Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

ATSPINDŽIAI | Festivalio antrasis koncertas

Š 2016-11-26 16:00
Vytauto Kasiulio dailės muziejus
5.50 - 7.50
ATSPINDŽIAI
VIII Tarptautinio jaunimo muzikos festivalio „Le strade d‘Europa“ Lietuva-Italija 2016
Antrasis koncertas

Nejc Kamplet – fortepijonas (Slovėnija)
Pavel Zemen – fortepijonas (Čekija)


Kasmetinis Tarptautinis jaunimo muzikos festivalis „Le strade d‘Europa“ Lietuva-Italija, lapkričio 23 – gruodžio 11 d. tradiciškai pasklis po Vilniaus, Romos, Akvilos, Florencijos, Galėze ir Nepi koncertų sales. Antrasis festivalio koncertas skirtas romantinės fortepijoninės muzikos gerbėjams – skambės F. Chopino, F. Liszto ir S. Rachmaninovo kūriniai. 

Kompozitoriaus Sergejaus Rachmaninovo (1873–1943), kone paskutiniuoju romantiku vadinamo atlikėjo ir kūrėjo, muzikiniai opusai pasižymi išskirtine garsine palete, sugrąžinančia taip romantizmo kūrėjams būdingą ilgesio, nostalgijos giją. Koncerto metu skambės S. Rachmaninovo kūriniai, sukurti dar jam gyvenant Rusijoje, užburia savo emocinga melodija, tarsi talpinančia savyje slaviško jausmingumo paslaptį.

Čekų pianistas P. Zemen atliks du (Nr. 5 ir Nr. 8 ) iš devynių Études-Tableaux, Op. 39 (1916–1917), kurie atspindi kompozitoriaus siekį tęsti romantikų pianistų Fryderico Chopino ir Ferenzo Liszto koncertinių etiudų nubrėžtą kelią. Kurdamas techniškai sudėtingus muzikinius opusus, S. Rachmaninovas perteikia nenustygstantį romantizmo epochos siekį nuolat keistis, ieškoti, atrasti ir skambėti. Šiose miniatiūrose pasigirsta ir S. Rachmaninovo amžininkų – A. Scriabino ir S. Prokofjevo – stilistinių paieškų atgarsiai.

S. Rachmaninovo „Variacijos Chopino tema“ (1902) atspindi ypatingą rusų kompozitoriaus susižavėjimą F. Chopinu, iš kurio muzikos, kaip teigė pats S. Rachmaninovas, mokėsi muzikos subtilumo, gelmės, fortepijoninės faktūros suvokimo. S. Rachmaninovo ciklo „Variacijos Chopino tema“ pagrindu tapo F. Chopino Preliudo c-moll (op. 28, Nr. 20) tema, kuri skamba ir 22 variacijose.

Romantinės muzikos liniją tęs pianistas iš Slovėnijos N. Kamplet, kuris atliks F. Chopino Sonatą Nr. 3 (1944). Kompozitorius F. Chopinas – tylus, užsidaręs, nemėgęs nei didelių salių, nei gausios publikos, visą savo vidinę didybę, platų muzikinį mostą ir nepakartojamą talentą perteikdavo natomis: ši Sonata dažnai įvardijama kaip vienas sudėtingiausių ne tik F. Chopino, bet ir romantizmo epochos fortepijoninių kūrinių tiek techniškai, tiek emocionaliai. Nenuostabu, jog ši Sonata nebuvo tinkamai įvertinta amžininkų, tačiau nuo XX a. vidurio šis muzikinis opusas apibūdinamas kaip F. Chopino kūrybos kulminacija ir užima deramą vietą atlikėjų repertuaruose.
Romantizmo muzikos stilistiką įtvirtins ir F. Liszto pirmasis „Mefisto valsas“ (1859–1862), pagrįstas konkrečia programa (pagal N. Lenau), kuriame kompozitorius muzikos garsais nutapo sceną tarp legendinio, savo sielą dėl aistros pardavusio Fausto ir velnio Mefisto kaimo tavernoje. Aistra pulsuojanti literatūrinė fabula, kupina kraštutinumų ir jausmų, kuria intensyvius bei tirštus, tik romantizmo epochai būdingus lyg iš sielos gelmių kylančius sąskambius, kuriais ir kviečiame pasimėgauti lapkričio 26 dieną.

Organizatoriai VšĮ MUSICA VITALE, 
Pagrindinis rėmėjas Lietuvos Kultūros Taryba
Partneriai: Vytauto Kasiulio dailės muziejus, Accademia Musicale Romana (Italija)
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
ATSPINDŽIAI | Festivalio antrasis koncertas Š 2016-11-26 16:00 Vytauto Kasiulio dailės muziejus 5.50 - 7.50
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 15:30 val.
Trukmė: 2val.
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 6 m. amžiaus, neužimant papildomos sėdimos vietos.
Nuolaidos: 30% studentams, moksleiviams, senjorams bei žmonėms su negalia.
Pertrauka: 1.

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
A. Goštauto g. 1 Vilnius Lietuva
Organizatorius
VšĮ ''Musica Vitale''
Viršuliškių g. 45-38 Vilnius