Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

NEGIRDĖTAS FAGOTAS

S 2017-11-12 14:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
13.67 - 16.00
Lapkričio 12 d., sekmadienį, 14 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

NEGIRDĖTAS FAGOTAS

ANDRIUS PUPLAUSKIS,
fagotas
EGLĖ ANDREJEVAITĖ, fortepijonas

Programa
J. S. Bach, G. Ph. Telemann, R. Boutry, E. Bozza, P. M. Dubois, A. Pärt, P. Hersant, B. Dvarionas.

Medinis pučiamasis instrumentas fagotas keri stilinga artikuliacija bei charakteringu tembru žemose boso linijose ir dainingose švelniose melodijose. „Nors užsienyje fagotas nėra populiarus kaip smuikas ar violončelė, bet yra  mėgstamas ir propaguojamas. Tačiau Lietuvoje jis nepelnytai primirštas. Galima sakyti, dar neatrastas. Tuo tarpu jau baroko epochos kompozitorius Antonio Vivaldi įvertino šio instrumento solines galimybes ir sukūrė net 40 koncertų fagotui su orkestru“,  – dalinasi mintimis A. Puplauskis. Tad šio koncerto programa – reta galimybė išgirsti fagoto ir fortepijono duetą, pasinerti į bekraštę garsų, spalvų, nuotaikų ir charakterių jūrą.

Andrius Puplauskis mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA). 2002 metais baigė LMTA meno aspirantūros studijas, įgijo meno licenciato laipsnį. Atlikėjas yra Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro fagotų grupės koncertmeisteris, Šv. Kristupo pučiamųjų kvinteto narys.

Fagotininkas, apdovanotas LR Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimo raštu, yra dviejų A. Pakalnio konkursų laureatas, „Yamaha“ konkurso I vietos (1997), Tarptautinio fagotų kvartetų konkurso diplomo (Potsdamas, 1998), Tarptautinio H. Tomasi pučiamųjų kvintetų konkurso I vietos bei prizo už geriausią kompozitoriaus R. Campo kūrinio atlikimą (Marselis, 2007) laimėtojas. 2008 m. su Šv. Kristupo pučiamųjų kvintetu Osakos (Japonija) tarptautiniame kamerinių ansamblių konkurse jis pelnė finalisto medalį.

Atlikėjas rengia rečitalius, koncertuoja su įvairiais kameriniais ansambliais – valstybiniu Vilniaus kvartetu, trio „Venti Novi“, aktualiosios muzikos ansambliu „No Future“, Šv. Kristupo pučiamųjų kvintetu ir kt. Kaip solistas jis grojo su Lietuvos nacionaliniu, Lietuvos valstybiniu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniais orkestrais, su Lietuvos kameriniu orkestru. Bendradarbiavo su dirigentais S. Sondeckiu, R. Šerveniku, L. Balčiūnu, M. Piečaičiu,  V. Lukočium, R. Šumila, M. Ozoliniu ir kt.

A. Puplauskis dėsto LMTA (2014 m. suteiktas docento vardas), veda meistriškumo kursus Lietuvoje, Prancūzijoje, Rusijoje. Jis išleido kompaktinę plokštelę „Fagotas lietuviškai“ (2009), sudarė ir išleido mokomajį pratimų rinkinį „Pirštų technikos lavinimo pratimai fagotininkams“.

Eglė Andrejevaitė mokėsi Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje, studijavo LMTA (H. Radvilaitės bei I. Uss kl.). Baigė LMTA meno aspirantūros studijas, įgijo meno licenciato laipsnį. Stažavo Štutgarto muzikos ir taikomųjų menų universitete (prof. Konrad Richter kl.), tobulinosi profesorių Per Lundberg (Karališkoji Stokhomo muzikos akademija), Chia Chou (Graco menų universitetas, Austrija), Mūzos Rubackytės meistriškumo pamokose.

Pianistė laimėjo prizines vietas tarptautiniuose konkursuose Bukarešte, Romoje, Paryžiuje, Kijeve, Vilniuje, 2013 metais kartu su smuikininke A. Jusionyte J. Brahmso kamerinių ansamblių konkurse Austrijoje laimėjo žiuri prizą už geriausią šiuolaikinio kūrinio atlikimą. Atlikėja daug koncertuoja kaip solistė bei įvairių kamerinių ansamblių narė (tame tarpe – trio „Venti Novi“), bendradarbiauja su Naujų idėjų kameriniu orkestru (meno vad. G. Gelgotas), dainininku Stein Skjervold (Norvegija), fagotininku Žilvinu Smaliu (Lietuva/Čilė) ir kt. Ji koncertavo muzikos festivaliuose Lietuvoje, Lenkijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, JAV, 2011 m. su smuikininke A. Jusionyte surengė koncertą Graco (Autrija) filharmonijoje. Pianistės koncertus įrašė ir transliavo Lietuvos bei Štyrijos (Austrija) radijas.

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
NEGIRDĖTAS FAGOTAS S 2017-11-12 14:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 13.67 - 16.00
Svarbi informacija

Nemokamai įleidžiami vaikai iki 5 m. amžiaus.

Nuolaida:
- nuo rugsėjo 1 d. iki 15 d. 25% nuolaida bilietams. Kainos nurodytos jau su nuolaida.
- senjorams, studentams, moksleiviams, neįgaliesiems - 20 proc. (renginio vietoje pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- su OMNI ID kortele - 15 proc. (į nuolaidos laukelį vesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
VšĮ „Ambra Vox“
Įmonės kodas 302719606