Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

''Desertui... Mozart ar Salieri?''

S 2017-04-09 17:00
Trakų Vokės dvaras, Vilnius
6.00 - 11.00
Desertui... Mozartas ar Salieris?“

Ką pasirinksite? Austrišką, gaivališką, burnoje tirpstantį, vanile kvepiantį pyragą su plakta grietinėle? O gal itališką, pikantiško skonio, saikingai saldų kavos ir sūrio desertą?
Du nuostabūs muzikai, Mozartas ir Salieris, Poniai Istorijai panorėjus, tapo amžinais konkurentais – apie jų temperamentingą konkurenciją sukurti literatūros darbai, operos, kino filmai. Iki šiol visas pasaulis žavisi genialia, gyvybe žaižaruojančia Wolfgango Amadeuso Mozarto kūryba, o šešėlyje likęs Antonio Salieri vis dar ieško savo atlikėjų ir klausytojų. Iš tikrųjų gi pastarojo būta puikaus muzikos specialisto ir pedagogo, paties garsiausio vokalo ir operos mokytojo ano meto Vienoje: pas jį mokėsi net Ludwigas van Beethovenas, Franzas Schubertas, Ferenzas Lizstas. Savo laiku A. Salieris buvo vienas gerbiamiausių Europos kompozitorių, nebijojęs eksperimentų ir rašęs operas daugeliui žemyno operos teatrų. Jis, skirtingai nei nuo vaikystės tėvo Leopoldo proteguotas Mozartas, prieš tėvų valią pasirinko muziko duoną ir sugebėjo įsiveržti į savo meto muzikų pasaulio olimpą.
Jau trečią šimtmetį austras Mozartas ir italas Salieris negali vienas be kito. Jų istorija apipinta įvairiausiomis, būtomis ar nebūtomis, legendomis ir kaltinimais. Ar tikrai Salleris iš pykčio ir pavydo nunuodijo savo varžovą Mozartą, kuris tuo metu buvo žinomas tik kaip „nuostabus pianistas“? Kokiais pokštais garsėjo unikali Mozarto asmenybė? Kodėl pastarasis buvo užsigeidęs vesti būsimą Prancūzijos karalienę? Ne tik nepaprastą laikui nepavaldžios W. A. Mozarto muzikos grožį, pažintį su menkai pažįstama A. Salieri kūryba, bet ir linksmus atsakymus į visus šiuos klausimus išgirsite programoje „Desertui... Mozartas ar Salieris“?
Vakaro metu šią ilgus amžius kovojančią genialių kompozitorių porą „sutaikyti“ bandys  „Trio Giocoso“ narės, solistė, mecosopranas Raimonda Janutėnaitė, fleitininkė Viktorija Zabrodaitė ir pianistė Nijolė Baranauskaitė. Muzikės kartu yra paruošusios jau ne vieną turiningą teminę programą, tačiau ši išskirtinė ne tik jos metu skambančia nepaprasto grožio muzika, bet ir linksmu žvilgsniu į dviejų genialių muzikų istoriją – linksmais pasakojimais ir rimtais faktais koncerto metu dalinsis muzikologė Rasa Murauskaitė.

Programoje skamba W. A. Mozarto ir A. Salierio kūriniai bei pasakojimai apie kompozitorių gyvenimą ir kūrybą.
Atlikėjos – „Trio Giocoso“: Raimonda Janutėnaitė (mecosopranas), Viktorija Zabrodaitė (fleita), Nijolė Baranauskaitė (fortepijonas).
Koncertą veda muzikologė Rasa Murauskaitė.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
''Desertui... Mozart ar Salieri?'' S 2017-04-09 17:00 Trakų Vokės dvaras, Vilnius 6.00 - 11.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.ltDurys atidaromos: ~16:00
Renginio trukmė: ~1:00
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 7 metų amžiaus (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 50% studentams, moksleiviams, senjorams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Vilnius Lietuva
Organizatorius
Raimonda Janutėnaitė
S. Konarskio 6-35 Vilnius
raimondajan@gmail.com
Įmonės kodas ind. V. Paž. Nr. 637473