Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Šventinis koncertas Druskininkuose. Gražiausi operų ir operečių duetai

A 2017-12-26 16:00
Grand SPA Lietuva, Druskininkai, Druskininkai
11.00
Šventinis koncertas Druskininkuose

Gražiausi operų ir operečių duetai

Atlikėjai:
TOMAS PAVILIONIS, tenoras (LNOBT)
AISTĖ PILIBAVIČIŪTĖ, sopranas (LNOBT)
ARCHI QUARTETT, styginių kvartetas:
Vitalija Makrickienė (smuikas), Ginta Kriščiūnaitė (smuikas), Mantas Makrickas (altas), Mykolas Rutkauskas (violončelė) ir
Donatas Butkevičius, kontrabosas

Antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26 d., Druskininkų kultūros centras kviečia į pasakišką šventinį koncertą, kurį dovanoja geriausi Lietuvos operos atlikėjai – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai: vedantysis teatro tenoras Tomas Pavilionis ir žavioji sopranas Aistė Pilibavičiūtė. Dainininkams akompanuos styginių kvartetas „Archi Quartett“ ir kontrabosistas Donatas Butkevičius.

Programoje šventiniai, pakylėti ir džiugūs kūriniai iš žinomų operų ir operečių – G.Puccini „Gianni Schicchi“ ir „La boheme“, G.F. Handel „Rinaldo“, F. Lehar „Linksmoji našlė“, J.Strauss „Čigonų baronas“. Tai meilės istorijos – tarp Jo ir Jos, pilnos gyvenimo džiaugsmo, švelnumo, pasigėrėjimo, didžiavimosi – visų gražių meilės jausmų. Kai kuriuos kūrinius norėsis kartu dainuoti ir publikai – Lippen Schweigen meilės valsą iš F. Lehar operetės „Linksmoji našlė“ ar E.Di Capua „O sole mio“/ „O saule mano“. Tenoras T.Pavilionis atliks svaigius neapolietiškus romansus „Non ti scordar di me“/ „Nepamiršk manęs“ (E.De Curtis ir D. Furno), „Dicitencello vuje“/“Pasakyk jai tai“ (R.Falvo ir E.Fusco) ir kitas žavingas itališkas dainas, kurios nukels klausytojus į saulėtąją Italiją. Dainininkė A.Pilibavičiūtė pradžiugins klausytojų širdis arijomis „O mio babbino caro“/„O mano brangus tėveli“ iš vienintelės G. Puccini operos-komedijos „Gianni Schicchi“ bei Kalėdų šventei labai tinkama švelnia ir tyra arija „Lascia ch‘io pianga“/ „Leisk man verkti“ iš G.F. Handelio operos „Rinaldo“.

Tomas Pavilionis, LNOBT vedantysis tenoras

2010 m. T. Pavilionis baigė vokalo studijas Muzikos akademijoje, mokėsi prof. V. Juozapaičio klasėje. 2009 m. debiutavo Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre ir jame dirbo iki 2014 m. Už Nemorino vaidmenį G. Donizetti operoje „Meilės eliksyras“ šiame teatre 2014 m. buvo nominuotas „Auksiniam kryžiui“ ir „Padėkos kaukei“. Pradėjęs dainuoti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, 2015 m. atlikėjas buvo įvertintas „Operos vilties“ apdovanojimu.

T. Pavilionis kviečiamas dainuoti įvairiuose klasikinės muzikos projektuose, bendradarbiauja su didžiausiais Lietuvos orkestrais, muzikiniais teatrais, koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje (JAV, Pietų Korėja, Kinija, Europa, Krasnojarskas). 

2016 m. atliko Borsos vaidmenį G.Verdi operos "Rigoletto" kompaktinės plokštelės įrašuose akompanuojant Kauno miesto simfoniniam orkestrui kartu su pasaulinėmis operos žvaigždėmis Dmitri Chvorostovsky, Nadine Sierra, Francesco Demuro, Oksana Volkova, Andrea Mastroni.

2017 m. dainavo Krasnojarsko operos ir baleto teatre žymios Rusijos operos dainininkės Jelenos Obrazcovos vardo tarptautinio festivalio „Operos žvaigždžių paradas“ gala koncerte, taip pat atliko Lenskio vaidmenį P. Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“.

