Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

STEFAN HUSSONG akordeonas, Vokietija. Ypatingas, plačiai pasaulyje pripažintas menininkas

K 2017-11-23 19:00
ORGANUM koncertų salė, Vilnius
6.60 - 8.00
Šiam muzikantui nelimpa nuvalkiotos reklaminės frazės. Jis nesivaiko pigių triukų, o tiesiog kvėpuoja muzika. Nesvarbu, ką grotų – ar jau savo vizitine kortele tapusius J. S. Bacho kūrinius, ar naujausią šiuolaikinio kompozitoriaus opusą – klausytoją pakeri nepriekaištingas skonis ir pozityvi energija.

Prieš keletą metų vokiečių akordeonisto Stefano Hussongo koncerto Vilniuje publika klausėsi sausakimšoje salėje, nors jis grojo anaiptol ne populiariąją muziką. Atrodytų, tas elegantiškas bėgiojimas instrumento klavišais ir mygtukais veikia kaip magiškas prisilietimas ar simbolinis ritualas.

Hussongo atliekama J. S. Bacho muzika kritikų vadinama gyviausia Bacho interpretacija nuo Gleno Gouldo laikų arba vienąkart gyvenime nutinkančiu potyriu, o ypatingas frazės pojūtis ir dinaminių niuansų virtuoziškumas priartina akordeonistą prie giliausių baroko epochos tradicijų. Japonų spauda buvo tiesiog apkerėta „magiško vokiečių akordeonisto, kurio pirštai laksto labiausiai užkrečiančiu instrumentu pasaulyje“.

Stefanas Hussongas yra pelnęs daugybę valstybinių stipendijų: Studienstiftung des Deutschen Volkes, DAAD, Akademie Schloss Solitude ir Art Foundation. 1987 m.  tarptautiniame šiuolaikinės muzikos konkurse „Gaudeamus Interpreters“ jie pelnė pirmąją vietą. 1999 metais Vokietijos Įrašų akademija jį paskelbė geriausiu metų atlikėju, o solinis albumas su Johno Cage kūriniais, išleistas įrašų kompanijoje „Denon“, pripažintas geriausiu metų albumu. 

Hussongas atliko virš 80 jam dedikuotų kūrinių premjerų, įrašė daugiau nei 25 albumus, keletas iš jų laimėjo įvairių apdovanojimų.

Atlikėjas koncertavo kaip solistas su ansambliais „Ensemble Intercontemporain“, „Ensemble Modern“, taip pat su Tokijo simfoniniu orkestru, Orchestre de la Suisse Romande, Musikfabrik Nordrhein – Westfalen ir kt. Taip pat muzikantas dėsto Viurcburgo muzikos universitete.

Koncertas Vilniuje atlikėjui bus trumpa stotelė tarp turo Pekine, tad programoje išgirsime ir rytietiškų atgarsių – tai X a. tradicinės Japonijos Gagaku muzikos ir Johno Cage opusą „Dream“. Tai pat skambės daug virtuozinės šiuolaikinės muzikos. Gal bisui išprašysime ir ką nors iš baroko lobių skrynios...

www.akordeonofestivalis.lt
https://www.youtube.com/watch?v=9vZinrBHnhs
https://www.youtube.com/watch?v=QogVS12RtMk

Renginio nuoroda: http://www.akordeonofestivalis.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
STEFAN HUSSONG akordeonas, Vokietija. Ypatingas, plačiai pasaulyje pripažintas menininkas K 2017-11-23 19:00 ORGANUM koncertų salė, Vilnius 6.60 - 8.00
Svarbi informacija

BILIETAI BRANGS!
Pirmi 50 bilietų pigiau!


Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~19:00
Renginio trukmė: ~1:15
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 10 % su Daily Card kortele 1 bilietui (į nuolaidos laukelį įvesti kortelės numerį)
- 50 % nuolaida LAA nariams 1 bilietui (į nuolaidos laukelį įveskite nario numerį)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
J.Basanavičiaus g. 26 Vilnius Lietuva
Organizatorius
LIETUVOS AKORDEONISTŲ ASOCIACIJA
Vilniaus g. 39 Vilnius
Įmonės kodas 191972351