Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

LIETUVIŠKŲ ROMANSŲ VAINIKAS

S 2017-02-19 14:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Įvykęs renginys
Vasario 19 d., sekmadienį, 14 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

LIETUVIŠKŲ ROMANSŲ VAINIKAS

Žaismingi tarpukario Lietuvos meno salonų paveikslai

Aktorė
VIRGINIJA KOCHANSKYTĖ

GIEDRĖ ZEICAITĖ,
sopranas
EDITA ZIZAITĖ, fortepijonas

Programa
V. Kudirkos, A. Kačanausko, J. Naujalio, J. Tallat-Kelpšos, B. Dvariono,
A. Raudonikio kūriniai. Maironio, K. Binkio, J. Aisčio, B. Brazdžionio, B. Sruogos,
J. A. Herbačiausko poezija ir proza. Ištraukos iš amžininkų atsiminimų.

Žaismingi salonų paveikslai – tai jausmais spinduliuojanti atminties karūna žmonėms ir laikui, kuriame jie kūrė idealų Lietuvos, jos tautos, gamtovaizdžių bei istorinių žygių vaizdą. Šioje teatrinėje impresijoje žiūrovams skleidžiasi tarpukario Lietuvos Laikinosios sostinės – Kauno meno salonų gyvenimo atšvaitai, meninės bohemos nuotykiai, svajonės, nusivylimai ir kūryba.

Programoje skamba ne tik Lietuvos romansų karaliaus Aleksandro Kačanausko kūriniai, bet ir Juozo Naujalio, Juozo Tallat-Kelpšos, Algimanto Raudonikio romansai, svajingos Balio Dvariono pjesės bei retai atliekami Vinco Kudirkos saloninės muzikos opusai. Žiūrovai turi džiaugsmo pasiklausyti Maironio, Kazio Binkio, Jono Aisčio, Bernardo Brazdžionio, Balio Sruogos, Salomėjos Nėries, Juozo Tumo-Vaižganto, Juozapo Albino Herbačiausko, o per amžininkų prisiminimus bei pačių menininkų gyvenimo geismo kupiną kūrybą atrasti mažai kam žinomų šių legendinių asmenybių portretų štrichų.

Virginija Kochanskytė – talentinga aktorė bei režisierė – tai menininkė, pelniusi daugelį apdovanojimų už vaidmenis teatre bei nepakartojamus poetinius skaitymus. Ji nuolat stebina gerbėjus ne tik ekspresijos sklidina tekstų interpretacija, bet ir jos kuriamų projektų intelektualumu, muzikos ir žodžio derme, teatrališkumu. Aktorė kartu su įvairių sričių menininkais nuolat įgyvendina originalias kamerines programas, o jos pristatomų muzikinių-literatūrinių projektų maršrutai driekiasi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. V. Kochanskytė yra paskirta UNICEF Geros valios ambasadore.

Giedrė Zeicaitė studijavo Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje (prof. I. Milkevičiūtės kl.), Graco Meno universitete (prof. L. Šukytės kl.), Zalcburgo universitete ,,Mozarteum“ (prof. B. Zakotnik kamerinio dainavimo kl.). Atlikėja yra menų magistrė, Lotte Lehmmann (JAV) fondo garbės medalininkė, Sir Georg Solti (Prancūzija) ir Agnes-Jacobi (Austrija) fondų prizininkė. Yra Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Dainavimo katedros ir Stasio Šimkaus konservatorijos dėstytoja.

Edita Zizaitė studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. J. Karnavičiaus kl.), tobulinosi Zalcburgo universitete ,,Mozarteum“ (prof. H. Höll koncertmeisterio kl.), dalyvavo meistriškumo kursuose Rostoke. Yra Klaipėdos universiteto Menų fakulteto, Stasio Šimkaus konservatorijos ir Kretingos kamerinio choro koncertmeisterė. Dėsto fortepijoną Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokykloje.

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
LIETUVIŠKŲ ROMANSŲ VAINIKAS S 2017-02-19 14:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
Įvykęs renginys
Svarbi informacija

Nemokamai įleidžiami vaikai iki 5 m. amžiaus.

Nuolaida:
- senjorams, studentams, moksleiviams, neįgaliesiems - 20 proc. (renginio vietoje pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- su OMNI ID kortele - 20 proc. (į nuolaidos laukelį vesti pirmus 11 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
VšĮ „Ambra Vox“
Įmonės kodas 302719606