Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Reformacijai 500

Š 2017-08-12 20:00
Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčia
Įvykęs renginys
REFORMACIJAI 500
Gražiausios evangelikų liuteronų ir reformatų giesmės bei Vakarų Europos kompozitorių kūriniai

Lietuvai minint 500-ąsias Reformacijos metines, per šalį keliauja šiai sukakčiai skirtas unikalių koncertų turas REFORMACIJAI 500, apimantis didžiuosius Lietuvos miestus ir svarbiausias evangelikų liuteronų parapijas.

Liuteronams giesmės – tai skelbimas, pasakojimas, kiekviena jų aiškiai perduoda evangelišką mintį. Būtent giesmės, pasak pačių šios bendruomenės tikinčiųjų, palaiko ir perduoda liuteronišką tikėjimą iš kartos į kartą.

„Jei liuteroniškas dvasingumas kuo ir ypatingas, tai pirmiausia visuotiniu giedojimu“, – sako Lietuvos evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis. Pasak jo, didžiąją dalį liuteronų giedamų giesmių galima pavadinti eiliuotais pamokslais, Evangelijos skelbimu. Teologine ir poetine prasme puikūs tekstai bei šimtmečius gyvuojančios melodijos išlaiko autentišką tikinčiojo ryšį su Dievu ir Bažnyčia, kreipia į artimo meilę. Tai kiekvienam tikinčiajam leidžia asmeniškai ir sąmoningai dalyvauti Dievo garbinime, jaustis bendruomenės dalimi ir tuo pačiu būti jos stiprinamam.

Lietuvos evangeliškos bažnytinės sandraugos ir KĮ valstybinio choro „Vilnius“ Reformacijos 500 metų sukakčiai rengiamas muzikinis projektas rugpjūčio 11 ir 12 dienomis atkeliauja į Kuršių Neriją kviesdamas kartu paminėti iškilų reformacijos jubiliejų ir pasiklausyti gražiausių evangelikų liuteronų bei reformatų giesmių koncertuose Juodkrantėje ir Nidoje.

Penktą veiklos dešimtmetį įpusėjęs choras „Vilnius“ yra vienas ryškiausių Lietuvos chorinės muzikos kolektyvų. Brandžiu ir menišku atlikimu, edukacine veikla ir įvairiapusiu repertuaru garsėjantis choras gali didžiuotis įvaldęs praeities epochų klasikos fondą, tačiau taip pat veržliai žengiantis kartu su šiandienos meno aktualijomis. Ypatingą dėmesį „Vilnius“ skiria lietuviškos muzikos sklaidai – kasmet parengia lietuvių kompozitorių kūrinių premjerų, didžiąją dalį choro įrašų taip pat sudaro lietuvių autorių opusai.

Choro „Vilnius“ vyriausiasis dirigentas Artūras Dambrauskas yra garsus Lietuvos choro dirigentas ir pedagogas.

Renginio nuoroda: http://www.chorasvilnius.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
Reformacijai 500 Š 2017-08-12 20:00 Nidos Evangelikų liuteronų bažnyčia
Įvykęs renginys
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Cenzas:
nėra
Trukmė: 1 val.
Pertraukos: nėra
Nuolaidos:
- 15% su Laisvalaikio kortele 2 bil. (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)


Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Organizatorius
Valstybinis choras Vilnius, KĮ
Valstybinis choras Vilnius, KĮ
Skroblų g. 19 Vilnius
Įmonės kodas 302484147
PVM kodas -