Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

KAI BAROKAS SUSKAMBA KITAIP

S 2017-05-07 16:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
16.20 - 20.00
Gegužės 7 d., sekmadienį, 16 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

KAI BAROKAS SUSKAMBA KITAIP


BAROQUE CONTEMPO
KAROLINA GLINSKAITĖ,
sopranas
SILVIJA PANKŪNAITĖ, džiazo vokalas
VYTIS SMOLSKAS, fortepijonas
SIMONAS ŠIPAVIČIUS, saksofonas

Programa
A. Stradella, G. F. Händel, G. Bononcini, G. B. Pergolesi ir kitų
baroko epochos kompozitorių kūriniai, aranžuoti džiazo stiliuje. 


Džiazo atlikėjai Vytis Smolskas, Silvija Pankūnaitė ir Simonas Šipavičius bei klasikinės muzikos atstovė Karolina Glinskaitė klausytojus kviečia į miniatiūrinę kelionę baroko muzikos labirintais. Nors barokinis džiazas nėra visiškai naujas reiškinys, „Baroque Contempo“ kolektyvas, nuo 2011-ųjų metų gyvavęs kaip trio, o vėliau organiškai tapęs kvartetu, iškėlė sau ypatingą uždavinį – baroko teorines taisykles vertinti ne kaip apribojimus, o kaip begalinę įvairovę. Jų bendromis jėgomis atrandamas skambesys – tai muzikantų vaizduotės išraiška, kuri atspindi kiekvieno iš jų kūrybinį charakterį. Kvarteto atliekamas barokas nusimeta perukus, suskleidžia vėduokles ir suskambėdamas kaskart kitaip, pasiūlo savitą šiuolaikinę senovinės vokalinės muzikos atlikimo interpretaciją.

Baroque Contempo – „šiuolaikinis barokas“. Šiame projekte kūrybingų interpretacijų ir gyvos džiazo improvizacijos dėka, ansamblis kuria jiems patiems artimą baroko arijų viziją, kuri naujo, netikėto garso ieškotojams suskamba tarsi intriguojantis flirtas tarp dviejų, iš pirmo žvilgsnio nesuderinamų muzikos stilių bei skirtingų harmonijų, papildančių viena kitą ir susipinančių charizmatiškoje sintezėje. Nuostabu tai, kad baroko epochos muziką ir džiazą iš tiesų sieja bendri bruožai. Vienas jų – baroko laikmečiu užgimusi improvizacija, leidžianti spontaniškai išgauti naujas skambesio spalvas, tapybiškai išreikšti emocijas. Baroko laikais, kaip ir šiuolaikiniame džiaze, muzikinis kūrinys traktuojamas kaip gyvas, lankstus, atviras kaitai bei akimirkos nuotaikai ir pasiduodantis atlikėjo vaizduotei.

Per penkerius kūrybos metus džiazo ir baroko sintezės sumanymą išplėtojęs ansamblis, 2016-aisiais metais jį įamžino kompaktinėje plokštelėje. Įrašams trio pakvietė ypatingą svečią – saksofonininką Simoną Šipavičių.  Džiazo scenoje plačiai žinomas kaip grupės „Sheep Got Waxed“ narys, talentingas muzikantas ir kompozitorius Simonas Šipavičius „Baroque Contempo“ instrumentuotę praturtino savita ekspresija.

Visų pristatomų arijų aranžuočių autorius – Vytis Smolskas. Tai gerai Lietuvoje žinomas džiazo pianistas, turintis puikų klasikinio fortepijono išsilavinimą. V. Smolskas yra daugybės tarptautinių klasikos ir džiazo pianistų konkursų laureatas, M.A.M.A apdovanojimo laimėtojas, o taip pat – pirmasis Lietuvos atlikėjas, kuriam teko garbė groti prestižiniame „North Sea Jazz“ festivalyje Olandijoje (2012). Jis įvairiausių projektų iniciatorius, kurio scenos partnerių paletės galėtų pavydėtų daugelis. Atlikėjas, studijuodamas Hagos Karališkojoje konservatorijoje, mokėsi pas legendinius džiazo pianistus Jaspers Soffers ir Rob van Bavel.

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
KAI BAROKAS SUSKAMBA KITAIP S 2017-05-07 16:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 16.20 - 20.00
Svarbi informacija

Nemokamai įleidžiami vaikai iki 5 m. amžiaus.

Nuolaida:
- senjorams, studentams, moksleiviams, neįgaliesiems - 20 proc. (renginio vietoje pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- su OMNI ID kortele - 25 proc. (į nuolaidos laukelį vesti pirmus 11 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
VšĮ „Ambra Vox“
Įmonės kodas 302719606