Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

VKT | ''Karalius nuogas''

Pn 2016-12-16 18:30 - K 2017-02-23 23:59
6.25 - 15.00
LYRINIS FARSAS „KARALIUS NUOGAS“

„Tai nėra ta komedija su „hahaha!“. Bet turėtų būti linksma. Reikėtų subtiliau klausytis, kas kalbama, kas primenama, ir tada juoktis. Juk tai – farsas. Tai beprotnamis, kuriame mes gyvename“,  –  režisierius E. Jaras.

Režisierius Evaldas Jaras
Scenografija Arvydas Norvaišas
Kompozitorius Tomas Stirna
Kostiumų dailininkė Indrė Budreckytė
Garso režisierė Deimantė Ponelytė
Šviesų operatorius Maksimas Semionovas

Vaidina
Karalius - Ramūnas Cicėnas, Princesė -  Indrė Patkauskaitė, Hainrichas – Paulius Valaskevičius, Meras  - Šarūnas Puidokas, Ministras – Zigmantas V. Baranauskas, Juokdarys – Ramutis Rimeikis, Tarnas – Tadas Gudaitis, Freilina – Marta Lipčienė/Renata Bartkienė, Auklė – Žaneta Jablonskytė

„Karalius nuogas“ spektaklio metu panirsite į triukšmingą karališkų rūmų atmosferą, prisodrintą ironijos ir filosofinio humoro bei tapsite liūdininkais kaip pasaka nusimeta savo įprastą rūbą ir apsinuogina iki lyrinio farso. Laikui nepavaldi pasakos išmintis leis į padlaižūnus pažvelgti pro kandaus juoko prizmę, nes baimė vieni kietiems išsakyti tiesą gimdo veidmainystę.

Evaldas Jaras savaip interpretuoja komiškai ironišką ir filosofinę J. Švarco kalbą, netgi vietomis nuklysta ir nuo H. Ch. Anderseno pasakos siužeto, ir nuo J. Švarco pjesės, bei pateikia savo versiją.

Dramaturgas Jevgenijus Švarcas buvo įsitikinęs, kad nekaltas pasakos žanras jo kūrybą apsaugos nuo cenzūros. Ironiška, tačiau pjesė, kurta pagal garsiąją Hanso Christiano Anderseno pasaką „Nuogas karalius“, buvo uždrausta ir dienos šviesą išvydo tik po autoriaus mirties.

E. Jaras tikina, kad draustos sovietmečiu pjesės ėmęsis ne dėl cenzūros intrigos, o dėl temų, kurias šis kūrinys leidžia gvildenti. Be to, režisierius neapsibrėžia konkrečios geopolitinės vietos žemėlapyje. „Tai nėra nei Rusija, nei Ukraina, nei Vokietija, nei Lietuva. Problemos, kurios iškeliamos spektaklyje, būdingos visiems regionams. Jos neturi sienų ar tautybės“, – sako E. Jaras.

Sveiki atvykę į absurdą, kuriame braido šiuolaikinė, laisva vadinama visuomenė!

Daugiau informacijos www.vkamerinisteatras.lt
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
Renginiai