Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

KAUNAS BIG BAND & SABINA MUSTAEVA (Lietuva, Uzbekistanas) IR NICHOLAS PAYTON & AFRO CARIBBEAN MIXTAPE (JAV) Kaunas Jazz 2017

Pn 2017-04-28 19:00
VDU didžioji salė, Kaunas
Įvykęs renginys
Balandžio 28-ąją Kauno Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje salėje koncertuos įžymus JAV džiazo trimitininkas Nicholas Paytonas, o pirmoje vakaro dalyje – dideliu talentu jau dėmesį pelniusi jauna uzbekų džiazo vokalistė Sabina Mustajeva kartu su Kauno bigbendu.

Trimitininkui, kompozitoriui, instrumentininkui ir pilietiniam aktyvistui Nicholui Paytonui – dar tik 43-eji, bet scenoje jis – daugiau nei tris dešimtmečius.

Muzikantų šeimoje gimęs Nicholas groti trimitu pradėjo ketverių, o būdamas dešimties jau buvo profesionalas – koncertavo su įvairiais kolektyvais, tarp jų – ir garsaus džiazo muzikanto Danny Barkerio.

Naujojo Orleano universitete studijavusiam jaunuoliui raktus į didžiąją sceną įteikė kartu groti pakvietę pianistas Marcusas Robertsas ir legendinis būgnininkas Elvinas Jonesas. Su jais įgijęs didelės patirties, būdamas 21-erių Nicholas Paytonas išleido pirmąjį albumą „From This Moment“, o jau po trejų metų džiaugėsi pirmuoju pelnytu „Grammy“ apdovanojimu – už diską, įrašytą su džiazo veteranu Docu Cheathamu.

Nicholo Paytono pasiekimų sąrašas – įspūdingas. Jis dalyvavo daugiau nei 100 albumų įrašuose, grojo su Ray Charlesu, Herbie Hancocku, Nancy Wilson, Roy Hargrove'u, Wyntonu Marsaliu, Stanley Jordanu ir kitais žymiausiais pasaulio džiazo muzikantais.

Jis yra vienas grupės „SFJAZZ Collective“ įkūrėjų ir legendinės leidyklos „Blue Note“ sukakčiai suburtos džiazo supergrupės „The Blue Note 7“ narys. Džiazo gerbėjams ypač didelį įspūdį paliko jo 2011-aisiais įrašytas albumas „Bitches“ - jame Nicholas ne tik sukūrė kiekvieną natą, bet ir grojo visais albume skambančiais instrumentais ir net pats dainavo, padedant tokioms žvaigždėms kaip „Kaunas Jazz“ viešėjusi Cassandra Wilson ir Esperanza Spalding. Negana to, 2012-aisiais jis žengė ir į akademinės muzikos pasaulį – Čekijos nacionalinio simfoninio orkestro užsakymu sukūrė pirmąją savo simfoniją „The Black American Symphony“.

Ne tik muziką kuriantis, bet ir universitetuose paskaitas dėstantis, šimtus kritinių straipsnių tiek kultūros, tiek politikos ir visuomenės temomis parašęs Nicholas yra itin ryški meno pasaulio figūra. Pirmą sykį į „Kaunas Jazz“ atvykstanti garsenybė koncertuos su savo grupe „Afro-Caribbean Mixtape“.

Nicholo Paytono ir Esperanza Spalding įrašyta daina „Freesia“: https://www.youtube.com/watch?v=J2_hhgKBqks&list=RD3YmKjAzvNfk&index=2

Kitai šio „Kaunas Jazz 2017“ vakaro dalyvei Sabinai Mustajevai – dar tik šešiolika, tačiau šios talentingos mergaitės talentą jau pastebėjo milijoninė televizijos auditorija.

2015-aisiais ji triumfavo Rusijoje surengtame TV šou „The Voice Kids“ - populiariojo projekto „Balsas“ versijoje, skirtoje moksleiviams. Garsaus prodiuserio Makso Fadejevo pasirinkta dainininkė nurungė daugiau nei 6 tūkstančius į atranką atėjusių dainininkų ir pelnė pagrindinį prizą.

Senelio, džiazo saksofonininko į muziką pastūmėta Sabina koncertuoja nuo aštuonerių – pirmasis jos pasirodymas įvyko būtent gimtojo Taškento džiazo klube.

Vėliau ji pelnė trečiąją vietą tarptautiniame vaikų konkurse „New Wave Junior“, o pernai sužavėjo Latvijoje rengiamo džiazo vokalistų konkurso „Riga Jazz Stage“ komisiją ir žiūrovus – laimėjo ne tik antrąją vietą, bet ir specialų publikos apdovanojimą bei atskirą garsiojo Latvijos kompozitoriaus Raimondo Paulo skirtą prizą. Būtent šiame konkurse Sabina buvo pastebėta „Kaunas Jazz“ rengėjų ir pakviesta padainuoti mūsų šalies publikai – ir ne bet kaip, o su daugybės tarptautinių projektų patirtį turinčiu Kauno bigbendu.

„Trokštu tobulėti, siekti gero išsilavinimo ir tapti puikia dainininke. Mano svajonės – studijos Berklio muzikos koledže JAV ir „Grammy“ statulėlė. Kodėl ne?“ - šypsosi Sabina.

Matant, kiek ji jau spėjo nuveikti, niekas nenustebs, jei ateityje jos svajonės išsipildys. O kol kas – puiki proga šios merginos talentą įvertinti Kaune.

Nicholas Payton video:
https://www.youtube.com/watch?v=3YmKjAzvNfk&index=1&list=RD3YmKjAzvNfk
https://youtu.be/-pK2gzH14KM

Sabina Mustaeva video:
https://www.youtube.com/watch?v=4F8x56Vn410
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
KAUNAS BIG BAND & SABINA MUSTAEVA (Lietuva, Uzbekistanas) IR NICHOLAS PAYTON & AFRO CARIBBEAN MIXTAPE (JAV) Kaunas Jazz 2017 Pn 2017-04-28 19:00 VDU didžioji salė, Kaunas
Įvykęs renginys
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 19:00
Renginio trukmė: 3:00
Pertraukos: 1
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
S. Daukanto g. 28, Kaunas Kaunas Lietuva
Organizatorius
JJJAZZ VŠĮ
JJJAZZ VŠĮ
Rotušės a. 29 44033 Kaunas
festival@kaunasjazz.lt
Įmonės kodas 135977836
PVM kodas LT359778314