Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

J.Vachtangovo teatras - NUSIŠYPSOK MUMS,VIEŠPATIE

S 2017-04-23 19:00
Kultūros centras Žvejų rūmai, Klaipėda
Įvykęs renginys
„Nusišypsok mums, Viešpatie“ gastrolės Lietuvoje – aktoriui Vytautui Šapranauskui atminti

Maskvos J. Vachtangovo spektaklis
„NUSIŠYPSOK MUMS, VIEŠPATIE“
Grigorijaus Kanovičiaus romanų motyvais

Režisierius – Rimas Tuminas
Scenografas – Adomas Jacovskis
Kompozitorius – Faustas Latėnas
Kostiumų dailininkė – Aleksandra Jacovskytė

Spektaklyje vaidina J. Vachtangovo teatro žvaigždės – Sergej Makoveckij, Vladimir Simonov, Aleksej Guskov, Jevgenij Kniazev, Viktor Suchorukov (už Avnerio Rozentalio vaidmenį pelnė Olego Jankovskio premiją – „2013–2014 m.  kūrybinis atradimas“), Viktor Dobronravov, Julija Rutberg ir kiti.

Trukmė – 3 val. 20 min. su pertrauka

Spektaklis rusų kalba be vertimo.

Balandžio 19–23 dienomis Vilniaus ir Klaipėdos publika turės unikalią galimybę ne tik prisiminti, bet ir naujai prisiliesti prie vieno unikaliausių spektaklių, kadaise garsinusių visą Lietuvos teatrinę kultūrą – Rimo Tumino „Nusišypsok mums, Viešpatie“, pastatyto šiuo metu Izraelyje gyvenančio Grigorijaus Kanovičiaus romanų  motyvais. Šis ilgai brandintas sumanymas skiriamas Vytauto Šapranausko atminimui. 2013 m. iš gyvenimo pasitraukęs aktorius taip ir nespėjo dar kartą įsikūnyti į Chloinės Genecho vaidmenį naujajame R. Tumino pastatyme Maskvos J. Vachtangovo teatre, kurio premjera įvyko 2014 metais.
„Kuriant spektaklį „Nusišypsok mums, Viešpatie“, mums labiausiai rūpėjo išsiaiškinti: iš kur žmogui vieną gražią dieną atsiranda jėgų, kodėl jis pasiryžta – pakyla ir keliauja“, – sako režisierius Rimas Tuminas. „Jei žmogus gyvena ar bent dar rusena, kelionė jam – savotiškas gyvenimo pratęsimas. Mūsų spektaklio kelionės priežastis labai konkreti – gelbėti savo vaiką, padėti savo artimui. Priežastį visada suformuluosi, visada rasi. Tačiau mums šiandien svarbiausia – žmogaus jėga, žmogaus potencija. Iš kur mums semtis tos jėgos ryžtis kelionei, o tai reiškia – viską keisti? Iš kur mumyse yra jėgų žygdarbiui? Juk žygdarbis šiandien – žmogaus pasiryžimas nelengvam darbui, jei, tiesa, jis neturi egoistinių paskatų, jei jį veda gražūs norai, kilnūs jausmai.
Ne, nemanome, kad pastatę spektaklį „Nusišypsok mums, Viešpatie“, atlikome žygdarbį. Bet jaučiame atradę savyje jausmo ir prasmės prigimtį bei jėgą, kuri kursto žmogaus nerimą, žadina jį, kelia ir kviečia kelionėn. Gal amžinon kelionėn.“
Vytautas Šapranauskas apie „Nusišypsok mums, Viešpatie“ sakė: “Vaidmenį kūrėme per repeticijas. Aš rodydavau viską, ką žinau iš žydų anekdotų, įvairiausių situacijų. R. Tuminas žiūrėjo ir sakė, ko reikia ir ko ne. Svarbiausia mums buvo situacija, kurią vaidinu taip, kaip joje elgtųsi žydas. Juk tą pačią istoriją galima papasakoti ir su gruzinišku, su ukrainietišku ir, beje, su lietuvišku akcentu”.
Spektakliui scenografiją, muziką bei kostiumus, kaip ir prieš 23 metus taip ir dabar kūrė ilgamečiai režisieriaus bendražygiai scenografas Adomas Jacovskis, kompozitorius Faustas Latėnas ir kostiumų dailininkė Aleksandra Jacovskytė.

Apsilankykite garsiajame spektaklyje „Nusišypsok mums, Viešpatie“ ir patirsite dvasinio taurumo jausmą.

***

Apie Rimo Tumino spektaklį kalba garsūs teatro kritikai.

Natalja Krymova:
Spektaklis nuostabus. Tai yra tos aukštumos, kurias pasiekia Šolom Aleichemas. Tai yra pati esmė. R. Tuminas myli svetimą lygiai taip, kaip ir savą. Kol žmonės svetimo nemylės taip, kaip savęs – nieko nebus. Bus tik siaubas, kraujas. Tai jaudina mus visus. Tai geriausias spektaklis, kurį mačiau Maskvoje. Žydas ne žydas, bet tai yra Žemės skausmo šerdis. Ir visa tai atsispindi šiame spektaklyje. Dėl to vieni gali matyti anekdotus ir panašiai, kurie niekada neperžengia ribos. Šiame spektaklyje visi leonovai. Keturios žmonių sielos – ir visos autentiškos. Perėjimai nuo proto iki naivumo, nuo siaubo iki linksmybės, nuo mirties iki gyvenimo, nuo gyvenimo iki mirties... Po spektaklio – toks jausmas, kad išsimaudžiau nuostabioj versmėj, kur viskas teisinga.

Vidas Siliūnas:
„Viešpaty“ režisieriui pavyko sukurti ritualinį spektaklį. Teatras ne veltui yra gimęs iš ritualo, dėl to jo genetinė prigimtis yra labai svarbi. Tuminas nuėjo sunkesniu keliu – jis parodo, kad galima ritualizuoti kasdienį gyvenimą. Ir ta žydiška dviejų dalių odisėja iš pradžių atrodo egzotiška, o paskui išaiškėja, kad visi mes – keliautojai, kad spektaklis byloja apie visų mūsų kelią. Ir pradedi jausti mitinę spektaklio erdvę, mitinę prasmės erdvę, kuri įtraukia visų mūsų likimus.

Balandžio 19, 20, 21 – Lietuvos nacionaliniame dramos teatre
Balandžio 23 – Klaipėdos Žvejų rūmuose

Kas Jūsų laukia spektaklyje galite pamatyti trumpuose video: https://we.tl/xA4gOnEGyr
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
J.Vachtangovo teatras - NUSIŠYPSOK MUMS,VIEŠPATIE S 2017-04-23 19:00 Kultūros centras Žvejų rūmai, Klaipėda
Įvykęs renginys
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 18:00
Renginio trukmė: ~3:20
Pertraukos: 1
Vaikai nemokamai neįleidžiami
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Taikos pr. 70 Klaipėda Lietuva