Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

VKT | VERTĖJAS

K 2017-01-19 19:00
Vilniaus Kamerinis Teatras , Vilnius
Įvykęs renginys
Lietuviška odisėja "Vertėjas"

režisieriai - Alicia Gian (JAV)/Marius Mačiulis
scenografė - Agnė Kupšytė
kostiumų dailininkė - Indrė Budreckytė
garso režisierė - Deimantė Ponelytė

trukmė - 90 min.

vaidina

Ridas Jasiulionis / Alina Leščinskienė / Arturas Varnas / Larisa Kalpokaitė / Laura Height (JK) / Marcelė Zikaraitė / Renata Kutinaitė / Indrė Jaraitė / Marta Lipčienė / Tadas Gudaitis / Paulius Valaskevičius / Inga Filipovič


Žmonės gali susitarti: „Kai esam kartu, apie Lietuvą nekalbam, nes ten šalta... tamsu... ir be perstojo lyja". Vis dėlto ateina akimirka, kai ši formulė nebeveikia ir nenuskausmina. Kas tuomet nutinka?

Paprasta paprasto migranto istorija - tik viena iš daugybės panašių, kartu - unikali. O jei kiekvieną jų patyrinėtume pro padidinamąjį stiklą, atsivertų ir dalelė tautos bei šalies istorijos, ir jos žmonių kompleksai, ir didžiausios viltys. Gali pabėgti iš savo gimtojo miestelio, pabėgti nuo smurtautojų, o gal skolų ar nepritekliaus, nuo šalto lietaus, bet nuo savęs nepabėgsi. Meilė ir neapykanta, prisiminimai ir ambicijos per geografinį atstumą sužadina jaudinantį artumo jausmą.

Pagrindinis „Vertėjo" veikėjas - Julius, patyręs Sąjūdžio euforiją, padėjęs Lietuvai susikalbėti su anglakalbiu pasauliu. Po dvidešimties metų jis jau gyvena Buenos Airėse. Kiekvieną rytą Julius sulaukia skambučių iš Jungtinės Karalystės ligoninių, policijos nuovadų, migracijos tarnybos ar socialinės rūpybos centrų, kad padėtų į bėdą patekusiems tautiečiams susikalbėti su vietos pareigūnais, gydytojais, biurokratais. Po darbo valandų jis galėtų mėgautis vien saule, palmėmis ir salsos ritmais mylimojo draugijoje. Tačiau vienas skambutis gali būti lemtingas. Pastebėsite: Julius - ne tik vertėjas. Jis - ir psichologas, kuris tiek įsitraukia į svetimus gyvenimus, kad galiausiai atsiduria akistatoje ir su savuoju...

Pagal išeivės poetės ir dramaturgės Laimos Vincės pjesę spektaklį kūrę Marius Mačiulis ir Alicia Gian jį ironiškai vadina lietuvių liaudies patriotine drama. Pati autorė prisipažįsta idėjų kūriniui sėmusis iš pokalbių su užsienyje gyvenančiais pažįstamais, dar daugiau - pigių oro bendrovių skrydžių į Lietuvą, Didžiąją Britaniją ir Airiją metu. „Aš tyliai klausydavausi kitų keleivių pokalbių, užsirašinėdavau jų žodžius. Neįtikėtina, kaip išradingai kai kurie išnaudoja turtingų šalių socialinės rūpybos sistemą", - stebėjosi JAV gyvenanti L. Vincė. Juliaus personažą sukurti ją įkvėpė pažintis su Brazilijoje gyvenančiu tautiečiu, kuris dirba vertėju. „Mes girdėdavome, kaip jis bendrauja su lietuviais. Kai kurie pokalbiai būdavo neįtikėtini ir juokingi. Jis vis bandydavo būti labai profesionalus, o jo pašnekovai visiškai to nepaisydavo. Jie sakydavo: „Turiu tokią problemą, prašau išspręsk ją.“ Daugelis bandydavo su juo susidraugauti", - apie pjesės gimimą pasakojo L. Vincė.

Pjesės „Vertėjas“ skaitymas pirmą kartą Lietuvoje įvyko 2012 m. Lietuvos Nacionalinio dramos teatro rengtame lietuviškos dramaturgijos festivalyje „Versmė“.

premjera - 2013 m. liepos 27 d.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
VKT | VERTĖJAS K 2017-01-19 19:00 Vilniaus Kamerinis Teatras , Vilnius
Įvykęs renginys
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt


Durys atidaromos: 18:30
Renginio trukmė: 1:30
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami
Nuolaidos:
- 15% studentams, moksleiviams (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)
- 20% senjorams ir asmenims su negalia (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą)Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Konstitucijos pr. 23B Vilnius Lietuva
Organizatorius
Vilniaus Kamerinis Teatras, VšĮ
Konstitucijos pr.23 Vilnius