Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

BAROQUE CONTEMPO albumo pristatymo koncertas

Š 2016-10-08 19:00
LDK Valdovų rūmai
5.80 - 11.00
BAROQUE CONTEMPO

Barokas be perukų
Barokas su sparnais

Spalio 8 d. 19 val. Valdovų rūmų didžiojoje renesansinėje menėje savo debiutinį albumą pristatys kolektyvas „Baroque Contempo“.
Sopranas Karolina Glinskaitė, džiazo dainininkė Silvija Pankūnaitė bei pianistas Vytis Smolskas bendrą muzikinę veiklą pradėjo 2011 metais.  Muzikantai sujungė du iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus muzikos stilius – baroką ir šiuolaikinį džiazą.  Tačiau tai padarė ne atsitiktinai.  Iš tiesų baroko laikotarpio muziką ir džiazą sieja esminiai panašumai.  Vienas jų net sudaro džiazo pagrindą.  Tai – baroko laikmečiu užgimusi improvizacija, leidžianti intuityviai išgauti naujas skambesio spalvas, tapybiškai išreikšti emocijas.  Baroko laikais, kaip ir šiuolaikiniame džiaze, muzikinis kūrinys buvo traktuojamas kaip gyvas, lankstus, atviras kaitai, akimirkos nuotaikai, pasiduodantis atlikėjo vaizduotei. 
Per penkerius kūrybos metus džiazo ir baroko sintezės sumanymą išplėtojęs trio, jį įamžino kompaktinėje plokštelėje. M.A.M.A apdovanojimo savininkas, aktyviai Lietuvoje ir užsienyje koncertuojantis pianistas Vytis Smolskas aranžavo visus kūrinius, įrašytus į albumą.  Įrašams trio pakvietė ypatingą svečią – saksofonininką Simoną Šipavičių.  Džiazo scenoje plačiai žinomas kaip grupės „Sheep Got Waxed“ narys, talentingas muzikantas ir kompozitorius Simonas Šipavičius trijų „Baroque Contempo“ kūrinių instrumentuotę praturtino savita ekspresija.
Jau baroko meto muzikai kontrastų, antitezių pagrindu ieškojo priešybių jungties, o ir barokinis džiazas nėra visiškai naujas reiškinys.  Tačiau „Baroque Contempo“ kolektyvas, organiškai tapęs kvartetu, iškėlė sau ypatingą uždavinį – baroko teorines taisykles vertinti ne kaip apribojimus, o kaip begalinę išraiškos įvairovę ir pasiūlyti savitą šiuolaikinę senovinės vokalinės muzikos atlikimo interpretaciją.  Bendromis jėgomis atrastas skambesys – tai muzikantų vaizduotės išraiška, kuri atspindi kiekvieno iš jų kūrybinį charakterį. 
Improvizacija – kūrybinis procesas, nenumatytas vyksmas, tad kiekvienas „Baroque Contempo“ albume įrašytas kūrinys – tai užfiksuotas unikalus momentas.  Grojant gyvai, šio kvarteto atliekamas barokas nusimeta perukus, suskleidžia vėduokles ir kaskart suskamba kitaip.
Kadangi atlikėjai visus, išskyrus paskutinįjį, naujojo albumo kūrinius įrašė Valdovų rūmų didžiojoje renesansinėje menėje, spalio 8 d. koncerto klausytojai taps autentiško „Baroque Contempo“ albumo skambesio liudininkais. 
Kostiumus specialiai šiam pasirodymui sukūrė garsi Lietuvos dizainerė Sandra Straukaitė.  Berlyne gyvenantis ir kuriantis menininkas Adomas Žudys koncerto metu pristatys originalią vizualinę instaliaciją, drauge su fotomenininke Dalia Mikonyte sukurtą pagal „Baroque Contempo“ muziką.

VIDEO:
https://www.youtube.com/watch?v=aMQnsi_e21c
https://www.youtube.com/watch?v=41hzADmH0Vc
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
BAROQUE CONTEMPO albumo pristatymo koncertas Š 2016-10-08 19:00 LDK Valdovų rūmai 5.80 - 11.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 18:30
Renginio trukmė: ~1:15
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 6 metų amžiaus (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Katedros a. 3 Vilnius Lietuva
Organizatorius
iW Management Bvba/Baltic Artist Management
Lazarijstraat 153-1, 3500 Hasselt Hasselt