2017 m. atliko Bruno vaidmenį V. Bellini operos „Puritonai“ kompaktinės plokštelės įrašuose su Kauno miesto simfoniniu orkestru ir operos superžvaigžde Lawrence Brownlee bei kitais pasaulinio garso artistais: Sarah Coburn, Azamat Zheltyrguzov.

Tomas Pavilionis turi aktyvios sceninės patirties su populiarios klasikos muzikos grupe „elFuego“,  todėl yra puikus emocijų kūrėjas scenoje. Pastaruosius kelerius metus tenoras stiprina savo, kaip operos solisto, pozicijas – žinių ir meistriškumo semiasi vairiuose tarptautiniuose meistriškumo kursuose bei pas geriausius italų vokalo pedagoguss Paolo de Napoli, Vincenzo Manno, nuo 2016 m. stažuojasi pas prof. R. Sadnik.

“Šis naujas tenoras, gebantis išdainuoti itin aukštas natas, turintis stiprų švarų balsą, yra kylanti operos žvaigždė Lietuvos ir pasaulio klasikinės muzikos padangėje“, - pristato Tomą operos profesionalai.

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre tenoras kuria įsimintinus vaidmenis: grafo Almavivos partiją G.Rossini operoje „Il barbiere di Siviglia“/„Sevilijos kirpėjas“, Alfredo G. Verdi operoje “La Traviata”, Rodolfo G.Puccini “La bohème”, Buratino (J. Gaižauskas „Buratinas“), Gastono (G. Verdi „La Traviata“), Alfredo (J. Strauss „Šikšnosparnis“), Nemorino (G. Donizetti "Meilės eliksyras"), Lenskio (P. Čaikovskis "Eugenijus Oneginas"), Žakino (L.van Beethoven "Fidelijus"), Kamilio de Rosiljono  (F.Lehar "Die lustige witwe") bei kitus įsimintinis vaidmenis. Šiuo metu ruošia Tebaldo partiją V. Bellini operoje „Montekiai ir Kapulečiai“.

2017 metais kartu su kompanija „Klasikos degustacija“ ir prodiusere Vigaile Karpavičiūte surengė įsimintinus italų klasikos ir neapolietiškų romansų koncertus „Įsimylėjęs kareivis“ įvairiuose Lietuvos miestuose.

Aistė Pilibavičiūtė, LNOBT sopranas

Dainininkė, operos solistė, kurios repertuaras yra labai įvairus - pradedant nuo žymiojo „You raise me up“  iki puikios dainavimo technikos reikalaujančios operinės muzikos kūrinių, sukurtų tokių kompozitorių kaip W.A. Mozart, G. Puccini,  A. Dvořák, P. I. Čaikovskio ir kitų. Šis šiais laikais reikalingas ir labai vertinamas atlikėjos universalumas atskleidžia gebėjimą kurti ir dainuoti ne tik didžiojoje operos scenoje, bet ir kitokio žanro reikalaujančiose erdvėse.

Aistė Pilibavičiūtė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė bakalauro bei magistro studijas (2009-2015). Už puikų mokymąsi bei sėkmingą dalyvavimą tarptautiniuose konkursuose Aistė buvo įvertinta Lietuvos Kultūros ministerijos padėkos raštu. Vokalo subtilybių  dainininkė mokėsi pas operos solistę Juliją Stupnianek-Kalėdienę, vėliau pusę metų tobulinosi prestižinianme muzikos universitete Vienoje (Austrija), čia žinių sėmėsi iš vokalo pedagogės, garsios dainininkės – Gabriele Lechner. Dainavimo meno Aistė taip pat sėmėsi iš tokių dainininkų kaip Violeta Urmana, Sigutė Stonytė, Francisco Araiza, Cheryl Studer, Paul Esswood, Mona Julsrud ir kitų.

Dar būdama studentė Aistė pasirodė Lietuvos operos scenoje atlikdama vaidmenis iš F. Lehar operetės  „Linksmoji našlė“  (Grizetės vaidmuo) ir operos „Jonukas ir Greta“  (Smiltainio ir Rasos Lašelio vaidmuo).

2015 m. Lietuvos Nacionalio operos ir baleto teatro Aistė buvo atrinkta į operos solistus-stažuotojus 2015/2016 sezonui. Per šį laikotarpį paruošė ir atliko tokius vaidmenis: Valensjena iš operetės „Linksmoji našlė“, Miuzetė iš operos  „La Boheme“ ir Fraskita iš operos „Karmen.“ Taip pat ji yra Baroko operos teatro solistė, su šiuo teatru solistė pasirodė Lietuvos Filharmonijos scenoje, kur atliko Abros partiją Antonio Vivaldi oratorijoje „Juditos triumfas“.

