Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

V. Glushchenko / S. Zajančauskaitė / L. Anic / A. Maeda

Pn 2017-07-07 20:00
Trakų Vokės dvaro sodyba, Vilnius
7.80 - 9.00
| Ars SummerFest 2017 | Ars Academy

Vladislav Glushchenko, violončelė (Rusija-Latvija) / Simona Zajančauskaitė, fortepijonas (Lietuva)
Latica Anic, violončelė (Kroatija) / Aki Maeda, fortepijonas (Japonija)

Programa:
J. Brahms – Sonata violončelei ir fortepijonui No.1, Op. 38, e-moll
-Pauzė-
H. Dutilleux - “Trois Strophes sur le nom de Sacher”
G. Fauré - Sonata violončelei ir fortepijonui No.2 in G minor, Op. 117
G. Cassado - Siuita violončelei solo (III. Intermezzo et danza finale)

Šio vakaro koncerte pagrindinis vaidmuo teks visagalėms emocijoms. Solistų raginama, violončelė prašneks daininga J. Bramso muzikos kalba, vėliau - kiek subtilesne, prancūziško atspalvio Faure melodijos linija. H. Dutilleux "Trois Strophes sur le nom de Sacher" paskatins prisiminti dirigentą P. Sacherį, šveicarų dirigentą bei impresario, o viską vainikuos G. Casado karštas ispaniškas šokis.

Vladislav Glushchenko (g. 1997 m.) šiuo metu yra E. Darzinš muzikos mokyklos studentas, violončele griežiantis pas dėstytoją Dace Puce. Vladislav biografijoje jau puikuojasi visa puokštė prizinių vietų konkursuose (regioninis Jury Kramarov styginių konkursas Novosibirske, Teodors Reiters fondo konkursas ir “The talents of Inessa Galante” Rygoje, ir kt.). Violončelės meistriškumą nuolat tobulina įvairiuose kursuose kartu su tokiais profesoriais kaip  D. Grigoryan, A. Buzlov, K. Blaumane, J. Laurs ir kt.

Latica Anic gimė 1994 m., o girežti violončele pradėjo būdama septynerių. Pirmąsias instrumento pamokas ji gavo iš dėstytojo M. Karuza, vėliau dalyvavo meistriškumo kursuose su garsiais violončelės profesoriais - J. Pernoo, L. Fenyö, J.P. Maintz, W.E. Schmidt ir kt. Grojimo meną Latica tobulino Zagrebo, Lichtenšteino, Karlsrūjės muzikos akademijose. Jaunoji violončelininkė yra apdovanota prizais įvairiuose nacionaliniuose bei tarptautiniuose konkursuose, iš kurių paskutiniai buvo tarptautinis violončelininkų korkursas Liezene, Austrijoje bei Papandopulo konkursas Kroatijoje (abejuose laimėjo pirmąsias vietas). Latica sėkmingai koncertuoja solo su simfoniniais bei kameriniais orkestrais, atlieka kamerinę muziką, rengia rečitalius Austrijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje ir kt.

Simona Zajančauskaitė – Sankt Peterburgo valstybinės N. Rimskio – Korsakovo konservatorijos bei Veimaro Franz Liszt muzikos akademijos absolventė. Simona yra respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, nuolatinė įvairių meistriškumo kursų dalyvė, aktyviai koncertuoja solo ir įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje. Ji yra surengusi koncertus Lietuvoje, Estijoje, Rusijoje, Šveicarijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje. Jos muzikinį kelią praturtino susitikimai ir meistriškumo pamokos su Maestro Mstislavu Rostropovičiumi, profesoriais Lazariu Bermanu, Juliumi Drake’u, Alexandru Debrus, Martinu Spangenbergu, Sergejumi Urivaevu, Thomu Steinhofeliu, Sigrid Lehmstedt, Levu Natočenu, Vera Gornostajeva, Mūza Rubackyte. 2005-2010 metais Simona buvo M. Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondo stipendiatė, o 2013-2014 metais laimėjo Vokietijos Ernst-Freiberger fondo skirtą stipendiją. 2007 metais Simona kartu su seserimi smuikininke Justina įkūrė ir vadovauja „Rokiškio klasikinės muzikos festivaliui“.

Aki Maeda gimė Japonijoje, kur nuo mažens pradėjo mokytis fortepijono ir smuiko specialybių paraleliai. Stodama į Kyoto menų universitetą, Aki pasirinko fortepijoną, kuris 2008-aisiais ją atvedė į Europos muzikos sostinę Vieną. Čia ji studijavo Vienos muzikos ir vaizduojamųjų menų universitete profesoriaus Roland Keller klasėje, o 2015-aisiais apsigynė magistro diplomą su pagyrimu.
Kaip solistė Aki užėmė prizines vietas Elena Rombro-Stepanow bei Dr. Josef Dichler konkursuose Vienoje, o tarptautiniame Prancūzijoje vykstančiame konkurse „Ile de France“ pasiekė finalinį turą.
Aki pasirodė svarbiausiose Japonijos ir Austrijos koncertų salėse, tokiose kaip Vienos Musikverein ir Konzerthaus, ji yra nuolat kviečiama koncertuoti įvairiuose Europos muzikos festivaliuose bei akompanuoti tarptautiniuose konkursuose, tokiuose kaip Fritz Kreisler smuikininkų konkurse Vienoje, Bled festivalio konkurse Slovėnijoje bei Orpheus muzikos akademijoje.

Muzikavimo subtilybių Aki sėmėsi iš daugelio pasaulio fortepijono meistrų, tačiau svarbiausias pamokas jai dovanojo Elena Richter bei Paul Badura-Skoda.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
V. Glushchenko / S. Zajančauskaitė / L. Anic / A. Maeda Pn 2017-07-07 20:00 Trakų Vokės dvaro sodyba, Vilnius 7.80 - 9.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 30 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
nėra
Nuolaidos:
- 15% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 10% su Daily Card kortele (į nuolaidos laukelį įvesti kortelės numerį)
- 10% su Omni ID kortele (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Žalioji a. 2A Vilnius Lietuva
Organizatorius
Ars Lituanica, VšĮ
Karklėnų g. 15-28 Vilnius
arslituanica@gmail.com
Įmonės kodas 303224736