Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

J. Miltinio dramos teatras | ''Visada tavo. Ana Frank''

S 2018-02-04 16:00
10.00 - 12.00
„VISADA TAVO. ANA FRANK“, F.Goodrich, A.Hacket

Režisierius: Valerijus Jevsejevas

2-jų dalių drama

Vertė: Giedrius Lingė
Trukmė: 2 val. 30 min.
Premjera: 2008 m. spalio mėn. 25 d.

Sukrečianti penkiolikmetės istorija - žydaitės Anos Frank dienoraštis
Pjesės pagrindas – realus paauglės Anos Frank dienoraštis. Yra jame vilties ir svajonių, suskamba vienišumo motyvai, atsiveria slapčiausios bundančios meilės kertelės... Viskas būtų natūralu, nes tai – penkiolikmečiams būdingi išgyvenimai.
Tačiau... Mergaitės svajonės skleidžiasi ne mokyklos suole, pavasarinių gėlių nusėtoje pievoje ir ne šiltuose tėvų namuose. Ana dvejus gyvenimo metus, nuo 1942 m. birželio 12 d. iki 1944 m. rugpjūčio 1 d.,  leidžia slėptuvėje, baimindamasi mirties. Vienintelė paauglės kaltė – jos tautybė. Ana Frank – žydaitė, kurios vaikystę ženklina Antrojo pasaulinio karo siaubas - nacių užmačia sunaikinti visus žydus.
Aštuoneri skirtingo amžiaus ir charakterių žmonės priversti egzistuoti uždaroje erdvėje - keliolikos kvadratinių metrų palėpėje. Kyla konfliktai, kartais rimti, kartais graudžiai juokingi. Akistatoje su didžiule pasaulio grėsme Ana dienoraščiui patiki savo jaunatviškas mintis ir dar nežino, kad slėptuvė bus išduota naciams...
Anos užrašai – vienas iškalbingiausių ir labiausiai jaudinančių Holokausto liudijimų – po karo išversti į 55 pasaulio kalbas ir išleisti 25 mln. tiražu.     
„Ši nuostabi istorija sukrečia, žinant, kad nevaikiškai mąstanti mergaitė taip ir netapo suaugusia. Anos likimas - ne rašytojo fantazija, tai tikriausi išgyvenimai realiu laiku, realioje vietoje. Tai nepaprastas pasakojimas apie istorijos bėgsme dūžtančius nekaltų žmonių gyvenimus, jų baimę ir begalinį tikėjimą, kad karas kada nors baigsis...“ – rašo paaugliai, perskaitę bendraamžės Anos dienoraštį.
Šiandien, kai mūsų visuomenę nuolat sudrebina nesuvokiamas kitokių paauglių žiaurumas, tokias istorijas tiesiog būtina pasakoti bręstančiam žmogui. Galbūt karo užkluptos Anos likimas paskatins jos bendraamžius branginti kasdienes dovanas - šiltus tėvų namus, jaunystę, gyvybę, taiką...
Anos Frank dienoraštis, jaudinančiai perteikiamas Juozo Miltinio dramos teatro aktorių - ne apie karą ar stulbinantį dėl tautybės sunaikintų žmonių skaičių, didesnį nei dvi Lietuvos...
Tai priminimas, kad nėra didesnių vertybių už žmoniškumą, tikėjimą, meilę ir viltį.  

Vaidina: Ligita Kondrotaitė, Laimutis Sėdžius, Toma Razmislavičiūtė, Julius Tamošiūnas, Donatas Kalkauskas, Jolita Skukauskaitė, Gintarė Dumbliauskienė, Vidmantas Fijalkauskas, Vita Šiaučiūnaitė, Regina Kairytė, Petras Kežys.

Juozo Miltinio dramos teatras
www.miltinio-teatras.lt ir https://www.facebook.com/JuozoMiltinioDT
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
Renginiai