Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

KOMPOZITORĖS, MYLIMOSIOS, MŪZOS

A 2017-08-01 19:00
Birštono Kurhauzas, Birštonas
4.20 - 5.00
Rugpjūčio 1 d., antradienis, 19 val.
Birštono kurhauzas (B. Sruogos g. 2)
KOMPOZITORĖS, MYLIMOSIOS, MŪZOS
Claros ir Roberto Schumannų, Almos ir Gustavo Mahlerių, Amy Beach ir Nadios Boulanger kūryba
JŪRATĖ ŠVEDAITĖ (sopranas, JAV), AUDRONĖ KISIELIŪTĖ (fortepijonas)
Bilieto kaina 5 Eur


Mylimosios, mūzos, įkvėpėjos… Taip dažnas įsivaizduoja moterų vaidmenį kūrybos procese. Silpnosios lyties atstovės, liekančios istorijos paraštėse. O gal – kompozitorės, kūrėjos? Genijų šešėlyje atrandame stiprias, savo talentą ir asmeninę karjerą dėl meilės paaukojusias moteris – Clarą Schumann, Almą Mahler. Tačiau Amy Beach ir Nadia Boulanger – puikūs moterų emancipacijos pavyzdžiai, jos sugebėjo įsitvirtinti ir įgyti autoritetą vyrų dominuojamose srityse – kompozicijoje ir dirigavime.
Rugpjūčio 1 d. Birštono kurhauze atrasti šių keturių ypatingų moterų kūrybą kviečia dainininkė Jūratė Švedaitė (sopranas) ir Audronė Kisieliūtė (fortepijonas).

Dainininkė, pedagogė, režisierė Jūratė Švedaitė – lietuvių kompozitoriaus, dirigento, pedagogo, dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ įkūrėjo prof. Jono Švedo anūkė. Ji nuo mažų dienų dainavo mergaičių chore „Liepaitės“, būdama keturiolikos įrašė vieną kompozitoriaus B. Gorbulskio dainą jo naujai plokštelei. Studijavo dainavimą Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija). 1998 m. su šeima apsigyveno JAV, Konektikuto valstijoje, ir netrukus tapo Konektikuto lyrinės operos (Connecticut Lyric Opera) soliste, yra pasirodžiusi Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, „Carnegie Hall“ scenose. Su Lietuvos kameriniu orkestru dalyvavo gastrolėse Europoje, JAV ir Izraelyje, koncertavo su Naujosios Britanijos simfoniniu, Kauno kameriniu, Konektikuto virtuozų kameriniu ir kitais orkestrais.
J. Švedaitė sukūrė daugiau nei 20 operos vaidmenų, yra įvaldžiusi įvairų repertuarą. Pradėjo nuo lyrinio soprano partijų (Rozinos, Adinos, Džildos, Paminos, Violetos), vėliau, subrendus balsui, įkūnijo dramatinius personažus – Toską, Čio Čio San, Nedą, Margaritą, Doną Aną, Dezdemoną, Sentą, Tatjaną... J. Švedaitė puikiai atlieka ir G. F. Händelio, W. A. Mozarto, J. S. Bacho, J. B. Pergolesi kantatų ir oratorijų soprano partijas.
Dainininkė tobulinosi pas žymius vokalo meistrus Irą Siff, Rene Fleming, konsultavosi su dirigentais T. Shimada, J. M. Di Costanzo ir kitais specialistais.
J. Švedaitė-Waller – Konektikuto koledžo (Connecticut College) docentė (assistant professor), dėsto Thames Valley muzikos mokykloje, nuolatos kviečiama vesti meistriškumo kursų Italijoje ir Lietuvoje.

Pianistė Audronė Kisieliūtė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos auklėtinė. Mokėsi prof. M. Azizbekovos fortepijono ir prof. M. Rubackytės koncertmeisterio klasėse. 1987 m. pradėjo dėstyti akompanimento meną LMTA Koncertmeisterio katedroje. Docentės A. Kisieliūtės klasę yra baigę daugiau kaip 70 studentų.
Dainininkams Audronė Kisieliūtė talkino daugiau nei 15 tarptautinių konkursų, XI M. Glinkos konkurse ji pelnė geriausio koncertmeisterio diplomą.
Pianistė yra koncertavusi prestižinėse Maskvos, Sankt Peterburgo, Talino, Kijevo salėse, Varšuvos nacionalinėje filharmonijoje ir Karalių rūmuose, Varšuvos muzikos universiteto salėje, Senato rūmuose Paryžiuje, Masačusetso universiteto koncertų salėje (JAV). Dalyvavo tarptautiniuose muzikos festivaliuose „Saabrücker Sommermusik“, „Il Raemuusika paevãd“, Edvardo Griego, Thomo Manno, M. K. Čiurlionio, Pažaislio, Tytuvėnų ir kituose festivaliuose.
Meniškai produktyvus A. Kisieliūtės bendradarbiavimas su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate dainininke Asta Krikščiūnaite. Jau antrą dešimtmetį gyvuojantis duetas parengė prancūzų, vokiečių, austrų, italų, JAV kompozitorių dainų koncertines programas, įrašė 3 kompaktines plokšteles.
Muzikos kritikai A. Kisieliūtės skambinimą apibūdina kaip juvelyriškai tikslų, aiškų, laisvą ir skoningą. Pianistės interpretacijos vertinamos dėl puikaus stiliaus pojūčio, emocinės raiškos darnos bei jautrumo muzikinei aplinkai.

Renginio nuoroda: http://www.muzikusajunga.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
KOMPOZITORĖS, MYLIMOSIOS, MŪZOS A 2017-08-01 19:00 Birštono Kurhauzas, Birštonas 4.20 - 5.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 15 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Cenzas: nėra
Trukmė: 1 val.
Pertraukos: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
B. Sruogos g. 2 Birštonas Lietuva
Organizatorius
Lietuvos muzikų sąjunga
Gedimino pr. 32-2 Vilnius
Įmonės kodas 190749274
PVM kodas LT907492716