Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Carl Van Eyndhoven (karilionas)

Š 2017-06-24 15:00
Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis, Klaipėda
2.30 - 3.80
Klaipėdos kariliono festivalis

2017 m. birželio 24 d., šeštadienis
Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis

(Liepų g. 12, Klaipėda)

15 val. „Popietės varpai“
Carl Van Eyndhoven
(karilionas, Belgija)
Programa: Adolphe Ch. Adam, Fernando Sor, Béla Bartók, Enrique Granados, XVII a. kariliono muzika, improvizacijos džiazo temomis

2017 metų birželio 24 dieną Klaipėdoje jau ketvirtą kartą vyks skambi muzikos šventė – Klaipėdos kariliono festivalis. Ilgiausią metų dieną aukštai ir plačiai skambantys varpų garsai kurs unikalų uostamiesčio garsinį peizažą, suteikdami jam žavesio ir išskirtinumo. Kariliono muzika pakylėja žmonės, nes iš aukštybių sklindantis jų garsas skatina pakelti akis ir pažvelgti į dangų. Taip mūsų mintys atitrūksta nuo žemės, nuo kasdienybės ir kyla dangiškojo grožio link. Kartu su varpų muzika kilkime ir kelkime!
Klaipėdos karilionas šiandien yra vienas iš trijų Lietuvoje esančių tokio pobūdžio muzikos instrumentų, tapęs miesto savitumo simboliu. Klaipėdos centrinio pašto bokšte jis buvo sumontuotas 1987 metais ir tarnavo iki 2006 metų, kai buvo pakeistas nauju.
„Royal Eijsbauts“ varpų liejykloje Olandijoje pagamintą dabartinį instrumentą sudaro 48 varpai, kurių diapazonas – keturios oktavos. Bendras varpų svoris – 5 tonos, o su visomis konstrukcijomis jis siekia 10 tonų. Didžiausio ir sunkiausio varpo masė – 900  kilogramų.
Klaipėdos kariliono festivalis – tai keturi koncertai per vieną ilgiausią metų dieną. Tada virš miesto sklinda ypatingas varpų gausmas. Jis girdisi visame senamiestyje, tačiau geriausia šios muzikos klausytis Laikrodžių muziejaus kiemelyje. Koncertai transliuojami dideliame ekrane, tad visi klausytojai gali ne tik girdėti, bet ir stebėti varpinėje grojančius atlikėjus.
Festivalį rengia Klaipėdos koncertų salė. Kelias dienas prieš festivalį bus galima susipažinti su Klaipėdos karilionui skirta paroda, kuri bus eksponuojama Atgimimo aikštėje. Taip pat bus rengiamos ekskursijos į Klaipėdos centrinio pašto bokštą, kurių metu visi norintieji galės iš arčiau pamatyti šį retą instrumentą.

15 valandos koncerte „Popietės varpai“ kariliono rečitalį atliks Carlas Van Eyndhovenas (Belgija). Jis yra baigęs Niederlandų kariliono mokyklą. Atlikėjo dėmesio centre  - senoji kariliono muzika ir jos atlikimo praktikos istorija, siekanti net XVII amžių.  C. Van Eyndhovenas taip pat garsėja karilionu atliekamomis džiazo improvizacijomis, kurias grojo Japonijoje, Danijoje, Airijoje, Ispanijoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir kt.. Jis nuolat koncertuoja Molo (Belgija) and Tilburgo (Niederlandai) karilionais. Kaip žinia, abi minėtos šalys garsėja ne tik sena ir aukšta kariliono kultūra, bet ir gausiausiu jų skaičiumi pasaulyje.
C. Van Eyndhoveno programoje skambės XVII a. kariliono muzika,  XIX–XX a. autorių kūrinių aranžuotės, improvizacijos džiazo temomis.


 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Carl Van Eyndhoven (karilionas) Š 2017-06-24 15:00 Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis, Klaipėda 2.30 - 3.80
Svarbi informacija

Taikomos nuolaidos
50 proc. – studentams, moksleiviams, pensininkams, neįgaliesiems;
Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
su „Laisvalaikio“ kortele (2 bilietams) 20 proc. Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį.
su Daily Card kortele 20% nuolaida bilietui (kontrolės metu pateikti kortelę). Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį
10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių).

Ikimokyklinio amžiaus vaikai į Kariliono festivalio koncertus įleidžiami nemokamai.

Renginio vieta
Liepų g. 12 Klaipėda Lietuva
Organizatorius