Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

Užupio dramos teatras. Komedija ''Skapeno klastos''

K 2016-12-08 19:00
8.50 - 16.00

Kvietimas į komediją

 „Skapeno klastos“

Žanas Batistas Moljeras

Kviečia Užupio dramos teatras

 

 

 

Ar žinojote, kad garsioji frazė „Ko jį velnias nešė į tą galerą?“ į mūsų kasdienę kalbą atkeliavo iš visų laikų garsiausios XVII a. prancūzų dramaturgo Ž. B. Moljero komedijos „Skapeno klastos“? Atėjo išskirtinė proga garsiąją frazę vėl išgirsti teatro scenoje, Užupio dramos teatro pastatyme „Skapeno klastos“. Spektaklio veiksmas ir kostiumai atitinka laikmetį. Commedia dell'arte teatro atstovo Ž. B. Moljero komedijoms būdingas emocionalumas ir veiksmo gyvumas. Prancūzų dramaturgas nepaprastai rafinuotai gilinasi į temą ir techniką, numatydamas veiksmo vietą Paryžiuje ir augančioje neoklasicistinėje Prancūzijoje.

Trumpai apie siužetą

Pagrindinis pjesės herojus – gudrus ir vikrus tarnas Skapenas. Pinigai ir šlovė jaudina pjesės veikėjus – dėl to jie pasiryžę atsisakyti net meilės. Kai įmantri meilės ir godumo istorija išsukama visiems palankia kryptimi, Skapenas mėgaujasi savimi ir laukia naujų painių situacijų. Tai Commedia dell'artekomedija su lengvu absurdo prieskoniu, kur vienas kitas iš sėdinčių salėje atpažins ir save. Šiame spektaklyje išvysite situacijas, kilusias iš mūsų gyvenimo, ir aktorius atsidavusius taip, lyg visas jų gyvenimas turėtų vieną tikslą – pakilti į sceną ir suvaidinti žmogų. Teprasideda komedija! (Ž. B. Moljeras)

Šventė žiūrovų akims – įspūdingi spektaklio kostiumai, kurie kartu su aktoriais atlieka didelį vaidmenį.

 

Kūrybinė grupė

Režisierė Rita Urbonavičiūtė

Vaidina patyrę scenos profesionalai:

Skapenas – Linas Barauskas
Žerontas – Saulius Čėpla
Argantas – Vytautas Mikalauskas
Oktavas – Aurimas Blaževyčius
Leandras – Tomas Kliukas
Silvestras – Arūnas Vozbutas, Povilas Liubinas
Zerbineta – Rasa Strauzaitė
Hiacinta – Rasa Syminaitė

 

Spektakliai vyks:

Spalio 27 d. 19 val.

Lapkričio 24 d. 19 val.

Teatro saloje (S. Stanevičiaus g. 24, Vilnius)

Daugiau informacijos:
www.uzupioteatras.lt
Tapkite Užupio teatro draugu Facebook
https://www.facebook.com/U%C5%BEupio-teatras-154678891248735/

Bilietų rezervacija:

tel. +370 61443997
el. paštu uzupisdramosteatras@gmail.com

 

 

Skirta aktoriaus R. Butkevičiaus atminimui

Režisierė R. Urbonavičiūtė apie spektaklį: „Legendine tapusi pagrindinė frazė: „Ko jį velnias nešė į tą galerą?“ tarsi skamba kaip: „Ko mane velnias nešė į tą gyvenimą?“. Šiame spektaklyje visas veiksmas sukasi apie žmogų. Skapenas be galo žmogiškas ir, matyt, pats jautriausias iš visų pjesės personažų. Spektaklis bus geras juoko užtaisas, kur vienas kitas iš sėdinčių salėje atpažins ir save“.

Pirmasis „Skapeno klastų“ spektaklis buvo parodytas 1670 m. Paryžiuje gegužės mėnesį. Tuomet pagrindinį vaidmenį atliko pats Moljeras. Lietuvoje šešioliką metų „Skapeno klastos“ žavėjo žiūrovus Vytauto Čibiro pastatyme, kur Skapeną vaidino Rolandas Butkevičius. Šiuo spektakliu taip pat norima pagerbti aktorių Rolandą Butkevičių, kuris 1969 m. Vytauto Čibiro režisuotuose „Skapeno klastose“ sukūrė pagrindinį vaidmenį ir paliko didžiulį atminimą Lietuvos teatro scenoje ir režisierės širdyje.

Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
Renginiai