Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

S. Žilevičius (karilionas), S. Petreikis (fleita, trimitas), D. Petreikis (saksofonas), V. Mikeliūnas (smuikas) ir kt.

Š 2017-06-24 21:00
Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis, Klaipėda
Įvykęs renginys
Klaipėdos kariliono festivalis

2017 m. birželio 24 d., šeštadienis
Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis

(Liepų g. 12, Klaipėda)

„Nakties varpai“
Stanislovas Žilevičius
(karilionas), Saulius Petreikis (fleita, trimitas, lietuvių ir pasaulio pučiamieji instrumentai), Donatas Petreikis (sopraninis saksofonas), Vytautas Mikeliūnas (I smuikas), Juozas Staniulis (II smuikas), Ugnė Petrauskaitė (altas), Mindaugas Bačkus (violončelė), Juozas Marcinkevičius (gitara), Andrius Daugirdas (bosinė gitara), Andrius Kairys (perkusija)
Programa: pasaulio muzikos projektas, pagrįstas lietuvių ir kitų tautų etnine muzika

2017 metų birželio 24 dieną Klaipėdoje jau ketvirtą kartą vyks skambi muzikos šventė – Klaipėdos kariliono festivalis. Ilgiausią metų dieną aukštai ir plačiai skambantys varpų garsai kurs unikalų uostamiesčio garsinį peizažą, suteikdami jam žavesio ir išskirtinumo. Kariliono muzika pakylėja žmonės, nes iš aukštybių sklindantis jų garsas skatina pakelti akis ir pažvelgti į dangų. Taip mūsų mintys atitrūksta nuo žemės, nuo kasdienybės ir kyla dangiškojo grožio link. Kartu su varpų muzika kilkime ir kelkime!
Klaipėdos karilionas šiandien yra vienas iš trijų Lietuvoje esančių tokio pobūdžio muzikos instrumentų, tapęs miesto savitumo simboliu. Klaipėdos centrinio pašto bokšte jis buvo sumontuotas 1987 metais ir tarnavo iki 2006 metų, kai buvo pakeistas nauju.
„Royal Eijsbauts“ varpų liejykloje Olandijoje pagamintą dabartinį instrumentą sudaro 48 varpai, kurių diapazonas – keturios oktavos. Bendras varpų svoris – 5 tonos, o su visomis konstrukcijomis jis siekia 10 tonų. Didžiausio ir sunkiausio varpo masė – 900  kilogramų.
Klaipėdos kariliono festivalis – tai keturi koncertai per vieną ilgiausią metų dieną. Tada virš miesto sklinda ypatingas varpų gausmas. Jis girdisi visame senamiestyje, tačiau geriausia šios muzikos klausytis Laikrodžių muziejaus kiemelyje. Koncertai transliuojami dideliame ekrane, tad visi klausytojai gali ne tik girdėti, bet ir stebėti varpinėje grojančius atlikėjus.
Festivalį rengia Klaipėdos koncertų salė. Kelias dienas prieš festivalį bus galima susipažinti su Klaipėdos karilionui skirta paroda, kuri bus eksponuojama Atgimimo aikštėje. Taip pat bus rengiamos ekskursijos į Klaipėdos centrinio pašto bokštą, kurių metu visi norintieji galės iš arčiau pamatyti šį retą instrumentą.

21 valandą „Nakties varpai“ vainikuos festivalio programą. Tai bus pasaulio muzikos projektas, kūrybinei idėjai įgyvendinti subursiantis skirtingų muzikos stilių atlikėjus. Jų pristatymą pradėsime nuo klaipėdiečio karilionininko Stanislovo Žilevičiaus. Jis ištikimai tarnauja karilionui, skleidžia jo muziką jau beveik 30 metų. Multiinstrumentininkas Saulius Petreikis gros fleita, trimitu, lietuvių ir pasaulio pučiamaisiais instrumentais. Šis savitas ir kūrybingas atlikėjas, inovatyvios ir kartu autentiškos lietuviškos muzikos kūrėjas daug gilinasi į pasaulio tautų muziką.  Saulius yra ir šio projekto aranžuočių autorius.
Koncerte dalyvaus tiek klasikinės sudėties styginių kvartetas (visi jo nariai neabejingi imrpovizacijoms ir džiazui): tai Vytautas Mikeliūnas (I smuikas), Juozas Staniulis (II smuikas), Ugnė Petrauskaitė (altas), Mindaugas Bačkus (violončelė), tiek šiuolaikinės muzikos projektuose sutinkama grupė, susidedanti iš gitarų, saksofono, perkusijos ir klavišinių instrumentų.
„Nakties varpai“ užlies Laikrodžių kiemelio erdvę pažįstamais ir egzotiškais skambesiais, spontaniškomis improvizacijomis, kas  suteiks klausytojams malonių netikėtumų.

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
S. Žilevičius (karilionas), S. Petreikis (fleita, trimitas), D. Petreikis (saksofonas), V. Mikeliūnas (smuikas) ir kt. Š 2017-06-24 21:00 Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelis, Klaipėda
Įvykęs renginys
Svarbi informacija

Taikomos nuolaidos:

50 proc. – studentams, moksleiviams, pensininkams, neįgaliesiems;
Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
su „Laisvalaikio“ kortele (2 bilietams) 20 proc. Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį.
su Daily Card kortele 20% nuolaida bilietui (kontrolės metu pateikti kortelę). Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį.
10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių).

Ikimokyklinio amžiaus vaikai į Kariliono festivalio koncertus įleidžiami nemokamai.

Renginio vieta
Liepų g. 12 Klaipėda Lietuva
Organizatorius