Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

''Nuo raudonos žiurkės iki žalios žvaigždės''

Š 2017-04-22 18:00
Kauno mažasis teatras, Kaunas
Įvykęs renginys
„NUO RAUDONOS ŽIURKĖS IKI ŽALIOS ŽVAIGŽDĖS“
 
Aleksej Slapovskij – gerai žinomas viduriniosios kartos rusų rašytojas, keliolikos romanų, keliasdešimties pjesių autorius, taip pat rašantis kino ir televizijos scenarijus. A.Slapovskij yra tapęs keleto dramaturgijos konkursų prizininku, jo romanai keturis kartus buvo nominuoti Booker‘io premijai. Autoriaus kūriniai išversti į keliolika užsienio kalbų, jo pjesės dažnai statomos Rusijos teatrų scenose, keletas jų pastatyta ir Lietuvoje. Pagal pjesę „Nuo raudonos žiurkės iki žalios žvaigždės“ spektaklis Lietuvoje bus pastatytas pirmąjį kartą Kauno mažojo teatro scenoje.

„Pirmąjį kartą perskaitę pjesę pagalvojome, kaip viskas joje neįtikėtinai supinta ir nerealu“, - prisiminė premjeros repeticijas aktoriai. „Ir tik kiek vėliau supratome, kad joje, iš tikrųjų, viskas neįtikėtinai juokinga ir realiau negali būti. Tačiau juoksis tik tas, kas išdrįs pažinti save, pamatyti po padidinamuoju stiklu pakištas žmogaus baimes ir silpnybes, ir kartu su mumis vynios daugiasplavį gyvenimo siūlą, ir priims gyvenimo paprastumą“.

Spektaklio-komikso siužeto nupasakoti neįmanoma – jį sudaro atskirų, tematiškai susisiejančių scenų grandinė. Jis ir Ji, Ji ir Ji, Jis ir Jis skirtingu laiku, skirtingo amžiaus, skirtingose vietose kaskart iš naujo bandantys atrasti Vyrą, Moterį, Žmoną, Meilę, Gyvenimą. Ir pačius save tame Gyvenime.

Spektaklis-komiksas susideda iš visiems pažįstamų, galima sakyti, trafaretinių, situacijų. Tačiau kiekvienoje iš jų yra kritinė akimirka, kai bet koks žingsnis gali būti lemiamas, keičiantis viską iš esmės. O tuomet ramus kasdienybės tylėjimas pasirodo esąs apgaulingas. Spektaklis yra apie ribas – tikras ir menamas, mūsų pačių susikurtas, apie mūsų beribę vaizduotę, gyvenimo ribas, tiksliau – beribiškumą. Ir kada peržengti, ir ar apskritai peržengti jas – sprendimas priklauso nuo tavęs paties. Atsakymų čia nėra. Anot, režisieriaus Dariaus Rabašausko, - „labai smagu, kad Slapovskij moka skaniai pasijuokti iš savo personažų ir tuo pačiu labai juos mylėti. Tai iš tikrųjų šildo...“

„Nieko nėra tik juodo ir balto, viskas susiję, viskas trapu, akimirskniu gali pasikeisti, apsiversti, išnykti ar atsirasti..Būtent todėl, privalome atsikratyti begalės abejonių ir tiesiog – gyventi“ - apie spektaklį kalba aktorė Gabrielė Aničaitė, už vaidmenį šiame spektaklyje apdovanota "Fortūnos 2012" prizu.

Komedija „Nuo raudonos žiurkės iki žalios žvaigždės“ susilaukė puikių vertinimų ir didelio tiek jaunų, tiek vyresnių žiūrovų susidomėjimo. Profesionalių teatrų festivalyje Alytuje „Tegyvuoja komedija 2012“ spektaklis apdovanotas specialiu žiniasklaidos prizu. Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje 2013 m. Varėnoje pelnė apdovanojimą už šiuolaikinės dramaturgijos sceninę interpretaciją. Netylantis žiūrovų juokas, gausios ovacijos po kiekvieno spektaklio bei puikūs vertinimai, leidžia drąsiai klijuoti juokingiausio spektaklio etiketę Kauno mažajame teatre.

Spektaklyje vaidmenis kuria - Gabrielė Aničaitė, Gintautas Bejeris, Simona Bladženauskaitė, Aleksandras Kleinas.

Režisierius - Darius Rabašauskas, dailininkas - Artūras Šimonis, kompozitorius - Jonas Jurkūnas, Vokalines partijas atliko - Kristina Žaldokaitė, iš rusų kalbos vertė – Daiva Čepauskaitė.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta  
''Nuo raudonos žiurkės iki žalios žvaigždės'' Š 2017-04-22 18:00 Kauno mažasis teatras, Kaunas
Įvykęs renginys
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 15min. iki renginio.
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 3 metų (neužimant papildomos vietos).
Trukmė: 1 val. 40 min.
Pertraukos:  nėra.
Nuolaidos:
- 20% studentams, senjorams, moksleiviams, neįgaliesiems (kontrolės metu pateikti nuolaidą įrodantį dokumentą);
- 20 % su Laisvalaikio kortele (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius);
- 20 % su Daily Card kortele (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 12 kortelės numerio skaičius);
- 20 % su Omni ID kortele (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 11 kortelės numerio skaičius).

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
M. Daukšos g. 34 Kaunas Lietuva
Organizatorius
Kauno mažasis teatras, VšĮ
M. Daukšos g. 34 Kaunas
info@mazasisteatras.lt
Įmonės kodas 133477049