Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

ŽMOGAUS MISTERIJA. DEDIKACIJA VINCUI KUDIRKAI

S 2018-01-21 14:00
Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai
13.00 - 16.00
Sausio 21 d., sekmadienį, 14 val.
UŽUTRAKIO DVARO SODYBOS RŪMUOSE

ŽMOGAUS MISTERIJA. DEDIKACIJA VINCUI KUDIRKAI

VIRGINIJA KOCHANSKYTĖ, aktorė
JONAS SAKALAUSKAS, baritonas
INGA MAKNAVIČIENĖ, fortepijonas

STYGINIŲ KVARTETAS „MUSICA LIBERA“
Sandra Mamina, smuikas
Teodora Morta Staigė, smuikas
Edvinas Kaziukaitis, altas
Tomas Mikalauskas, violončelė

INGA MAKNAVIČIENĖ, fortepijonas

Programa
Vinco Kudirkos eilėraščiai, satyros, laiškai, prisiminimai, muzikiniai kūriniai.
 
„Šis literatūrinis-muzikinis pasakojimas, sukurtas V. Kudirkos kūrybinio palikimo pagrindu, skiriamas Lietuvos gydytojo, prozininko, poeto, publicisto, kritiko, vertėjo, kompozitoriaus, Lietuvos Respublikos nacionalinio himno autoriaus, vieno iš lietuvių tautinio sąjūdžio ideologų, laikraščio „Varpas“ steigėjų (1889) bei „Tėvynės varpų“ redaktoriaus – dr. Vinco Kudirkos (1858–1899) atminimui“, – mintimis apie projektą dalinasi programos sumanytoja, scenarijaus autorė ir atlikėja Virginija Kochanskytė.

Remiantis V. Kudirkos kūriniais, prisiminimais, laiškais, autobiografinėmis pastabomis pasakojime kuriamas gyvybingas ir šiuolaikiškas šios svarbios Lietuvai asmenybės portretas. Atlikėjai veda V. Kudirkos gyvenimo ir kūrybos keliu – atverčiami jo literatūrinės kūrybos puslapiai, skamba visi aštuoni išlikę instrumentiniai kūriniai, atsiskleidžia jo daugialypės veiklos, dariusios įtaką mūsų meno raidai ir žmonių apsisprendimams, gelmė ir galia (būtent du Kudirkos surinktų ir išleistų lietuviškų dainų natų sąsiuviniai „Kanklės“ tapo pagrindu pirmosioms Dainų švenčių programoms). Apie šį muzikinį-literatūrinį pasakojimą lietuvių literatūros tyrinėtojas, humanitarinių mokslų daktaras prof. Vytautas Kubilius yra sakęs: „Įtikinamesnės šiuolaikiniam žmogui V. Kudirkos asmenybės ir jo kūrybos interpretacijos neteko girdėti“.

Programa „Žmogaus misterija. Dedikacija Vincui Kudirkai“ buvo įrašyta ir kompaktinėje plokštelėje. Jos užfiksavimas laikmenoje ypač aktualus šiais laikais, kai globalizacijos procesai negailestingai naikina tautiškumą, tapatumą bei tautos identiteto unikalumą.

