuvoje akustinių baladžių plokštelę „Vytautas Kernagis“. Jo sukurtos dainos (virš 150) savo ir kitų poetų – M.Martinaičio, S.Gedos, D.Saukaitytės, J.Erlicko, A.Vienažindžio ,J.Strielkūno , V.Mykolaičio – Putino eilėmis nuolat skambėjo ne tik Lietuvoje. Jas girdėjo tėvynainiai, gyvenantys  JAV, Kanadoje, Norvegijoje, Australijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Anglijoje. 1979 m. Vytautas Kernagis atgaivino kabareto žanrą su grupe „Rpūs miltai” bei kabaretu „Tarp girnų“, po to sekė „Dainos teatras“ (1984-1991). O kur dar legendinis Benas iš kino filmo „Mažoji išpažintis“ (1972). Vaidmenys ir dainos kino filmuose „Kai aš mažas buvau“ (1968), „Kažkas atsitiko“ (1986), V. Žalakevičiaus filmui „Atsiprašau“ (1982) ir Klaipėdos dramos teatro spektakliui „Gerasis žmogus ir Sezuano“ (1992). Įdainuotos partijos pirmoje lietuviškoje roko operoje „Velnio nuotaka“ (1975, Girdvainis), pirmajame lietuviškame miuzikle „Ugnies užkalbėjimas su varovais“ (1976, Rolandas) ir Lietuvos lėlių teatre – „Šokantis ir dainuojantis mergaitės vieversėlis“ (1981, Vieversėlis). V. Kernagio talentas, improvizacijos menas žibėjo TV laidose, žaidimuose, šventėse ir koncertuose (vedėjo amplua). Atgimimo metais Tautos šauklį lydėjo aiški pilietinė pozicija. Jo dainos skambėjo Sąjūdžio mitinguose, Tautos susibūrimuose, šventėse. Jo būta visur, kur reikėjo „šaukti tautą“.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
ALMA MATER MUSICALIS Pr 2017-12-04 18:00 Šv. Jonų bažnyčia, Vilnius 8.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 60 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 30 min
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 3 metų amžiaus (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Šv. Jono g. 12 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Lietuvos muzikų rėmimo fondas
A. Smetonos g. 8 – 3 Vilnius
Įmonės kodas 190726852