Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Šventinis spektaklis KOREKTŪROS KLAIDA

A 2016-12-27 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kaunas
20.58
Režisierė — Agnė DILYTĖ
Scenografas — Artūras ŠIMONIS

Liūnės Janušytės vaidmenį atlieka Raimonda KIMBRAITĖ
Vaidina:
Gintautas BEJERIS, Simona BLADŽENAUSKAITĖ, Jonas ČEPULIS, Vytautas GASILIŪNAS, Kristina KAZAKEVIČIŪTĖ, Alma MASIULIONYTĖ, Edita NICIŪTĖ, Artūras SUŽIEDELIS, Marcelė ZIKARAITĖ

Pirmajam atsinaujinusio teatro ir 40-ajam istoriniam sezonui Kauno miesto kamerinis teatras ir režisierė Agnė Dilytė kviečia žiūrovus atrasti pamirštą tarpukario Lietuvos rašytoją — Liūnę Janušytę. Tai kone pirmasis kūrinys Lietuvoje, atspindintis tikrąją tuometinės bohemos dvasią. Satyrinio romano „Korektūros klaida“ inscenizacija — kviečia pasinerti į elegantišką, teatrinį džiazą, tarpukario Paryžiuje, kur stažuotes atlieka jauni Lietuvos menininkai — rašytoja Liūnė Janušytė, aktorius bei režisierius Juozas Miltinis, dailininkai Viktoras Petravičius ir Paulius Augius-Augustinavičius. Susibičiuliavę su Paryžiaus bohema, lietuviai džiaugsmingai leidžia laiką, nesirūpindami rytojumi, nekurdami planų, nes visas gyvenimas, anot jų, tėra korektūros klaida, o ne numatytų įvykių grandinė.
Liūnės Janušytės kūryba bei gyvenimiška laikysena išsiskiria tuometiniame, o gal net ir dabartiniame kontekste. Jos personaže nebelieka lietuvėms būdingo lyrizmo ar sentimentalumo, jos moteris emancipuota, lygiavertiškai save suvokianti visuomenėje. Maža to, Liūnė su nuostabiu humoro pojūčiu atvirai aiškinaisi Vakarų ir Rytų Europos mentalitetų skirtumus, menininkų ir valdininkų gyvenimą paralelinėse, nesusisiekiančiose realybėse, keblią ir suvaržytą moters padėtį visuomenėje.
Pati režisierė Liūnę įvardina kaip tarpukario blogerę, satyriškai kritikuojančią anuometines tradicijas bei gyvenimo būdą. Jos kūrinys “Korektūros klaida” tai pačios Liūnės paieškos savyje, kova prieš konservatyvų požiūrį į gyvenimą, žaisminga ir šmaikšti manifestacija prieš tradicijas. Tai be proto aktualus tekstas, kurį A. Dilytė ir scenografas Artūras Šimonis į sceną perkelia su tokiu pat gyvenimo džiaugsmu ir pilnatvės siautuliu, kokį spinduliavo pati rašytoja.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
Šventinis spektaklis KOREKTŪROS KLAIDA A 2016-12-27 19:00 Kauno miesto kamerinis teatras, Kaunas 20.58
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 30min. iki renginio pradžios.
Trukmė: 2val. 30min.
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Pertraukos: 1
Nuolaidos: netaikomos.

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Kęstučio g. 74A, Kaunas Lietuva
Organizatorius
Kauno miesto kamerinis teatras
Kęstučio g. 74A Kaunas