Virginija Kochanskytė – aktorė, režisierė, Klaipėdos universiteto docentė, UNICEF Lietuva Geros valios ambasadorė. Tai menininkė, pelniusi daugelį apdovanojimų už vaidmenis teatre bei nepakartojamus kamerinius spektaklius. Ji nuolat stebina gerbėjus ne tik ekspresijos sklidina tekstų interpretacija, bet ir jos kuriamų projektų intelektualumu, muzikos ir žodžio derme, teatrališkumu. Aktorė kartu su įvairių sričių menininkais nuolat įgyvendina originalias kamerines programas, o jos pristatomų muzikinių-literatūrinių projektų maršrutai driekiasi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Jonas Sakalauskas – dabartinis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas, 1982 m. gimė Vilniuje. Vilniaus Konservatorijoje įgijo choro dirigavimo specialybę, vėliau mokslus tęsė Lietuvos Teatro ir muzikos akademijoje, kur dainavimo studijas baigė pas prof. V. Noreiką. Kuria vaidmenis operose, miuzikluose bei spektakliuose Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre, Valstybiniame jaunimo teatre bei kituose teatruose ir projektuose. Jonas Sakalauskas yra aktyviai kuriantis kompozitorius, sukūręs nemažai sceninių veikalų – operų (opera paaugliams „Kodas 555“, libretas N. Marčėnaitės, 2016; Haikų opera „Sniegas“ pagal verstinę haikų poeziją, 2011; opera „Svingas“ („Donoras“), libretas D. Gintalo, 2008), miuziklų (miuziklas „Neregėti sapnai“ pagal I. Šeiniaus apysaką „Kuprelis“, 2007; trumpametražis miuziklas „Sudie S“, libretas I. Rasimaitės, 2016), šokio operų („Juljetos“ ir „Dykra“ pagal J. Baudrillard knygą „Simuliakrai ir simuliacija“, 2011), mono operų („Džiokeris“, libretas D. Gintalo, 2010; „Dainuoja Degeneratas“ pagal P. Morkūno eilėraščių rinktinę, 2009), kitų kūrinių chorams, balsui, taip pat muzikos muzikiniams spektakliams. 2009 metais už mono spektaklį-operą „Izadora“, kartu su libreto autoriumi D. Gintalu ir režisieriumi A. Jankevičiumi pelnė Auksinio Scenos kryžiaus apdovanojimą teatro debiutų kategorijoje. Jonas Sakalauskas taip pat yra aktyvus menininkų platformų įkūrėjas bei vystytojas, skatina ir pats dalyvauja naujų meno žanrų, jų sintezės, formų paieškose – inicijavo ir vystė tokius festivalius kaip NOA – trumpametražių operų festivalį, Trumpametražių miuziklų festivalį, įkūrė Baltijos kamerinį operos teatrą.

Inga Maknavičienė – tarptautinių konkursų laureatė, pianistė, Klaipėdos universiteto docentė, per visą kūrybinio darbo laikotarpį surengusi per 900 koncertų Lietuvoje ir užsienyje (Austrijoje, Belgijoje, Estijoje, Čekijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, Švedijoje, Suomijoje, Rusijoje ir kt.). Pianistė rengia solinius koncertus, groja su Lietuvos kameriniais ir simfoniniais orkestrais, atlieka įvairias kamerinės muzikos programas, dalyvauja rašytojų ir poetų knygų pristatymuose, kartu su Klaipėdos valstybinio dramos teatro aktoriais ir šio krašto literatūrologais, istorikais rengia muzikines literatūrines istorines kompozijas. 2003 metais I. Maknavičienei įteiktas apdovanojimas „Geriausia Klaipėdos universiteto menininkė“,
2006 metais jai paskirta Klaipėdos universiteto „Klasco“ premija ,,Už nuopelnus menotyros ir meno srityje“.

Kvartetas „Musica Libera“ – Klaipėdoje susibūręs profesionalių menininkų ansamblis, kurio repertuare gausu klasikinių kūrinių, taip pat šiuolaikinių kompozicijų ir net populiarios muzikos aranžuočių. „Mėgstame groti viską – nuo Bacho iki U2, Depeche Mode ir daugelio kitų.“, – teigia patys kvarteto artistai.

Renginio nuoroda: http://www.ambravox.lt

Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
ŽMOGAUS MISTERIJA. DEDIKACIJA VINCUI KUDIRKAI S 2018-01-21 14:00 Užutrakio dvaro sodybos rūmai, Trakai 13.00 - 16.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 30 min
Pertraukos: nėra
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 5 metų amžiaus (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
- 20% studentams, moksleiviams, senjorams ir asmenims su negalia 1 bilietui (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 15% su Omni ID kortele 1 bilietui (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius)

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Užtrakio g. 17, Trakai Trakai Lietuva
Organizatorius
VšĮ „Ambra Vox“
Įmonės kodas 302719606