Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

O SOLE MIO

Pr 2017-07-31 19:00
Birštono Kurhauzas, Birštonas
4.20 - 5.00
Liepos 31 d., pirmadienis, 19 val. Birštono kurhauzas  (B. Sruogos g. 2)

O SOLE MIO
Populiarios vokalinės muzikos koncertas

Asta Krikščiūnaitė, Eglė Juozapaitienė, Vladimiras Prudnikovas, Vytautas Juozapaitis
 
Šį koncertą galima vadinti tradiciniu: nuo pirmosios Birštono vasaros menų akademijos pirmadieniais koncertuoja pedagogai dainininkai. Mūsų scenos grandai visuomet sugeba pradžiuginti klausytojus nuostabia populiarios vokalinės muzikos klasika. Šį kartą jiems teko užduotis sukurti išskirtinio vasaros vakaro atmosferą – „O sole mio“. Beje, plačiai paplitęs įrašas, kuriame šią neapolietišką dainą dar diskantu atlieka Vladimiras Prudnikovas. Ar pažįstamą dainą išgirsime Birštone ir kas ją atliks – telieka maža koncerto intriga.
Koncerte dalyvaus pianistai Nijolė Ralytė, Lauryna Lankutytė, Evelina Pilipavičiūtė-Juraškienė ir Justas Čeponis.

Asta Krikščiūnaitė dar studijuodama jaunųjų atlikėjų konkurse Moldovoje tapo I premijos laureate, vėliau – tarptautinio L. Pavarotti konkurso Filadelfijoje (JAV) diplomante.
Išpuoselėto dainininkės balso atspalviai – nuo švelnios lyrikos iki gilaus dramatizmo – leidžia atlikti įvairių žanrų muziką: operas, oratorijas, stambių formų kūrinius su simfoniniais orkestrais, kamerinę muziką, šiuolaikinių kompozitorių opusus. A. Krikščiūnaitė yra parengusi daugiau nei 80 operinių ir koncertinių soprano partijų, per 300 kamerinės muzikos kūrinių. Lietuvos kompozitorių kūriniuose yra specialiai A. Krikščiūnaitei parašytų partijų: Marija A. Žigaitytės operoje-misterijoje „Praregėjimas“, soprano partija A. Martinaičio oratorijoje „Mūsų laisvė: septynios invokacijos“, Kristina G. Kuprevičiaus operoje „Prūsai“, Valerija A. Martinaičio operoje „Pasaulio dangoraižis“.
Astos Krikščiūnaitės kūryba įvertinta Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija (2011), ji apdovanota Baltosios žvaigždės ordinu už nuopelnus Estijos kultūrai (2004), Lenkijos Respublikos kultūros ministro apdovanojimu „Už nuopelnus lenkų kultūrai“ (2012), Lietuvos muzikų sąjungos „Auksiniu disku“ (2005).

Eglė Juozapaitienė – Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto lektorė, Vytauto Juozapaičio edukacinio kultūros ir meno centro dainavimo mokyklos „Bel canto“ vadovė.
Dainavimo studijas E. Juozapaitienė baigė Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija), prof. Vaclovo Daunoro klasėje (1989 m.). Prieš tai buvo įgijusi choro dirigentės diplomą Vilniaus kultūros mokykloje. Dar studijuodama E. Juozapaitienė pradėjo vadovauti Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmų moterų vokaliniam ansambliui „Eglė“, su juo sėkmingai koncertuoja iki šių dienų.

Vytautas Juozapaitis – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, Kauno muzikinio teatro solistas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius bei Vilniaus kolegijos docentas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos (2003) ir visų svarbiausių muzikos ir teatro apdovanojimų laureatas, Lietuvos Respublikos Seimo narys. Solistas yra sukūręs beveik 50 pagrindinių baritono vaidmenų operose, operetėse ir miuzikluose, atlikęs daugybę partijų oratoriniuose veikaluose. Su spektakliais V. Juozapaitis yra apkeliavęs beveik visą pasaulį, dalyvavęs daugybėje Lietuvos bei užsienio festivalių, buvo pirmasis lietuvių operos solistas, pakviestas į vieną prestižiškiausių pasaulio muzikos forumų – Pekino tarptautinį muzikos festivalį.
Lietuvos kompozitoriai specialiai V. Juozapaičiui yra parašę grafo Šemetos (B. Kutavičiaus opera „Lokys“), karaliaus Mindaugo (B. Kutavičiaus opera „Ugnis ir tikėjimas“), Žygimanto Augusto (G. Kuprevičiaus opera „Karalienė Bona“), Žilvino (A. Žigaitytės opera „Žilvinas ir Eglė“) partijas.

Vladimiras Prudnikovas – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos profesorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Įvairiose Lietuvos ir pasaulio operos teatrų scenose yra sukūręs daugiau nei 50 vaidmenų, tarp kurių žymiausi – Borisas Godunovas ir Pimenas (M. Musorgskio „Borisas Godunovas“), Mefistofelis (Ch. Gounod „Faustas“), Leporelas (W. A. Mozarto „Don Žuanas“), Karalius Pilypas (G. Verdi „Don Karlas“), Kasparas (C. M. Weberio „Laisvasis šaulys“), Hermanas, Dalandas ir Votanas (R. Wagnerio „Tanhoizeris“, „Skrajojantis Olandas“ ir „Valkirija“), Končakas (A. Borodino „Kunigaikštis Igoris“), Timūras (G. Puccini „Turandot“), Sparafučilė (G. Verdi „Rigoletas“), Donelaitis (A. Bražinsko „Kristijonas“), Mažvydas ir Andrius (A. Žigaitytės „Mažvydas“ ir „Praregėjimas“).
V. Prudnikovas – pagrindinis didžiųjų koncertinių kūrinių boso partijų atlikėjas Lietuvoje, kviečiamas dainuoti Europos, JAV, Japonijos teatruose ir koncertų salėse.

Renginio nuoroda: http://www.muzikusajunga.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
O SOLE MIO Pr 2017-07-31 19:00 Birštono Kurhauzas, Birštonas 4.20 - 5.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 15 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Cenzas: nėra
Trukmė: 1 val.
Pertraukos: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
B. Sruogos g. 2 Birštonas Lietuva
Organizatorius
Lietuvos muzikų sąjunga
Gedimino pr. 32-2 Vilnius
info@muzikusajunga.lt
Įmonės kodas 190749274
PVM kodas LT907492716