Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

DAGILĖLIO GIESMĖS

Pn 2017-08-04 19:00
Birštono kultūros centras, Birštonas
8.20 - 10.00
DAGILĖLIO GIESMĖS

Rugpjūčio 4 d., penktadienis
19 val. Birštono kultūros centras
(Jaunimo g. 4)
DAGILĖLIO GIESMĖS
Užsienio ir lietuvių kompozitorių kūriniai
Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras DAGILĖLIS
Meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis, koncertmeisterė Daiva Šulcaitė
Bilieto kaina 5–10 Eur


Birštono vasaros menų akademijos svečias – Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“. Jau ne tik Lietuvoje, galime drąsiai sakyti – ir pasaulyje – „Dagilėlis“ stebina publiką ne tik puikiu dainavimu, bet ir meile muzikai, elegancija, gražia laikysena ir išvaizda. Ką tokio stebuklingo daro Remigijus Adomaitis, kad jo berniukai taip skiriasi nuo savo bendraamžių? Apie savo darbo „stebuklus“ Remigijus papasakos meistriškumo pamokoje birželio 3 dieną Birštono EGLĖS sanatorijoje, o birželio 4-osios vakarą klausysimės choro „Dagilėlis“ giesmių Birštono kultūros centre. Koncerto programoje skambės užsienio ir lietuvių kompozitorių kūriniai.

2017 m. kovą choras lankėsi JAV. Jau Lietuvoje balandyje viešėdama Lietuvos garbės konsulė Klivlande Ingrida Bublys džiaugėsi, kad JAV apsilankęs „Dagilėlis“ publikai paliko neišdildomą įspūdį, apie jį iki šiol kalbama. „Didžiulė pagarba Šiauliams, kad turite tokį kolektyvą. Jūs net neįsivaizduojate, kokią misiją jie atlieka. Nei verslas, nei kas kitas nepadidins Lietuvos žinomumo tiek, kiek į sceną išėjęs gražus ir talentingas Lietuvos jaunimas. Išleiskite „Dagilėlį“ į pasaulį, jis skleis žinią, kad mūsų šalis – aukštos kultūros valstybė“, – kalbėjo I. Bublys. Lankydamasi „Dagilėlio“ dainavimo mokykloje garbi viešnia Remigijui Adomaičiui įteikė Klivlando mero Franco G. Jackono padėkos raštą. Meras išreiškė viltį, kad „Dagilėlio“ apsilankymas Klivlande buvo graži tolesnio bendradarbiavimo ir kultūrinių mainų pradžia.

Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ – vienas ryškiausių šio žanro kolektyvų Lietuvoje. „Dagilėlis“ kiekvienais metais surengia dešimtis koncertų. Jo klausosi ir jam ploja šimtai klausytojų įvairiose Lietuvos ir užsienio koncertų salėse. Jaunieji dainininkai užburia klausytojų širdis emocionalumu, džiugina puikiai atliekama muzika, skambiais balsais.
„Dagilėlį“ 1990 metais įkūrė ir jam vadovauja Remigijus Adomaitis. Energingo choro vadovo meninių, pedagoginių ir organizacinių sugebėjimų dėka 1999 metais buvo įkurta Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokykla, o kolektyvo kūrybinė biografija turtėjo svarbiais ir reikšmingais laimėjimais.
Lietuvos vardą „Dagilėlis“ garsina prestižinėse Europos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Kinijos koncertų salėse. Tai vienintelis Lietuvos kolektyvas, kuris koncertavo Sankt Peterburgo valstybiniame Ermitaže (Rusija), Berlyno valstybinėje operoje „Unter den Linden“ (Vokietija), Filadelfijos meno atlikėjų „Kimmel“ centre (Jungtinės Amerikos Valstijos), žymiojoje Maria Laach abatijos bažnyčioje (Vokietija), prestižinėje Pekino didžiojoje liaudies salėje (Kinija). „Dagilėlis“ pelnė puikius klausytojų ir muzikos kritikų atsiliepimus po koncertų Vašingtono šv. Mato katedroje (Jungtinės Amerikos Valstijos), Maskvos valstybinės P. Čaikovskio konservatorijos didžiojoje salėje, Sankt Peterburgo M. Glinkos valstybinėje Kapeloje (Rusija), Kornvalio grafystės Truro Katedroje (Jungtinė Karalystė), Baltarusijos valstybinėje (Baltarusija) ir Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.
Kolektyvas nuolat rengia naujas programas, koncertuoja su įvairiais meno kolektyvais ir atlikėjais, dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose. „Dagilėlis“, bendradarbiaudamas su Sankt Peterburgo valstybiniu Ermitažo orkestru „Camerata Sankt Peterburg“, Minsko valstybiniu kameriniu orkestru, Lietuvos valstybiniu kameriniu orkestru, šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Kaliningrado kameriniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru, Šiaulių kameriniu orkestru ir Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, atliko G. B. Pergolesi „Stabat Mater“, W. A. Mozarto „Krönungsmesse“, „Missa brevis“, A.Vivaldi „Gloria“, J. Rheinberger „Stabat Mater“, L. Bernstein „Chichester psalms“, A. Žigaitytės „Praregėjimą“, S. Dobrogosz „Mass“, J. Rutter „Mass of the children“,  B. Chilcott „Jubilate“, Karl Jenkins „Requiem“, „A Mass for Peace“ ir kt.
Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ pelnė aukščiausius įvertinimus įvairiuose tarptautiniuose chorų konkursuose.

Remigijus Adomaitis yra Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ meno vadovas ir „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos direktorius. Su kolektyvu kasmet surengia per 50 koncertų Lietuvoje ir už jos ribų, dalyvavo daugiau nei 15-oje tarptautinių ir Lietuvos chorų konkursų, kuriuose pelnė pirmas vietas, Grand Prix, du kartus tapo absoliučiu Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų konkurso nugalėtoju.
Remigijus Adomaitis yra kviečiamas vesti meistriškumo kursus Lietuvoje, JAV, Vokietijoje, Kinijoje, Čekijoje, Latvijoje, Šveicarijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Baltarusijoje. Jis yra daugkartinis Lietuvos dainų švenčių vyr. dirigentas, nuo 2007m. tarptautinio vaikų ir jaunimo chorų festivalio meno vadovas, daugelio tarptautinių chorų konkursų vertinimo komisijos narys, chorų ekspertas konsultantas, Lietuvos chorų sąjungos narys.
Už įvairiapusę pedagoginę ir visuomeninę veiklą, svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui Remigijus Adomaitis yra apdovanotas LR Prezidentų padėkomis, LATGA-A „Aukso žvaigžde“, tarptautinės muzikos asociacijos, Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Ignaco Jano Paderevskio apdovanojimu, karališkojo Šv. Kazimiero ordino „Lelijos“ garbės ženklu, Lietuvos kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“, Šiaulių miesto kultūros premijomis, 2014 m. jam suteiktas Šiaulių miesto Garbės piliečio vardas.

Daugiau skaitykite >>>
http://dagilelis.lt/naujienos/
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
DAGILĖLIO GIESMĖS Pn 2017-08-04 19:00 Birštono kultūros centras, Birštonas 8.20 - 10.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Cenzas:
nėra
Trukmė: 1 val.
Pertraukos: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Organizatorius
Lietuvos muzikų sąjunga
Gedimino pr. 32-2 Vilnius
info@muzikusajunga.lt
Įmonės kodas 190749274
PVM kodas LT907492716