Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Karalius ir karalaitė. Italų klasika. Donato Ravini ir Aleksandras Vizbaras

K 2018-03-22 18:00
Šiaulių Chaimo Frenkelio vila, Šiauliai
9.00 - 15.00
2018-01-12
KARALIUS IR KARALAITĖ
Italų klasika ir neapolietiški romansai


Tenoras Donato Ravini (Italija) ir pianistas Aleksandras Vizbaras (LNOBT)

Įsimylėjėliai valgė duoną su vyšniomis ir gyveno dėl bučinių 

Italų tenoras Donato Ravini ir Lietuvos nazionalinio operos ir baleto teatro pianistas Aleksandras Vizbaras surengs italų klasikos ir neapolietiškų romansų koncertą Šiauliuose, Chaimo Frenkelio viloje. Lietuvos publika pamėgo Donato ir Aleksandro duetą, ir koncertas Šiauliuose yra gražus kūrėjų atsakas į gerbėjų kvietimą surengti koncertą jų mieste. 

Koncerto pavadinimas „Karalius ir Karalaitė“ pristato vieną vakaro kūrinį – neapolietišką dainą, sukurtą Libero Bovio ir Gaetano Lama - „Reginella“ (Karalaitė), taip pat ir koncerto temą – dialogą tarp vyro ir moters, tarp Karaliaus ir jo Karalaitės. Dainos kūrėjai – teksto autorius  L. Bovio ir kompzitorius G.Lama gyveno ir kūrė Neapolyje, bendradarbiavo muzikos leidybos studijoje „La canzonetta“. Daina parašyta neapolietišku dialektu 1917 m., joje papasakota viena meilės istroija, nutikusi Neapolyje. Poetas itin detaliai aprašo pirmąjį įsimintiną susitikimą su mylimąja:  jis pamatė ją Toledo gatvėje, ji vilkėjo ilgą suknelę, buvo pasipuošusi skrybėlaite su kaspinais ir rožėmis, buvo su draugėmis ir kalbėjo prancūziškai. Prisiminė judviejų laiką kartu: įsimylėjėliai nesirūpino maistu - užteko duonos su vyšniomis, jie gyveno dėl bučinių. Mergina dainavo ir verkė dėl mylimojo: „Karalaitė myli savo karalių“. 

Pianistas Aleksandras Vizbaras Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatre dirba publikai nematomą, tačiau itin svarbų koncertmeisterio darbą. Ruošiant bet kokį operos pastatymą, dainininkams tenka daug repetuoti. Pasirodymuose publikai groja orkestras, tačiau daug repeticijų artistai atlieka bei vaidmenį paruošia su Aleksandru. Pianistas koncertuoja su Lietuvos operos maestro Virgilijumi Noreika. Jis puikiai jaučia kiekvieno solisto dainavimo tempą, todėl sukuria harmoningą duetą. Koncerte taip pat skambės A. Vizbaro atliekami solo kūriniai.

Tenoras Donato Ravini jau pažįstamas Lietuvos publikai, koncertuose pristato 800-900-ųjų metų Italijos kompozitorius ir poetus, neapolietišką kūrybą. Donato dėka klasikos gerbėjai turėjo progą susipažinti ir su rečiau lietuvių operos dainininkų atliekamomis neapolietiškomis dainomis – “Reginella” (Karalaitė, G.Lama, L. Bovio), “Marechiare” (F.P. Tosti, S. Di Giacomo), “Tu ca nun chiagne” (Tu, kuri neverki, E. De Curtis, L. Bovio), “A vucchella” (Lūpos, F.P. Tosti, G. D’Annunzio), “I te vurrìa vasà” (Norėčiau tave bučiuoti, E.Di Capua, V. Russo) ir kitomis. D. Ravini koncertavo su žymiuoju operos dirigentu Martynu Staškumi ir kameriniu orkestru, dainavo duetus su Lietuvos operos primadona Joana Gedmintaite, Latvijoje dainavo akompanuojant latvių dirigentui Guntars Bernats ir kameriniam orkestrui “Gaudeamus”. Solistas nuolat koncertuoja Italijoje.

Koncertą publikai pristato kompanijos „Klasikos degustacija“ prodiuserė Vigailė Karpavičiūtė. „Klasikos degustacija“ kuria ir organizuoja klasikinės muzikos koncertus ir meno projektus Lietuvoje ir pasaulyje.

LABDARA: 10 bilietų skirsime seneliams, kuriems sunku įsigyti bilietus. Taip pat po 0,50 euro centų nuo kiekvieno parduoto bilieto skirsime Šiaulių Moterų inovacijų centrui, kuris gautas lėšas perduos nuo smurto nukentėjusioms moterims.

Dėkojame iš visos širdies, kad lankotės mūsų koncertuose, nuoširdžiai lauksime ir šiame.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Karalius ir karalaitė. Italų klasika. Donato Ravini ir Aleksandras Vizbaras K 2018-03-22 18:00 Šiaulių Chaimo Frenkelio vila, Šiauliai 9.00 - 15.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 15 min
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: Nuo 7 iki 12 metų amžiaus (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: N7
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams, muzikos mokyklų mokiniams 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20% su šeimos kortele (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Vilniaus g. 74 Šiauliai Lietuva
Organizatorius
UAB Klasikos degustacija
UAB Klasikos degustacija
Mindaugo g. 27 - 28 Vilnius
Įmonės kodas 304445246