Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Vilnius Jazz 2017: Rob Mazurek (USA), ICP Orchestra (NL)

Š 2017-10-14 19:00
Rusų dramos teatras, Vilnius
16.00 - 31.00
Spalio 14 d. , 19:00 val. Rusų dramos teatras

Rob Mazurek (USA)

Rob Mazurek - trumpet, electronics

Viena ryškiausių šiemečio „Vilnius Jazz“ žvaigždžių – amerikiečių elektroakustinės muzikos kūrėjas, trimitininkas, improvizuotojas, multmedijos artistas Robas Mazurekas. Šiam nardančiam po įvairiausius stilistinius kontekstus  menininkui jo kompozicijos ir daugiau kaip 60 kompaktinių diskų pelnė vieno įstabiausių savo kartos improvizuotojų šlovę.

„New York Times“, „Los Angeles Times“ and  „Chicago Tribune“ mini jo albumus geriausiųjų sąrašuose, jį liaupsina žurnalo „DownBeat“  kritikai, o „The Wire“ yra skyręs  ne vieną savo viršelį, italų  žurnalas „Musica Jazz“ išrinko Metų užsienio artistu.

R.Mazureko kūrybos arsenalas – nuo egzotiškų Amerikos čiabuvių melodijų iki keisčiausių garsų eksperimentų, pasitelkus modulinį sintezatorių, elsktroniką, klavišinius ir kompiuterį. Menininkas garsėja ir tuo, kad derina solo muzikavimą su savo video-, tapybos, litografijų ir skulptūrų parodomis, kartais improvizuoja pagal grafines partitūras ir 3D litografijas.

Iškilęs 10-ojo dešimtmečio Čikagos džiazo eksperimentininkų scenoje,  R.Mazurekas bendradarbiauja  su iškiliausiais Šiaurės ir Pietų Amerikos bei Europos džiazo, elektronikos, roko ir improvizacinės muzikos kūrėjais, tarp jų -Yusefu Lateefu,  Pharoah Sandersu, Roscoe Mitchellu, Jimu O’Rourke. Jis kuria muziką ir vadovauja gausybei ansamblių - „Exploding Star Orchestra“, „Chicago Underground Duo“,  „São Paulo Underground“,  „Alternate Moon Cycles“, „Chicago / London Underground“ bei  kitiems.

R.Mazurekui kūrinius užsako solidūs Amerikos ir Europos festivaliai bei kitos institucijos, jo multimedijos projektus finansuoja prestižiniai JAV fondai.

ICP Orchestra (The Netherlands)

Han Bennink - drums
Ab Baars - clarinet, tenorsax
Tobias Delius - clarinet, tenorsax
Ernst Glerum - double bass
Thomas Heberer - cornet, trumpet
Tristan Honsinger - cello
Guus Janssen - piano, organ
Michael Moore - clarinet, altosax
Mary Oliver - violin, viola
Wolter Wierbos - trombone

Išgirsti Olandijos „Instant Composers Pool Orchestra“  (ICPO)  bus įvykis džiazo publikai jau vien dėl to,  kad šiame kolektyve tarp kitų korifėjų groja vienas jo įkvėpėjų – legendinis būgnininkas Hanas Benninkas, šiemet minintis 75-metį. O ICPO švenčia kūrybinės veiklos 50-metį!

Šlovingąjį olandų kolektyvą kartu su H.Benninku įkūrė šiemet miręs garsus džiazo pianistas ir kompozitorius Misha Mengelbergas, anuomet apsėstas “Fluxus“ idėjų. Prie tandemo buvo prisijungęs ir didis džiazo anarchistas Willemas Breukeris, vėliau įkūręs olandų džiazo flagmanu tapusį „Willem Breuker Kollektief“, kuris drebino ir „Vilnius Jazz“.

Šiandien ICPO groja kelių kartų talentingiausi Olandijos improvizuotojai. Tai yra pusiau džiazo grupė, pusiau kamerinis orkestras su įsiterpusiais į jį styginių trio bei pučiamųjų kvintetu. Fantastiškas darinys, kurio muzika – su niekuo nepalyginama! Joje užrašytus epizodus keičia spontaniškos improvizacijos, gausu netikėtų posūkių, keistų intarpų ir staigmenų. Temas kompozicijoms kuria visi muzikantai.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Vilnius Jazz 2017: Rob Mazurek (USA), ICP Orchestra (NL) Š 2017-10-14 19:00 Rusų dramos teatras, Vilnius 16.00 - 31.00
Svarbi informacija

Durys atidaromos: likus 30 minučių iki renginio pradžios
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
J. Basanavičiaus g.13 Vilnius Lietuva
Organizatorius
VšĮ ''Vilniaus džiazo festivalis''
VšĮ ''Vilniaus džiazo festivalis''
P. Skorinos g. 16 – 2 Vilnius
Įmonės kodas 126271935