Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Kamerinės muzikos virtuozai

K 2017-04-27 18:00
MUZIKOS GALERIJA, Vilnius
8.20 - 10.00
Ernesta Juškaitė, sopranas (Lietuva/Vokietija) - tarptautinių konkursų Vokietijoje laureatė, penkis kartus savo rankose laikiusi garbingus 1-osios vietos apdovanojimus.

E. Juškaitė dainavimo studijas pradėjo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Astos Krikščiūnaitės klasėje, o operos magistro laipsnį įgijo Hamburgo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje (Vokietija), studijuodama pas prof. Geert Smits. Šiuo metu E. Juškaitė LMTA doktorantūros studijose vykdo meninį projektą ir tiria Richardo Strausso dainų refleksijas.

Atlikėja Vokietijoje sukūrė nemaža operos vaidmenų: Marschallin R. Strausso operoje „Der Rosenkavalier“, Desdemona (G. Verdžio „Otello“), Tatjana (P. Tchaikovskio „Eugene  Onegin“), Maddalena (U. Giordano „Andrea Chénier“),  Micaela (G. Bizė „Carmen“), Contessa (W. A. Mozarto „Le Nozze di Figaro“), Fiordiligi („Cosi fan tutte“), Vitellia („La Clemenza di Tito“) ir daug kt.

E. Juškaitės repertuaras gausus ne tik oratorijos ir operos žanrais, bet taip pat ir Lied, kuriam solistė skiria ypatingą dėmesį kurdama savo koncertines, kamerinės muzikos programas. Atlikėja yra nuolat kviečiama į tarptautinius muzikinius projektus Vokietijoje, kuriuose dirba su žymiausiais pasaulio dirigentais, tokiais kaip Christoph Eschenbach ar Herbert Blomstedt, o solistės koncertiniai turai driekiasi nuo Europos iki Kinijos bei Japonijos.

Nuo 2015-ųjų Ernesta Juškaitė dėsto dainavimo meną Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Trio “CLAVIOLA”
Jurgis Juozapaitis(altas)
Vytautas Giedraitis(klarnetas)
Ugnė Antanavičiūtė(fortepijonas)

Trio „Claviola“ savo kūrybinę veiklą pradėjo 2007 metais,  būdami Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai - kamerinio ansamblio mokėsi prof. A. Pšibilskienės, vėliau prof. J. Andrejevo klasėse. Šiuo metu visi trio nariai yra LMTA doktorantūros studentai ar meno daktarai.

Ansamblio nariai yra daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai. Aktyviai reiškiasi Lietuvos muzikiniame gyvenime. 2008 metais tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“ laimėjo Grand Prix (Lietuva), tais pačiais metais respublikiniame lietuvių kamerinės muzikos konkurse laimėta I vieta. 2010 metais buvo įvertinti II - ąja premija tarptautiniame Val Tidone konkurse (kamerinės muzikos kategorija) (Italija), 2011 – laimėta I - oji vieta tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse „Jurmala 2011“(Latvija) bei dar kartą laimėta I - oji vieta respublikiniame lietuvių kamerinės muzikos konkurse. 2012 metais laimėjo tarptautinį kamerinės muzikos konkursą „Muzikinė Akvarelė“ (Grand prix), taip pat 38 – jame tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse „Lyceum Club International de Suisse“ Šveicarijoje tapo finalininkais ir laimėjo specialųjį prizą.

2011 trio nariai dalyvavo tarptautiniuose kamerinės muzikos kursuose „Prag-Wien-Budapest“ (Austrija), kur buvo įvertinti ir apdovanoti Isa Kamerinės Muzikos Prizu (Isa Kammermusik-Preis). Savo meistriškumą ansamblis tobulino profesorių H. Beyerle, A. Kouyoumdjian, E. Epshtein, J. Meissl, A. Keller, P. Prause, P. Schuhmayer, J. Talich, M. Gulyas, R. Baldini, H. Kefer, A. Bondurianskij, Y. Markovitch, P. Jüdt ir kt. pamokose.

Trio „Claviola“ dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose ir respublikiniuose festivaliuose: „Pažaislio muzikos festivalyje“, „Thomo Manno“ festivalyje, šiuolaikinės muzikos festivalyje „Iš Arti“, „Gargždų muzikos festivalyje“, „Rokiškio klasikinės muzikos vasaros festivalyje“, „Muzikinis ruduo“, koncertų cikle „Jaunosios kartos interpretacijos“, festivalyje „Druskomanija“, E. Griego ir M. K. Čiurlionio festivalyje Kaune, Kamerinės muzikos festivalyje „Kuršių Nerija”, „12 muzikinių vasaros savaitgalių Anykščiuose”, „Neu/Now“ festivalyje Taline bei „Harmos“ festivalyje Portugalijoje. Taip pat trio „Claviola“ nariai dalyvauja Lietuvos Nacionalinės Filharmonijos organizuojamuose renginiuose. Nuo 2012 metų dalyvauja Lietuvos nacionalinės filharmonijos edukacinėje programoje „Muzikos enciklopedija gyvai“.

Ansamblio nariai tobulinosi Paul Dukas ir Nacionalinėje Paryžiaus muzikos ir šokio konservatorijose (Prancūzija), Kopenhagos karališkojoje akademijoje (Danija), Štutgarto muzikos akademijoje (Vokietija) bei Karališkajame Šiaurės Muzikos Koledže Mančesteryje (Didžioja Britanija).

2011 ir 2012 metais trio nariai už pasiekimus buvo apdovanoti Prezidentės Dalios Grybauskaitės Padėkos Raštais.
2012 metais trio „Claviola“ nariams paskirta Kultūros ministerijos įsteigta „Jaunojo muzikos atlikėjo“ premija.
2013 metais įrašytas (Lietuvos Nacionalinės Filharmonijos salėje) ir išleistas debiutinis trio CD.

Trio Claviola atliko apie 20 premjerų, iš kurių didžioji dalis dedikuoti trio nariams: O. Balakauskas (2 opusai), J. Juozapaitis (2 opusai), V. Germanavičius (2 opusai),   R. Mačiliūnaitė, A .Kubiliūnas (2 opusai), J. Jurkūnas, A. Mikoliūnas, N. Natalevičius, U. Giedraitytė, A. Maslekovas, D. Boukouvalas, J. Polaczyk ir kiti.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Kamerinės muzikos virtuozai K 2017-04-27 18:00 MUZIKOS GALERIJA, Vilnius 8.20 - 10.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val 15 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20% su Laisvalaikio kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Gedimino pr. 37 (įėjimas per arką) Vilnius Lietuva
Organizatorius
Muzikos galerija, VšĮ
Gedimino pr. 37 Vilnius
rutamike@gmail.com
Įmonės kodas 300517004