Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Šiuolaikinės muzikos festivalis ''Permainų muzika'' ''Japoniški sodai''

T 2016-09-28 18:30
Klaipėdos koncertų salė
5.80 - 10.80
Camilla Hoitenga (fleitos, Vokietija–JAV)
Norbert Krämer(perkusija, Vokietija)


Programa: kūriniai  piccolo, didžiajai, altinei ir bosinei fleitoms, perkusijai ir elektronikai
Mike Svoboda, Karola Obermueller, Felipe Lara, Kaija Saariaho, Mark Chambers, David Bohn, Yoshihiro Kanno,  Loreta Narvilaité, Noriko Nakamura

Fleita ir mušamieji – šis netradicinis instrumentalistų duetas rugsėjo 28 d., trečiadienį, 18:30 val. Klaipėdos koncertų salėje pristatys spalvingą šiuolaikinės muzikos programą „Japoniški sodai“. Universali fleitininkė Camilla Hoitenga (Vokietija–JAV) ir perkusijos meno atstovas Norbertas Krämeris (Vokietija) įrodys, kad dabarties muzikoje fleita ir mušamieji ypač ryškiai praplėčia savo galimybes.

Šis festivalio „Permainų muzika“ renginys bus puiki galimybė susipažinti su įvairiais fleitų tipais ir skirtingais jų panaudojimo būdais šiandienos kontekste. Visa tai perteiksianti C. Hoitenga užsienio spaudoje vadinama ekscentriška savo instrumento žinove, kuri ne tik muzikuoja, bet ta muzika ir gyvena. Japonijos žiniasklaidoje jos kuriamas garsas pavadintas rafinuotu, pagirtos muzikės interpretacijos, nukeliančios publiką į kitą pasaulį.

C. Hoitenga gimė ir užaugo Mičigano valstijoje (JAV), o šiuo metu yra įsikūrusi dviejuose pasaulio miestuose – Kelne (Vokietija) ir Sylvoje (Šiaurės Karolina, JAV). Profesines žinias muzikė gilino taip pat JAV ir Vokietijoje. Dabar ji pati veda meistriškumo kursus bei kūrybines dirbtuves visame pasaulyje.

Gausiame fleitininkės repertuare – kūriniai nuo anstyvojo baroko iki šių dienų kompozicijų. Atlikėja nuolat pasirodo tiek koncertuose su orkestru, tiek kaip solistė ar kamerinių ansamblių narė. C. Hoitengos įrašai, ypač ištikimos kūrybos partnerės kompozitorės Kaijos Saariaho kūrinių atlikimai, yra pelnę daug apdovanojimų Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Šiaurės Amerikoje. Fleitininkė labai domisi japonų kultūra, dažnai lankosi Japonijoje, kur atlieka specialiai jai parašytus japonų autorių kūrinius.

Kompozitorių, bendradarbiavusių su šia puikia muzike, sąraše rasime ir lietuvę Ramintą Šerkšnytę, kurios „Mažojo princo pasaką“ C. Hoitenga atliko su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. Su šiuo kolektyvu atlikėja 2013 m. koncertavo „Klaipėdos muzikos pavasaryje“, o „Gaidos“ festivalyje Vilniuje 2005 m. ji grojo su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu ir Lietuvos kameriniu orkestrais.

Perkusininkas iš Vokietijos Norbertas Krämeris savo profesijos paslapčių mokėsi Hanoveryje ir Kelne, vėliau beveik dešimt metų dėstė Hanoverio aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje. Jis daug koncertuoja solo ir įvairių šiuolaikinės muzikos ansamblių sudėtyje, vadovauja perkusijos ansambliui.

Koncerte „Japoniški sodai“ skambės kūriniai piccolo, koncertinei, altinei ir bosinei fleitoms, perkusijai ir elektronikai. Bus atliktas Klaipėdoje ne kartą koncertavusio trombonininko bei kompozitoriaus Mike’o Svobodos kūrinys. Programa, beje, pavadinta pagal K. Saariaho kūrinį, turės keletą japoniškų momentų, tad supažindins klaipėdiečius ir su japonų autorių Yoshihiro Kanno bei Noriko Nakamura‘os muzika. Taip pat bus atliktos Karolos Obermueller, Benjamino Broeningo, Marko Chamberso ir Davido Bohno kompozicijos. Klaipėdiečiai išgirs net penkias europinės ar pasaulinės kūrinių premjeras.

Kviečiame nusikelti į kitą pasaulį C. Hoitengos ir N. Krämerio koncerte „Japoniški sodai“!
__________________________

Į vakarinius koncertus, išskyrus edukacinius projektus, ikimokyklinio amžiaus vaikai neįleidžiami.
Koncerto dieną nuolaidos netaikomos.

Renginio nuoroda: http://www.koncertusale.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Šiuolaikinės muzikos festivalis ''Permainų muzika'' ''Japoniški sodai'' T 2016-09-28 18:30 Klaipėdos koncertų salė 5.80 - 10.80
Svarbi informacija


Durys atidaromos: 17:30 val.
Trukmė: 80 min.

Vaikai įleidžiami nemokamai: ne

Nuolaidos:
50 proc. – studentams, moksleiviams, pensininkams, neįgaliesiems;
50 proc. – vaikams iki 7 metų (į edukacines programas);
Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
20 proc. – perkant bilietus su „Laisvalaikio“ kortele (2 bilietams); Į nuolaidos laukelį vesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius.
20 proc. – perkant su „Daily Card“ kortele (2 bilietams); Į nuolaidos laukelį vesti pirmus 12 kortelės numerio skaičius.
10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių).

Koncerto dieną nuolaidos nėra taikomos. Vaikai ikimokyklinio amžiaus į vakarinius koncertus neįleidžiami. Po trečio skambučio klausytojai į koncertą neįleidžiami.

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Šaulių g. 36 Klaipėda Lietuva