Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

J. Miltinio dramos teatras | ''Černobylio malda''

K 2017-11-16 18:00
Juozo Miltinio dramos teatras, Mažoji salė, Panevėžys
Įvykęs renginys
J.Miltinio dramos teatras | "ČERNOBYLIO MALDA", S. Aleksijevič

Režisierius: Linas Marijus Zaikauskas
Drama

Premjera: 2016 m. balandžio mėn. 30 d.
Trukmė 1 val. 30 min.

Spektaklio dailininkė ir vaizdo montažo autorė Margarita Misiukova


Svetlana Aleksijevič Černobylio malda: ateities kronika

Černobylio katastrofa – tai kompleksinis reiškinys, kuris greta vis dar tiriamų medicininių pasekmių turi ir gilesnį poveikį ne tik tiesiogiai nukentėjusiems ar likvidatoriams, bet ir visuomenei, jos socialinei atminčiai, instituciniam ir individualiam diskursui bei ekologinei sąmonei. „Černobylis mums parodė koks yra pavojingas šiuolaikinės civilizacijos „jėgos kultas“. Jis aiškiai atskleidė klaidingą kliovimąsi šia galia ir prievarta neieškant alternatyvų. Koks pavojingas mūsų pasaulėvaizdis mums patiems. Kaip humanitarinis žmogus liko nuošalėje technologinio žmogaus atžvilgiu. Nuo pat pirmų šios tragedijos dienų tapo aišku, kad sprogo ne tik reaktorius: Černobylio katastrofa susprogdino visą mūsų pasaulėvaizdį, ji išklibino visos Sovietų Sąjungos sistemos pamatus, kuri jau buvo bepradedanti klibėti Afganistano karo metu. Tai buvo galingas sprogimas, kuris sukrėtė mūsų gyvenimus,“– teigia baltarusių rašytoja, žurnalistė, 2015 m. Nobelio literatūros premijos laureatė, knygos „Černobylio malda: ateities kronika“ autorė Svetlana Aleksijevič.

„Černobylis jau tapo metafora, simboliu. Ir netgi istorija. Parašyta dešimtys knygų, nufilmuota tūkstančiai metrų videojuostos. Mums atrodo, kad žinome apie Černobylį viską: faktus, vardus, skaičius.<...> Mane domino ne pats įvykis: kas atsitiko tą naktį elektrinėje ir kas kaltas, kokie buvo priimami sprendimai, kiek tonų smėlio ir betono prireikė supilti sarkofagui virš tos velnio skylės, bet pojūčiai, jausmai žmonių, susidūrusių su nežinomybe. Su paslaptimi. Černobylis – paslaptis, kurią mes dar turėsime atskleisti. Galbūt dvidešimt pirmajame amžiuje. Iššūkis jam. Ką žmogus ten sužinojo, įspėjo, atrado pats savyje? Kaip pažvelgė į pasaulį? Tai jausmų, o ne įvykio rekonstrukcija,“– teigia S. Aleksijevič knygoje „Černobylio malda: ateities kronika“.

S. Aleksijevič užrašo nežinomas istorijas, žmonių patirtis ir gyvenimus, kurie kitu atveju liktų nutylėti. Tokiu būdu ji ardo oficialiuosius pasakojimus ir mitus. Šios paprastų žmonių, tiesiogiai susidūrusių su katastrofa, gyvenimų tragedijos tampa tarsi taikiu ginklu prieš institucinį diskursą, prieš ilgalaikį melą ir tylą, kurią skleidė ne tik nukentėjusieji, bet ir tie, kurie juos gelbėjo, užjautė, padėjo. Taip pat Aleksijevič pabrėžia, kad Černobylis – ne praeities faktas, jo logika kartojasi kiekvieną dieną.

Vaidina:
Eglė Špokaitė

Juozo Miltinio dramos teatras
www.miltinio-teatras.lt ir https://www.facebook.com/JuozoMiltinioDT
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
J. Miltinio dramos teatras | ''Černobylio malda'' K 2017-11-16 18:00 Juozo Miltinio dramos teatras, Mažoji salė, Panevėžys
Įvykęs renginys
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 17:30
Renginio trukmė: ~1:30
Pertraukos: nėra
Vaikai nemokamai neįleidžiami
Nuolaidos:
- su Daily Card kortele 2€ nuolaida (kontrolės metu pateikti kortelę). Į nuolaidos laukelį vesti kortelės numerį;
- su Laisvalaikio kortele 20% (kontrolės metu pateikti kortelę). Į nuolaidos laukelį vesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius;
- moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems (pateikus pažymėjimą) bilieto kaina 6€;
- su ISIC pažymėjimu bilieto kaina 6€

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Laisvės a. 5, Panevėžys Panevėžys Lietuva
Organizatorius
J. Miltinio dramos teatras
J. Miltinio dramos teatras
Laisvės a 5 Panevėžys
Įmonės kodas 190754983
PVM kodas LT 907549811