Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

BIRŠTONO MUZIKOS KASKADOS

S 2017-07-30 19:00
Birštono Kurhauzas, Birštonas
4.20 - 5.00
Liepos 30 d., sekmadienis, 19 val. Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)

BIRŠTONO MUZIKOS KASKADOS

E. Granados, J. Haydno, A. Piazzollos kūriniai
Fortepijoninis trio KASKADOS
Albina Šikšniūtė (fortepijonas), Rusnė Mataitytė (smuikas), Edmundas Kulikauskas (violončelė)
Bilieto kaina 5 Eur

„Kaskadų“ narius Rusnę Mataitytę (smuikas), Edmundą Kulikauską (violončelė), Albiną Šikšniūtę (fortepijonas) sieja artima akademinių studijų patirtis – beveik tuo pat metu visi mokėsi Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. 1997 metais jie susibūrė į nuolat koncertuojantį ansamblį. Taip atsirado „Kaskados“ – šiuo metu vienas produktyviausių kamerinių kolektyvų Lietuvoje.
Per 20 gyvavimo metų nuveikta išties daug: ne kartą dalyvauta didžiuosiuose Lietuvos festivaliuose – „Gaida“, „Kristupo vasara“, Thomo Manno, Pažaislio ir kituose, gastroliuota Austrijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Japonijoje. Trio pelnė IX tarptautinio J. Brahmso kamerinių ansamblių konkurso (Austrija) I premiją, Lietuvos muzikų sąjungos apdovanojimą „Auksinis diskas“.
„Kaskados“ pateikia vis naujas įvairių epochų kamerinės muzikos programas. Jau pagroti visi L. van Beethoveno, J. Brahmso fortepijoniniai trio, ansamblis pasiryžęs atlikti visus J. Haydno šio žanro kūrinius. „Kaskados“ ypač rūpestingai puoselėja šiuolaikinę lietuvių muziką ir nemažai energijos skiria jos sklaidai.
„Birštono muzikos kaskados“ – vasariškai gaivi, lengva ir grakšti skirtingų stilių muzikos programa, kurioje skambės E. Granados, J. Haydno ir A. Piazzollos kūriniai.

Pianistė Albina Šikšniūtė baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą (prof. Liucijos Drąsutienės kl.) ir Maskvos P. Čaikovskio konservatoriją bei aspirantūrą (prof. Viktoro Nosovo kl.). Ji yra tarptautinių pianistų konkursų Čekijoje (1977), Prancūzijoje (1990) ir kamerinių ansamblių konkurso Austrijoje (2002) laureatė.
Atlikėjos veiklą A.Šikšniūtė derina su pedagoginiu darbu Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (2004 m. jai suteiktas docentės vardas).

Smuikininkė Rusnė Mataitytė – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ir Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos absolventė, mokėsi pas žymius rusų smuiko mokyklos pedagogus Viktorą Radovičių, Valerijų Klimovą ir Igorį Bezrodną. Tapo Davido Oistracho (1988) ir Ludwigo Spohro (1991) smuikininkų konkursų laureate.
Kaip solistė R. Mataitytė yra grojusi su simfoniniais ir kameriniais orkestrais Lietuvoje, Rusijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Jugoslavijoje. Kompozitoriai O. Balakauskas ir A. Martinaitis jai dedikavo koncertus smuikui, juos smuikininkė atliko su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu bei Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais. Su pastaruoju kolektyvu R. Mataitytė įrašė jai dedikuotą anglų kompozitorės Sadie Harrison koncertą smuikui ir kameriniam orkestrui.
Nuo 2004 m. dėsto LMTA ir Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje.

Violončelininkas Edmundas Kulikauskas 1979 m. baigė M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokytojo Romano Armono violončelės klasę. 1979–1984 m. studijavo Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje pas vieną žymiausių violončelės pedagogių prof. Nataliją Šachovskają. Nuo 1989 m. – Lietuvos valstybinio, nuo 1996 M. – Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro violončelių grupės koncertmeisteris. 2004 m. buvo pakviestas dėstyti į LMTA.

Renginio nuoroda: http://www.muzikusajunga.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
BIRŠTONO MUZIKOS KASKADOS S 2017-07-30 19:00 Birštono Kurhauzas, Birštonas 4.20 - 5.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 15 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Cenzas: nėra
Trukmė: 1 val.
Pertraukos: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
B. Sruogos g. 2 Birštonas Lietuva
Organizatorius
Lietuvos muzikų sąjunga
Gedimino pr. 32-2 Vilnius
Įmonės kodas 190749274
PVM kodas LT907492716