Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

2-jų veiksmų baletas ''KLEOPATRA''

K 2017-10-05 19:00
Klaipėdos Švyturio arena, Klaipėda
12.00 - 22.00
Baltarusijos valstybinis akademinis muzikinis teatras

Gelsiat Šaidulova
Kleopatra 16+
2-jų veiksmų baletas
trukmė 2 valandos

Baletmeisterė statytoja Azerbaidžano liaudies artistė Medina ALIJEVA (Azerbaidžanas)
Dirigentė statytoja Marina TRETJAKOVA
Dailininkė statytoja Inara ASLANOVA (Azerbaidžanas)
Apšvietimo dailininkas Sergej OZERAN


Paskutinės Egipto valdovės Kleopatros įvaizdis daugelį amžių įkvėpdavo ir tebe įkvepia menininkus kurti puikius meninius kūrinius, kuriuose jie bando įspėti šios moters asmenybės paslaptį ir pateikti savo tolimos praeities įvykių versiją. Baltarusijos valstybinio akademinio muzikinio teatro kolektyvas taip pat siūlo žiūrovams savo naują spektaklį – G. Šaidulovos baletą „Kleopatra“.

Baletmeisterė statytoja Medina Alijeva sukūrė spalvingą, užburiantį renginį, siekdama šokiu papasakoti apie Egipto karalienės gyvenimą, nesustabdomą jos valdžios ir meilės siekį. Savo darbe Medina naudoja istorijos žinias, Senovės Egipto šokio reikšmę ir specifiką. Be to, ieškodama baleto choreografinės leksikos ypatumų, ji kreipėsi į šios šalies skulptūros ir tapybos meną.

I veiksmas
1 paveikslas

Veiksmas vyksta Senovės Egipte 50-aisiais metais iki mūsų eros.
Egipto karalienė Kleopatra kovoja su savo broliu Ptolemėjumi XIII ir seserimi Arsinoja dėl sosto, palikto jai pagal paveldėjimą tėvo Ptolemėjaus XII. Atvykęs į šalį duoklės Romos legionas, vadovaujamas Julijaus Cezario, padeda Kleopatrai įgyti valdžią ir įsitvirtinti soste. Julijus Cezaris įsimyli karalienę ir kviečia ją į Romą.

2 paveikslas
Šventės Romoje pranašauja, jog atvyksta Cezaris ir Kleopatra. Šventiniai liaudies renginiai tampa patricijų ir amazonių šventiniais sveikinimais karališkiesiems asmenims. Klastingi patricijai nukreipia Cezario dėmesį ir jį nužudo. Kleopatra išsigandusi bėga iš Romos.


II veiksmas
Egipto merginos atlieka ritualinius apiplovimus šventuosiuose Nilo upės vandenyse. Jas prižiūri jaunuoliai. Tarp merginų – karalienė Kleopatra su savo svita.
Fanfaros skelbia, jog į Egiptą atvyko Romos legionas, vadovaujamas Marko Antonijaus. Karvedį iš pirmo žvilgsnio sužavi Kleopatros grožis.
Aistringa meilė ilgus metus sieja Egipto karalienę ir Romos karvedį. Jie gyvenimą leidžia dykinėdami. Markas Antonijus nutraukia visus ryšius su Roma. Romos valdovų tokie reikalai netenkina, jie pradeda karą.
Fanfaros skelbia, jog puola Romos legionai. Kleopatra nerimauja dėl būsimų kautynių. Nujausdama savo mylimojo žūtį, ji nenori išleisti Marko Antonijaus į kovą. Sielvartaudama karalienė praranda visą savo didingumą ir virsta paprasta kenčiančia moterimi.

Atsiminimai apie Kleopatrą, paskutinę Egipto karalienę, siekiančia valdžios bet kokia kaina, lieka istorijai. Daugiau kaip du tūkstantmečius jos įvaizdį gaubė romantinė paslapties aureolė. Bet ir senovės, ir šių laikų istorikus vienija tai, kad Egipto karalienė buvo protinga, valdinga, žavi, įžūli ir įžvalgi moteris. Ji ilgus amžius įkvėpė ir tebe įkvepia menininkus – šiuolaikinius poetus, rašytojus, dailininkus, režisierius, baletmeisterius – kurti puikius meninius kūrinius, kuriuose jie bando įspėti Kleopatros asmenybės paslaptį ir pateikti savo senų senovėje vykusių įvykių versiją.

Spektaklio premjera – 2016 metų birželio 9-oji diena.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
2-jų veiksmų baletas ''KLEOPATRA'' K 2017-10-05 19:00 Klaipėdos Švyturio arena, Klaipėda 12.00 - 22.00
Svarbi informacija

Esami klubo nariai negali įsigyti bilietų. Nauji Klubo nariai bilietus, už mažiausią ne akcijinę kainą, savo vietose galės įsigyti iki 2017 09 03 imtinai.

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: ~18:00
Renginio trukmė: ~2:00
Pertraukos: 1
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 4 metų amžiaus (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Dubysos g. 10-1 Klaipėda Lietuva
Organizatorius
UAB AVANTIKA
Birutės g. 1A Klaipėda
Įmonės kodas 241383230
PVM kodas 413832314