Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

SAKSOFONAI NEMELUOJA!

Š 2017-04-01 15:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
11.40 - 14.00
Balandžio 1 d., šetadienį, 15 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

SAKSOFONAI NEMELUOJA!

PETRAS VYŠNIAUSKAS,
sopraninis saksofonas
PAULINA BAKŠAITĖ, sopraninis saksofonas
SIMAS PETKEVIČIUS, altinis saksofonas
LINA ŠATKUTĖ, fortepijonas

Programa
Originalūs ir aranžuoti kūriniai saksofonui.


„(...)Petras Vyšniauskas yra vienas geriausių soprano saksofonininkų, girdėtų per daugybę metų“
– Bruce Gallanter, JAV (2006)


Šiame koncerte Lietuvos džiazo žvaigždė Petras Vyšniauskas pasirodys kartu su savo mokiniais – Respublikinio Petro Vyšniausko saksofonininkų festivalio-konkurso Plungėje (2015) nugalėtojais, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentais Paulina Bakšaite bei Simu Petkevičiumi. Pasak atlikėjų „pusiau rimtoje“ koncerto programoje skambės džiazas, klasika ir pokštai.

Petras Vyšniauskas yra ne tik vienas originaliausių šių laikų saksofonininkų, pagerbtas dešimtimis apdovanojimų, tarp kurių – Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija, LR Vyriausybės meno premija, LDK Gedimino V laipsnio ordinas, Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) aukso medalis, Baltijos asamblėjos meno premija, bet ir vienas Lietuvos profesionaliosios saksofono mokyklos pradininkų, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius.

Apie P. Vyšniauską rašoma: „Jo sopraninis saksofonas geba kalbėti, dainuoti, šaukti, raudoti, čiulbėti, o giliai etniška muzika pasiduoda spontaniškų improvizacijų tėkmei“. Jis – universalus menininkas, multiinstrumentininkas, grojantis sopraniniu, altiniu, tenoriniu saksofonais, klarnetu, akordeonu, fortepijonu, muzikuojantis tiek su tradicinėmis, tiek su pačiomis netikėčiausiomis atlikėjų sudėtimis, repertuare talpinantis džiazo kompozicijas, akademinės muzikos opusus, autorines improvizacijas bei savo kūrinius. Daugiau kaip 50-tyje dramos teatro spektaklių ir filmų skamba P. Vyšniausko parašyta muzika.

Saksofonininko scenos partneriais buvo tokie džiazo grandai kaip Steve Lacy, Bobo Stenson, Han Bennink, Tomasz Stanko, Jon Christensen, Kent Carter, Theo Jörgensmann, Jimmy Owens, Elliott Sharp, Paul Jeffrey, Charlie Mariano, Karl Berger, Anatoly Vapirov, Reiner Winterschladen, John Law, Steve Swell, Hilliard Greene, Vijay Iyer, John Lindberg, Antoni Donchev, Mark Tokar. Jis yra pasirodęs festivaliuose Europoje, Japonijoje, JAV, Australijoje, dalyvavo svarbiuose tarptautiniuose džiazo projektuose „East Meet West“, „Jazz Baltica“, „Octet Ost“, „The International Varna Big Band“, koncertavęs su Prahos filharmonijos bei Niujorko St. Luko simfoniniais orkestrais, Paryžiaus radijo ir Niujorko „Metropolitan Opera“ chorais. Gerai žinomas ir jo duetas su dainininke Veronika Povilioniene.

Viena pagrindinių P. Vyšniausko tarptautinių grupių – „Ganelin Trio Priority“. Čia jis groja su klavišininku iš Izraelio Viačeslavu Ganelinu bei vokiečių būgnininku Klausu Kugeliu. Šio trio pasirodymus garsiausiose salėse palydi puikūs muzikos kritikų, rašančių žymiausiems leidiniams, vertinimai.

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
SAKSOFONAI NEMELUOJA! Š 2017-04-01 15:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 11.40 - 14.00
Svarbi informacija

Nemokamai įleidžiami vaikai iki 5 m. amžiaus.

Nuolaida:
- senjorams, studentams, moksleiviams, neįgaliesiems - 20 proc. (renginio vietoje pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- su OMNI ID kortele - 20 proc. (į nuolaidos laukelį vesti pirmus 11 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
VšĮ „Ambra Vox“
Įmonės kodas 302719606