Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Iš pasaulio muzikos lobyno

S 2017-07-30 19:00
Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia, Trakai
6.63 - 8.00
Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas Sergej Krylov)
Solistas Marcus Krusche (klarnetas, Vokietija)
Dirigentas Vilmantas Kaliūnas (Vokietija-Lietuva)

Programoje: Ch. W. Gluck, G. Rossini, C. M. Weber ir kt. kompozitorių kūriniai

Marcus Krusche studijavo Veimare (Vokietija) F. Listo aukštojoje mokykloje. Nuo 2011 m. grojo akademijos simfoniniame orkestre, o nuo 2012 m. jį ėmė kviesti kaip solistą groti Berlyno simfoninis orkestras, G. Mahlerio kamerinis, Berlyno komiškos operos, Bremeno kamerinės filharmonijos, Brandenburgo valstybinis ir daugelis kitų orkestrų. 2009 m. tarp 54 jaunųjų atlikėjų, laimėjusių Vokietijos muzikos tarybos konkurso stipendiją, grojo daugiau nei 40 koncertų visoje Vokietijoje. Kamerinio muzikavimo veiklą  M. Krusche vysto kartu su trio ,,Idamante“, kurį sudaro reta muzikantų sudėtis: klarnetas, fagotas ir fortepijonas. Atlikėjas artimai bendradarbiauja su kvartetu ,,Amarylli“, o 2013 m. įrašė CD su F. Shuberto oktetu.

Vilmantas Kaliūnas gimė Vilniuje menininkų šeimoje. Senelis buvo smuikų meistras, nuo ketverių metų tėvas pradėjo mokyti jį groti pianinu, o vėliau Vilmantas pasirinko obojaus ir dirigavimo specialybes Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 1993 m. V. Kaliūnas išvyko į Sarbriukeną tęsti obojaus studijų. Dar studijų metais jis buvo pakviestas užimti solo obojininko vietą SWR Kaiserslauterno radijo orkestre.

Įsimintini susitikimai su garsiais dirigentais Paavo Järvi, Christian Thielemann, Michael Gielen ir Heinz Holliger bei dažni lankymaisi Christoph Eschenbach, Thomas Hengelbrock ir Claudio Abbado repeticijose, daugybė meistriškumo kursų  paskatino V. Kaliūną lemiamam posūkiui: 2010 metais jis žengė ant dirigento pakylos. Dirigavimo paslapčių mokėsi pasaulinio garso dirigentų kalve vadinamoje Veimaro muzikos akademijoje. Šiandien jaunasis dirigentas diriguoja platų repertuarą šalyje ir užsienyje su  Berlyner Sinfonietta, Lietuvos kameriniu orkestru, Thüringen Philharmonie Gotha ir Jenaer Philharmonie bei daugeliui kitų. Nuo 2010 iki 2015 metų V. Kaliūnas buvo Saarlouis apskrities simfoninio orkestro meno vadovas.

Profesoriaus Sauliaus Sondeckio (1960–2004 m. meno vadovas ir dirigentas) įkurtas Lietuvos kamerinis orkestras ( LKO ) yra vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos orkestrų. Iš gausybės įvairių kartų ir kraštų batutos meistrų, dirigavusių LKO koncertams, išsiskiria didysis humanistas lordas Yehudi Menuhinas. Koncertų Lietuvoje ir gastrolių metu orkestras ne sykį bendradarbiavo su geriausiais pasaulio solistais.

Šiandien LKO ne tik stengiasi išlaikyti pasiektą aukštą meistriškumo lygį, džiugina originaliomis programomis, gyvomis klasikinių kūrinių interpretacijomis. „Lietuvos kamerinis orkestras savo skambesiu, interpretavimo tradicijomis yra lyg aukščiausios kokybės muzikos instrumentas. Manau, tai vienas savo žanro lyderių. 50 metų – ilga istorija. Europoje ne tiek daug orkestrų šiandien gali didžiuotis tokia praeitimi“, – taip apie LKO atsiliepia smuikininkas Sergejus Krylovas, po kelių sėkmingų koncertinių pasirodymų Lietuvoje 2008 m. pakviestas eiti LKO meno vadovo pareigas.

Trakų bažnyčia
Koncerto pradžia 19 val.

Renginio nuoroda: http://www.uzutrakiovakarai.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Iš pasaulio muzikos lobyno S 2017-07-30 19:00 Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia, Trakai 6.63 - 8.00
Svarbi informacija

Bilietai renginio vietoje brangs!

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: likus valandai iki renginio
Renginio trukmė:
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: 20% studentams ir senjorams 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Organizatorius
VšĮ Nepriklausomi garso režisieriai
Justiniškių g. 36-36 Vilnius
rimvydas@zebra.lt
Įmonės kodas 126092590