Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

EDEN STELL GUITAR DUO (Didžioji Britanija). Baltijos gitarų festivalis ir konkursas 2017

Š 2017-06-17 20:00
Birštono kultūros centras, Birštonas
8.00 - 12.00
Ir grojant gyvai, ir įrašuose išlaikoma pati geriausia kokybė. Eden Stell duetas yra vienas geriausių duetų. Tai žymus objektas gitaros žemėlapyje (Gramophone).

Eden Stell gitarų dueto nariai – Mark Eden ir Chritopher Stell. Didžiosios Britanijos duetas šiuo metu laikomas kone geriausiu klasikinės gitaros duetu pasaulyje. Jie plačiai žinomi ir vertinami dėl savo grojimo dinamiškumo, naujoviškumo ir kvapą gniaužiančio virtuoziškumo. Ypač pasaulis žavisi šio dueto sugebėjimu puikiai atlikti skirtingų žanrų muziką.

Duetas yra koncertavęs didžiausiose koncertų salėse ir festivaliuose visame pasaulyje – Vokietijoje, Prancūzijoje, Olandijoje, Belgijoje, Austrijoje, Švedijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Turkijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Meksikoje, Australijoje ir kitur. Ne kartą jų pasirodymus transliavo ne tik vietinės, bet ir tokios televizijos kaip BBC Europoje ir Šiaurės Amerikoje. Duetas yra paruošęs bendrų projektų ir koncertavęs su Prahos kameriniu ir tarptautiniu filharmonijos orkestrais didžiausiose Europos ir Pasaulio koncertų salėse.

Gitaristai baigė Karališkąją muzikos akademiją, vėliau tęsė studijas Briuselyje, jie yra daugelio konkursų prizininkai ir laureatai. Jų sėkmę patvirtina ir tai, kad nuo pirmojo pasirodymo Londono salėse „Wigmore Hall“ ir „Southbank Center“ jie jau yra reguliarūs šių salių atlikėjai. Duetą pasirodyti kviečia tokios organizacijos kaip „Gyva muzika dabar!“ (angl. „Live Music Now!”), Kirkmano koncertų bendruomenė (angl. Kirckman Concert Society), Klasikinės gitaros žurnalas (angl. Classical Guitar Magazine) ir tarptautinis gitaros fondas (angl. International Guitar Foundation).

Eden Stell gitarų duetas Vigmoro salėje (Londonas) atlieka „Wave Radiance“ (Philip Houghton): https://www.youtube.com/watch?v=PJ0bzYpl558

Apie Baltijos gitarų festivalį

2009 metais Baltijos gitarų kvarteto nariai pradėjo organizuoti tarptautinį Baltijos gitarų festivalį. Koncertuodamas užsienyje ir dalyvaudamas įvairiuose festivaliuose, kvartetas dažnai lankosi kitų gitaros atlikėjų, niekada nekoncertavusių Baltijos šalyse, pasirodymuose. Stebint kitų gitaros atlikėjų kūrybą, muzikantams kilo idėja Baltijos šalyse organizuoti koncertus ir pristatyti geriausius pasaulyje gitaros virtuozus, kurių pasirodymai būtų įkvėpimo šaltinis gitaristams ir klasikinės gitaros mylėtojams. Be to, taip siekiama, kad gitara klasikinės muzikos scenoje užimtų pelnytą vietą.

Festivalį jau aplankė tokie atlikėjai: Los Andželo gitarų kvartetas (JAV), Bandini Chiacchiaretta duo (Italija), Roland Dyens (Prancūzija), Amadeus Duo (Vokietija ir Kanada), Luz de Luna (Belgija), Irina Kulikova (Rusija / Olandija), Daniel Marques (Brazilija), Thibault Cauvin (Prancūzija), Dimitris Regginos (Kirpas), Paolo Devecchi ir Salvatore Seminara (Italija).

2017 m. Baltijos gitarų kvarteto kvietimu Lietuvoje pirmą kartą koncertuos ir su jaunaisiais klasikinės gitaros talentais patirtimi atvirose meistriškumo pamokose dalinsis žvaigždė iš Prancūzijos Judicaël Perroy ir vienas garsiausių pasaulyje klasikinės gitaros duetų – Eden Stell guitar duo (Didžioji Britanija). Be to, žadama, kad užsienio atlikėjai dalyvaus ir Klasikinės gitaros atlikėjų konkurso komisijoje. Festivalio metu taip pat vyks skirtingų gamintojų gitarų paroda, teorinė paskaita ir praktinis užsiėmimas apie rankų sveikatą muzikantams. Gitaros meistras papasakos apie instrumentų gamybą ir patars, į ką atkreipti dėmesį renkantis gitarą.

BALTIJOS GITARŲ FESTIVALIO IR KONKURSO PROGRAMA

Birželio 16 d.
9.00 Klasikinės gitaros atlikėjų konkurso dalyvių registracija Birštono kurhauze (A ir B grupės) ir Birštono kultūros centre  (C ir D grupės)
10.00 Klasikinės gitaros atlikėjų konkurso pradžia Birštono kurhauze (A ir B grupės) ir Birštono kultūros centre (C ir D grupės)
15.00–18.00 Skirtingų gamintojų instrumentų paroda Birštono kurhauze
16.00 Klasikinės gitaros atlikėjų konkurso laureatų apdovanojimas Birštono kurhauze
16.30 Gitaros meistro Maksimo Cukerio seminaras apie gitarų gamybą Birštono kurhauze
20.00  Judicaël Perroy (Prancūzija) koncertas Birštono kurhauze

Birželio 17 d.
9.30–12.00 Atviros meistriškumo pamokos Klasikinės gitaros atlikėjų konkurso laureatams Birštono kurhauze, veda Judicaël Perroy
13.30–16.00 Atviros meistriškumo pamokos Klasikinės gitaros atlikėjų konkurso laureatams Birštono kultūros centre, veda Eden Stell gitarų duetas ir Baltijos gitarų kvarteto nariai
16.30 Teorinė paskaita ir praktinis užsiėmimas apie rankų ir stuburo sveikatą muzikantams Birštono kultūros centre
15.00–18.00 Skirtingų gitaros gamintojų instrumentų paroda Birštono kurhauze
20.00 Eden Stell gitarų dueto (Didžioji Britanija) koncertas Birštono kultūros centre
Festivalio uždarymas

Atvirų meistriškumo pamokų, seminarų ir gitarų parodos lankymas nemokamas.

Daugiau informacijos www.bgq.lt
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
EDEN STELL GUITAR DUO (Didžioji Britanija). Baltijos gitarų festivalis ir konkursas 2017 Š 2017-06-17 20:00 Birštono kultūros centras, Birštonas 8.00 - 12.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 30 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
nėra
Nuolaidos:
- 4€ studentams, moksleiviams, senjorams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Organizatorius
Baltijos gitarų kvartetas, VšĮ
Baltijos gitarų kvartetas, VšĮ
Dragūnų g.23 Kaunas
press@bgq.lt
Įmonės kodas 300939646
PVM kodas LT100009807212