Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

K. Kačinskas (karilionas), Klaipėdos choras ''Aukuras''

Š 2017-06-24 18:00
Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis, Klaipėda
2.30 - 3.80
Klaipėdos kariliono festivalis

2017 m. birželio 24 d., šeštadienis
Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis

(Liepų g. 12, Klaipėda)

„Vakaro varpai“
Kęstutis Kačinskas 
(karilionas)
Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas
Dalyvauja: Anatolijus Tumanovas (birbynė), Edmundas Federavičius (mušamieji)
Programa: Heinrich  Schütz, Lodovico Grossi da Viadana, Alessandro  Marcello, Waldemar Ahlen, Burhard Mohr, Van den  Bruin, Juozas Naujalis, Nijolė Sinkevičiūtė, Donatas Zakaras

2017 metų birželio 24 dieną Klaipėdoje jau ketvirtą kartą vyks skambi muzikos šventė – Klaipėdos kariliono festivalis. Ilgiausią metų dieną aukštai ir plačiai skambantys varpų garsai kurs unikalų uostamiesčio garsinį peizažą, suteikdami jam žavesio ir išskirtinumo. Kariliono muzika pakylėja žmonės, nes iš aukštybių sklindantis jų garsas skatina pakelti akis ir pažvelgti į dangų. Taip mūsų mintys atitrūksta nuo žemės, nuo kasdienybės ir kyla dangiškojo grožio link. Kartu su varpų muzika kilkime ir kelkime!
Klaipėdos karilionas šiandien yra vienas iš trijų Lietuvoje esančių tokio pobūdžio muzikos instrumentų, tapęs miesto savitumo simboliu. Klaipėdos centrinio pašto bokšte jis buvo sumontuotas 1987 metais ir tarnavo iki 2006 metų, kai buvo pakeistas nauju.
„Royal Eijsbauts“ varpų liejykloje Olandijoje pagamintą dabartinį instrumentą sudaro 48 varpai, kurių diapazonas – keturios oktavos. Bendras varpų svoris – 5 tonos, o su visomis konstrukcijomis jis siekia 10 tonų. Didžiausio ir sunkiausio varpo masė – 900  kilogramų.
Klaipėdos kariliono festivalis – tai keturi koncertai per vieną ilgiausią metų dieną. Tada virš miesto sklinda ypatingas varpų gausmas. Jis girdisi visame senamiestyje, tačiau geriausia šios muzikos klausytis Laikrodžių muziejaus kiemelyje. Koncertai transliuojami dideliame ekrane, tad visi klausytojai gali ne tik girdėti, bet ir stebėti varpinėje grojančius atlikėjus.
Festivalį rengia Klaipėdos koncertų salė. Kelias dienas prieš festivalį bus galima susipažinti su Klaipėdos karilionui skirta paroda, kuri bus eksponuojama Atgimimo aikštėje. Taip pat bus rengiamos ekskursijos į Klaipėdos centrinio pašto bokštą, kurių metu visi norintieji galės iš arčiau pamatyti šį retą instrumentą.

18 valandą pasigirs „Vakaro varpai“, kuriuos kalbins karilionininkas Kęstutis Kačinskas. Šiame koncerte dalyvaus ir Klaipėdos choras „Aukuras“, vadovaujamas ir diriguojamas Alfonso Vildžiūno. K. Kačinską pažįstame ne tik kaip ilgametį Klaipėdos kariliono atlikėją, kuris kasmet sugroja apie 50 koncertų šiuo instrumentu. K. Kačinskas taip pat rašo ir aranžuoja kūrinius karilionui bei dainuoja chore „Aukuras“.
Koncerto programoje skambės užsienio ir lietuvių autorių  kūriniai karilionui ir chorui, tarp jų bus nauja Donato Zakaro kompozicija.

 
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
K. Kačinskas (karilionas), Klaipėdos choras ''Aukuras'' Š 2017-06-24 18:00 Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis, Klaipėda 2.30 - 3.80
Svarbi informacija

Taikomos nuolaidos:

50 proc. – studentams, moksleiviams, pensininkams, neįgaliesiems;
Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
su „Laisvalaikio“ kortele (2 bilietams) 20 proc. Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį.
su Daily Card kortele 20% nuolaida bilietui (kontrolės metu pateikti kortelę). Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį.
10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių).

Ikimokyklinio amžiaus vaikai į Kariliono festivalio koncertus įleidžiami nemokamai.

Renginio vieta
Liepų g. 12 Klaipėda Lietuva
Organizatorius