Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Žydi akmenys ir medžiai

Š 2017-07-29 19:00
Palangos gintaro muziejus, Palanga
11.00
PASAULIO BALSAI
Muzikos festivalyje „Ave Maria“

Liepos 29 d., šeštadienis, 19 val.
Palangos gintaro muziejus

Žydi akmenys ir medžiai

VLADAS BRAZIŪNAS (poetas)
PETRAS VYŠNIAUSKAS (saksofonas)

Vlado Braziūno ir Petro Vyšniausko duetui – devinti metai. Duetas atviras, taigi kartais kiek pasiplečia. Žanras – poezijos skaitymas bent dviem balsais: autoriaus ir saksofono ar dar ir kokio kito muzikos instrumento. Programos – net ir to paties pavadinimo – niekad nebūna vienodos, kiekvieno pasirodymo improvizacijoms ir poeto, ir saksofonininko rengiamasi iš naujo.
Palangos vakarą, aišku, žydės vešės žolynai bei krūmynai, banguos ir sūrios jūros, ir jausmai...

Vladas Braziūnas
Vladas Braziūnas gimė Pasvaly. Jaunystę pradainavo Vilniuje ir etnografinėje Lietuvoj. Bedainuodamas susidomėjo, – o ko ir ką jis čia taip vis dainuojantis? Ėmė gilintis, stengėsi suprasti. Pagaliau ir pats buvo suprastas. Lietuvos Respublika jam skyrė Nacionalinę kultūros ir meno premiją „už poetinius atradimus gilinantis į lietuvių kalbos lobyną ir baltiškąją pasaulėvoką“. Dabar jau rečiau bedainuoja, užtat vis drąsiau reiškia visokias erezijas. Antai: poezijos menas yra muzikinės prigimties. Niekaip nuo tos muzikos. Tai kokias oratorijas ar kantatas, tai dainas su kompozitoriais rašo, o ir prie muzikantų, ypač improvizatorių, – sukęs apsukęs. Su Algirdu Klova ir jo „Vydragos“ folkloro grupe kompoziciją poeto balsui ir skambančiai gausai „Iš naminio audimo dainos“, knygą ir kompaktinę garso plokštelę, išleido dar 2005-aisiais. Ir iki šiol taip kvėpuoja. Kai ateina įkvėpimas, giliai įkvepia, o paskiau iškvepia. Šitaip netyčia apsižvalgė vis dažniau iškvėpdamas bepučiantis į vieną dūdą su Petru Vyšniausku. Ir abiem, regis, šitaip pūsti smagu. Ypač kai, pasirodo, žmonės susirenka ir klausosi.

Petras Vyšniauskas
Per 9 metus Lietuvą pervažiavom plačiai, ir natūralu, kad priartėjome prie jūros. Man atrodo atėjo laikas Palangoje sujungti Žodį ir Garsą į Vieną (ne apie Austrijos sostinę kalbu) ir tam labai gali pasitarnauti jūros smėlis, oras, vanduo,  gyvūnija ir žmonija. Retai taip būna, kad nieko nebūtų, bet bebūnant, ar tik nebus ir taip, kad  V. Braziūnas kur buvęs (o buvęs daug kur), kur nebuvęs (dar bus), paskaitys ir pasvalietiškai, o aš žemaitiškai „papypausiu“.
Braziūnas yra tas, kokio daugiau mes neturime, neturėjome ir neturėsime. Didžiulis, nepavelkamas gintaro gabalas, į Palangos gintaro muziejų nesutelpantis, bet Aukštaitijoj likęs. Tame gintaro gabale galima kaip vabalų pamatyti senybinių žodžių, vaizdų ir nuojautų... Nesenai kažkur mačiau JAV mokslininko sydarytą  lentelę, – ten pagal kalbos amžių mūsų kalba eina greta su  hebrajų, tamilų. Labai didžiuojuosi!
Taigi Braziūnas ir Vyšniauskas kalbasi viena seniausių pasaulio kalbų ir pučia į vieną dūdą. Stebuklas!
Visa tai priimu kaip dovaną į savo 60-mečio skrynelę ir einu ruoštis koncertui.

Bilietas – 10 Eur.
Bilietus galima įsigyti Nacionalinio bilietų platintojo sistemoje „Bilietai LT“ bei  Palangos gintaro muziejuje.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Žydi akmenys ir medžiai Š 2017-07-29 19:00 Palangos gintaro muziejus, Palanga 11.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 20 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 15 min.
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas: N-10
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Vytauto g. 17 Palanga Lietuva
Organizatorius
Cantus firmus, VšĮ
Taikos g. 132-25 Vilnius
renginiai@cantusfirmus.lt
Įmonės kodas 300535098