Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Medijų opera TRAVIATA

K 2016-12-15 19:00
Lietuvos muzikų sąjunga, Vilnius
6.00
G. Verdi TRAVIATA (medijų opera, spektaklis)

Gruodžio 31-oji – Lietuvos profesionaliosios operos gimimo diena.

Kodėl tuomet jaunai valstybei kultūra buvo labai svarbi? Kodėl, atrodytų,  pakankamai neturint nei žmogiškųjų, nei finansinių resursų, buvo ryžtasi steigti savą, lietuvišką operos teatrą, nesitenkinant kviestinių trupių gastrolėmis? Kodėl net 82 metus niekam neverčiant buvo puoselėjama tradicija gruodžio 31 d. švęsti Lietuvos operos gimtadienį kviečiant publiką į operą „Traviata“? Ir kodėl ji nutraukta valstybei atgavus nepriklausomybę? Kas buvo Lietuvos profesionaliosios operos kūrėjai? Kodėl savotišku talismanu Lietuvai tapo 18-oji Giuseppe Verdi opera „Traviata“?

Į šiuos ir panašius klausimus mėginama atsakyti nauju žanru – medijų opera (garso ir vaizdo instaliacija) „Traviata“.

Medijų operos „Traviata“ esmė – sujungti naujas technologijas ir akademinę muziką kuriant naujų formų muzikos išraiškas. Projektas siekia aprėpti išskirtinio romantinio jausmo sklidiną muziką ir moderniausias šiandien žinomas technologijas.

Opera „Traviata“ pasirinkta neatsitiktinai. 1920 metų gruodžio 31 dieną Kaune buvo parodyta G. Verdi „Traviata“, davusi pradžią Lietuvos profesiniam teatrui. Matyt, tikras jausmingumas, o ir palyginti paprastas (nedaug veikėjų, lengvai pritaikomi kostiumai, scenografija – kiekvienuose namuose esantys kėdės, stalai...) operos statymas ir buvo pagrindinės priežastys pasirenkant „Traviatą“ pirmuoju pastatymu profesionalioje scenoje. Kartu su profesinio operos teatro gimimu tarsi savaime atsirado ir seniausia lietuvių kultūros tradicija tapęs paprotys kasmet Naujųjų Metų išvakarėse rodyti „Traviatą“. 

Šiandien šios tradicijos nebeliko, o ir visuose Lietuvos teatruose opera statoma originalo (italų) kalba. Tad mūsų tikslas - atgaivinti Lietuvos profesinės operos simbolį 95-ojo gimtadienio išvakarėse absoliučiai nauja, mūsų žiniomis dar nemėginta forma. Tikimės, kad sukurta garso ir vaizdo instaliacija operos „Traviata“ muzikinės medžiagos pagrindu lietuvių kalba (jungiant senuosius archyvinius įrašus ir įrašant nūdienos dainininkų interpretaciją) turės ne tik inovacinę, bet ir edukacinę vertę.

Naujosios technologijos dažnai vertinamos kaip prieštaraujančios senajai kultūrai, o ypač tokioms klasikinėms jos formoms kaip muzikinis teatras, opera. Tačiau technologijos turi daug savybių, kurios gali būti panaudotos meninei raiškai. Jos taip pat gali stebinti, įtraukti žiūrovą į veiksmą, perteikti emocijas, versti suklusti ir klausti.

Statytojai: Koncepcijos autorė Audronė Žigaitytė, režisierė Marija Simona Šimulynaitė, vaizdo instaliacijų autorius Rimas Sakalauskas, garso režisierius Giedrius Litvinas, scenografė Vita Eidimtaitė.

Renginio programoje:
Audronės Žigaitytės įžangos žodis (15 min.)
Medijų opera „Traviata“ (45 min., lietuvių kalba)
Diskusijos
Seanso trukmė apie 1 val. 30 min.
Vienu metu spektaklį gali stebėti 20–25 asmenys.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Medijų opera TRAVIATA K 2016-12-15 19:00 Lietuvos muzikų sąjunga, Vilnius 6.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 20 min. iki renginio
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Trukmė:
1 val. 20 min.
Pertraukos: -
Nuolaidos: netaikomos

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Gedimino pr. 32 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Lietuvos muzikų sąjunga
Gedimino pr. 32-2 Vilnius