Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

JŪS DAR TO NEGIRDĖJOTE!

S 2017-06-11 16:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
14.60 - 18.00
Birželio 11 d., sekmadienį, 16 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

JŪS DAR TO NEGIRDĖJOTE!


Teatralizuota programa, skirta legendiniam Amerikos dainininkui,
komikui, miuziklo ir kino aktoriui Alui Jolsonui prisiminti.


SOLISTAS
RAFAILAS KARPIS,
tenoras

ANSAMBLIS „VILNIAUS DIVERTISMENTAS“
(vad. Irena Karsokienė)


Žilvinas Malikėnas, Ramunė Grigienė, Ilona Meškėnienė /smuikai
Irena Karsokienė, Ernestas Ramelis /violončelės
Eugenijus Mikšys, bosinė gitara / Marius Leiburas, mušamieji
Tomas Leiburas, fortepijonas

Programa
G. Millerio, G. Gershwino, I. Berlino bei kitų Amerikos kompozitorių
instrumentiniai ir vokaliniai kūriniai iš miuziklų ir kino filmų.


Alas Jolsonas gimė Lietuvoje, Seredžiaus miestelyje 1886 metais. Jis kartu su šeima 1894 metais emigravo į Ameriką. Tuomet mažasis Alas net neįtarė, kad šalyje už Atlanto, tapusioje naujaja tėvyne,  jo laukia neįtikėtina šlovė. Tačiau, kaip rašė A. Jolsono biografas H. G. Goldmanas, Lietuva visam laikui išliko savotišku dainininko leitmotyvu.

Muzikinę karjerą Alas kartu su broliu pradėjo kaip gatvės muzikantas. Būdamas 12 metų jis jau garsėjo kaip puikus dainininkas Vašingtone, o neilgai trukus buvo pastebėtas Brodvėjuje. Čia ir prasidėjo didžioji jo karjera – A. Jolsonas tapo ne tik vienu populiariausiu, bet ir daugiausiai uždirbančiu dainininku Amerikoje. Jam kūrė garsiausi to meto kompozitoriai ir poetai. Jo atliekamos dainos iškart tapdavo hitais – dainų populiarumui pakakdavo to, kad jas dainuoja A. Jolsonas. Taip atsitiko ir su George’o Gershwino daina „Swanee“. Išgirdęs šią mažai kam žinomą dainą, Alas įtraukė ją į savo repertuarą, o jau po poros savaičių dainininko dėka visame Niujorke skambėjo ne tik G. Gershwino kūrinys, bet ir paties kompozitoriaus pavardė.

Taip lėmė likimas, kad draugystė bei kūryba apjungė A. Jolsoną ir išeivių iš Lietuvos Šimanskių (pasikeitusių pavardę į Shubertus) šeimą. Amžininkai manė, jog tam įtakos turėjo nostalgija gimtajai Lietuvai, tačiau net neįtarė, kad dviejų emigravusių šeimų atžalos padarys perversmą Amerikos miuziklo ir populiariosios muzikos baruose. XX a. pradžioje Shubertų šeima jau valdė didžiausią teatrų imperiją, dirbo kaip novatoriški muzikos prodiuseriai. 1911 m. jie atidarė „Winter Garden“ teatrą ir pakvietė čia dainuoti A. Jolsoną. Būtent „Winter Garden“ teatre Alas sulaukė didžiausios sėkmės, tapo Brodvėjaus žvaigžde bei Shubertų imperijos pažiba. Po pirmojo teatro miuziklo „La Belle Paree“ (1911) buvo statomi kiti – „Honeymoon Express“ (1913 m.), „Robinson Crusoe, Jr.“ (1916 m.), „Sinbad“ (1918 m.), „Bombo“ (1923 m.) ir kt. Visuose spektakliuose A. Jolsonas atliko vėliau hitais tapusias ir iki šiol neužmirštamas dainas.

1927 m. A. Jolsonas pakviečiamas atlikti pagrindinį vaidmenį pirmajame garsiniame kino filme „Jazz Singer“ („Džiazo dainininkas“). Kino kompanijos „Warner Bros.“, į šį filmą investavusios didžiules lėšas, kūrinys tapo tikru perversmu kino pramonėje – tai buvo pirmasis kartas kai gramofono plokštelėse įrašyta muzika sinchronizuojama su vaizdu kino juostoje. Filmo pradžioje pasigirsta A. Jolsono balsas: „Palaukite minutėlę, palaukite minutėlę.“ Vėliau jis taria: „Jūs dar to negirdėjote!“ Ir tada nuskamba daina „Toot Toot Tootsie“. Visi mato į taktą judantį, ekspresyviai dainuojantį A. Jolsoną. Filme jis atlieka ir nuostabųjį I. Berlino kūrinį „Blue Sky“ („Mėlynas dangus“) bei sambūrio „Tin Pan Alley“ kompozitorių ir poetų dainas. Po šio filmo Alas Jolsonas išgarsėjo visame pasaulyje.

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt/skaityti-placiau-6/lt/jus-dar-to-negirdejote--149.html

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
JŪS DAR TO NEGIRDĖJOTE! S 2017-06-11 16:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 14.60 - 18.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Nemokamai įleidžiami vaikai iki 5 m. amžiaus.

Nuolaida:
- senjorams, studentams, moksleiviams, neįgaliesiems - 20 proc. (renginio vietoje pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- su OMNI ID kortele - 10 proc. (į nuolaidos laukelį vesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
VšĮ „Ambra Vox“
Įmonės kodas 302719606