2013 metais Aistė tapo Tarptautinio Antonín Dvořák dainavimo konkurso diplomante, pelnė publikos simpatijų prizą. Tais pačiais metais solistė dalyvavo pasaulinio masto prestižiniame vokalistų konkurse Neue-Stimmen, Vokietijoje, kur iš daugiau nei tūkstančio dalyvavusių dainininkų ji buvo atrinkta tarp devyniolikos geriausiųjų ir pateko į pusfinalį. 2014 metais Aistė tapo Grand Prix laimėtoja konkurse-festivalyje „Le strade d‘Europa“. A.Pilibavičiūtė – 2016 metų „Operos viltis“. Šį garbingą apdovanojimą solistė gavo už Miuzetės ir Fraskitos vaidmenis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Dainininkė yra dainavusi Vokietijos, Austrijos, Čekijos, Italijos, Danijos, Latvijos scenose.

Styginių kvartetas “Archi quartett”
Vitalija Makrickienė (smuikas), Ginta Kriščiūnaitė (smuikas), Mantas Makrickas (altas), Mykolas Rutkauskas (violončelė) bei Donatas Butkevičius (kontrabosas)

Kvarteto “Archi Quartett” nariai - tarptautinių ir nacionalinių konkursų laureatai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) absolventai. Šiuo metu groja Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoniniame orkestre. Atlikėjai aktyviai dalyvauja Lietuvos muzikiniame gyvenime, kaip įvairių ansamblių, projektų nariai ar solistai. Studijų metais – 2006 m. susibūręs ansamblis po metų tapo tarptautinio konkurso Druskininkuose „Muzika be sienų“ laureatu bei buvo apdovanotas ministro pirmininko padėkos raštu už nuopelnus Lietuvos kultūrai. Tais pačiais metais kvartetas stažavosi Prancūzijoje Saintes mieste vykusiuose klasikinės muzikos interpretacijos kursuose. Kvartetas tobulinosi pas įvairius kamerinės muzikos profesorius: P.Schuhmayer, W.Kloss, Z.Livschitz ir kitus.
Donatas Butkevičius (kontrabosas) yra Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro artistas.

„Klasikos degustacija“ ir Vigailė Karpavičiūtė, prodiuserė
Vigailė turi 20 metų darbo patirtį: vadybininkės, rinkodaros specialistės ir reklamos bei viešųjų ryšių kūrėjos. Ji inicijavo ir įgyvendino šimtus įdomių, sėkmingų projektų, bendradarbiavo su Lietuvos ir tarptautinėmis kompanijomis. V. Karpavičiūtė yra kompanijos „Klasikos degustacija“ įkūrėja. „Klasikos degustacija“ kuria ir organizuoja klasikinės muzikos koncertus ir meno projektus Lietuvoje ir pasaulyje. Per trejus metus Vigailė kartu su partneriu, meno vadovu ir tenoru Donato Ravini sukūrė ir scenoje pristatė dešimtis puikių italų klasikinės muzikos koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose ir Latvijoje. Koncertuose dainavo ir grojo italų tenoras Donato Ravini, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro artistai – dirigentas maestro Martynas Staškus, vedantysis tenoras Tomas Pavilionis, simfoninio orkestro muzikantai, pianistas Aleksandras Vizbaras, styginių kvartetas „Archi Quartett“, taip pat dirigentas Robertas Bliškevičius su kameriniu orkestru „Modus“, pianistas Linas Dužinskas, Latvijos dirigentas Guntars Bernats ir jo vadovaujamas orkestras „Gaudeamus“. Visi koncertai sulaukė publikos padėkos ovacijų, buvo įvertinti kaip aukšto lygio, nuoširdūs ir paliekantys didelį įspūdį bei dovanojantys šventę.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Šventinis koncertas Druskininkuose. Gražiausi operų ir operečių duetai A 2017-12-26 16:00 Grand SPA Lietuva, Druskininkai, Druskininkai 11.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 30 min.
Pertraukos: 1
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
nėra
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
V.Kudirkos g.45, Druskininkai Druskininkai Lietuva
Organizatorius
Druskininkų kultūros centras
Vilniaus al.24 Druskininkai
Įmonės kodas 188211432