Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

D. Bidva / B. Osina / W. Klos / G. Pyšniak

Š 2017-07-08 19:00
Trakų Vokės dvaro sodyba, Vilnius
12.05 - 14.00
| Ars SummerFest 2017 | Ars Masters

Džeraldas Bidva, smuikas (Lietuva)
Wolfgang Klos, altas (Austrija)
Gleb Pyšniak, violončelė (Lietuva)
Baiba Osina, fortepijonas (Latvija)

Antrajame „Ars Masters“ serijos koncerte kviečiame pasiklausyti žymaus lietuvių smuikininko, Kremerata Baltica orkrestro koncertmeisterio Džeraldo Bidvos. Šįkart jis pasirodys kartu su latvių pianiste Baiba Osina – primojoje koncerto dalyje duetas atliks kūrinius iš smuiko ir fortepijono aukso fondo. Antrojoje koncerto dalyje prie atlikėjų scenoje prisijungs Lietuvos publikai puikiai pažįstamas violončelininkas Gleb Pyšniak bei Vienos muzikos universiteto profesorius, altininkas Wolfgang Klos: skambės didysis Romantizmo šedevras - J. Bramso Fortepijoninis kvartetas g-moll. Šiame kūrinyje sutelpa visas jaunojo Bramso vidinis pasaulis - dainingos melodijos, džiaugsmas, skausmas, jo platoniška meilė Klarai Šuman, draugystė su vengrais smuikininkais Remenju ir Joachimu. Kūrinys, tarsi gyvas, nenustygsta savo formoje, nuolatos siekia išsilieti per kraštus,o keturių muzikantų ansamblis suskamba lyg didžiulis simfoninis orkestras.


Kilęs iš Mažeikių Džeraldas Bidva yra vienas žymiauių šių dienų Lietuvos smuikininkų, orkestro KREMERATA BALTICA koncertmeisteris. Muzikas nuolatos koncertuoja su iškiliausiais pasaulio atlikėjais bei dirigentais, yra dažnas žymiausių pasaulio koncertų salių bei festivalių svečias bei maestro Gidono Kremerio scenos partneris atliekant kamerinę muziką - kartu įrašytas G. Enescu Fortepijoninis kvintetas buvo nominuotas prestižiniam GRAMMY apdovanojimui.
2015 metais kartu su Lietuvos kameriniu orkestru, diriguojamu Modesto Pitrėno, Džeraldas išleido solinę kompaktinę plokštelę. Nuo 2016 metų Džeraldas Bidva yra tarptautinio meno festivalio Mažeikiuose meno vadovas.
D. Bidva baigė M.K Čiurlionio menų gimnaziją (prof. J. Dvariono klasė), Lietuvos muzikos akademiją (prof. R.Katiliaus klasė), mokėsi Paryžiaus konservatorijoje pas prof. B. Garlitzky.

Altininkas Wolfgang Klos gimė 1953 metais Vienoje, Austrijoje. 1977 metais su pagyrimu baigė Vienos muzikos universitetą. Nuoseklus bendradarbiavimas su kompozitoriumi Ernst Krenek bei studijos pas smuikininką Max Rostal, paliko ryškų pėdsaką Wolfgang Klos muzikiniame kelyje. Daugelio konkursų  nugalėtojas, solistas, aktyvus kamerinės muzikos atlikėjas bei pripažintas alto pedagogas, buvo Vienos simfoninio bei Ziuricho Tonhalle orkestrų altų grupės koncertmeisteriu, o nuo 1989 dėsto alto atlikimo meną Vienos muzikos ir vaizduojamųjų universitete (MdW).

Baiba Osina – ryški latvių pianistė, gimusi ir pradėjusi savo muzikinį kelią Rygoje. Baiba studijavo Latvijos muzikos akademijoje, o magistro studijas tęsė Vienos muzikos universitete žymaus austrų pedagogo Stefan Arnold klasėje, kurią baigė su pagyrimu. Baiba kaip solistė aukščiausius įvertinimus pelnė Nacionaliniame Latvijos konkurse Rygoje bei Tarptautiniame N. Rubinšteino pianistų konkurse Paryžiuje, o kamerinių ansamblių sudėtyse pelnė prizines vietas tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Tesalonikuose, Graikijoje bei J. Windisch konkurse Vienoje, Austrijoje. Studijų metu Baiba buvo apdovanota „Vienna Beethoven Society“ bei „Victor Bunzl“ fondų stipendijomis. Savo muzikines žinias tobulino meistriškumo pamokose pas Paul Badura-Skoda, Elisabeth Leonskaja, Dmitri Alexeev, Vitaly Margulis ir kt. Koncertavo Austrijoje, Italijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje, Portugalijoje, Graikijoje, tokiuose festivaliuose kaip tarptautinis F. Šopeno bei Vienos Musikverein vykstantis „Wiener Festwochen“ bei daugelyje kitų. Pianistė buvo aktyvi Yehudi Menuhin organizacijos Vienoje „Live Music Now“ narė. Šiuo metu pianistė gyvena Vienoje. Ji buvo nuolatinė legendinio austrų muziko Heinrich Schiff violončelės klasės koncertmeisterė bei nuolat koncertuoja įvairiose Europos šalyse.

Dar būdamas 14 metų Gleb Pyšniak kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje, pasirodė solo su Maskvos konservatorijos simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Daugiau informacijos: www.glebpysniak.com
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
D. Bidva / B. Osina / W. Klos / G. Pyšniak Š 2017-07-08 19:00 Trakų Vokės dvaro sodyba, Vilnius 12.05 - 14.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 30 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
nėra
Nuolaidos:
- 15% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 10% su Daily Card kortele (į nuolaidos laukelį įvesti kortelės numerį)
- 10% su Omni ID kortele (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Žalioji a. 2A Vilnius Lietuva
Organizatorius
Ars Lituanica, VšĮ
Karklėnų g. 15-28 Vilnius
arslituanica@gmail.com
Įmonės kodas 303224736