Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

VMT PREMJERA | FANTAZIJUS

A 2017-05-02 18:30
9.98 - 17.00

Balandžio 12, 13 dienomis Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre įvyks režisierės Gabrielės Tuminaitės spektaklio „Fantazijus“ premjera. Pjesės žanras apibūdinamas ironiškai: „Komedija, kuri baigiasi blogai, arba drama su laiminga pabaiga“.

Pjesė  kalba apie amžinus dalykus, kelia amžinus klausimus. Ją skaitant – viena akis verkia, kita – juokiasi. Fantazijus yra  savotiškas paties autoriaus Alfredo de Musset prototipas. Tai  tarsi dviguba asmenybė: jis ilgisi meilės ir ją visiškai neigia, ilgisi tikėjimo ir visiškai jį neigia. Fantazijus – ir cinikas, ir labai sentimentalus. Neįtikėtinai intelektualus personažas. Jis vaidina Karaliaus juokdarį ir jį vaidindamas pasako labai daug įžvalgų apie gyvenimą, žmogaus prigimtį. Apie jausmus. Tai  nusivylusio ir kažko labai šviesaus besiilginčio žmogaus portretas. „Fantazijaus“ labai graži kalba, sodrūs monologai, šmaikštūs dialogai, aktualus humoras, gausu filosofinių pasisakymų.

Pjesės autorius Alfredas de Musset (1810-1857) – tikro romantiko pavyzdys. Jo kūrinių personažai jaunatviški, impulsyvūs, nuoširdūs; autorius gilinasi į sudėtingą žmogaus sielos gyvenimą, idealizuoja praeitį, turi polinkį į misticizmą. Pripažinimo kaip rašytojas A. de Musset  sulaukė būdamas 22, kai po tėvo mirties parašė poemą „Rola“ apie savo kartą ir tikėjimo netekimą. Alfredo de Musset autoportretas yra romane „Amžiaus sūnaus išpažintis“, kur aprašytas jo audringas romanas su Žorž Sand, kuri taip pat kaip ir Musset  priklausė jauniausiajai prancūzų romantikų kartai. 

Šiais metais komišką Žako Ofenbacho operą „Fantasio" Paryžiuje  pastatė  jaunas prancūzų režisierius  ir aktorius Thomas Joly. Libretą šiai operai   parašė rašytojo brolis Paulis de Musset.  Ja buvo atidarytas restauruotas Paryžiaus Komiškosios operos (Opera comique) teatras.

Vilnius taip pat rengiasi „Fantazijaus“ premjerai, kuri įvyks  Vilniaus mažajame teatre  balandžio 12, 13 dienomis. Pagrindinis vaidmuo patikėtas Tomui Rinkūnui ir Martynui Nedzinskui. Spektaklyje taip pat vaidins: Daumantas Ciunis, Marius Čižauskas, Arvydas Dapšys, Tomas Stirna, Tomas Kliukas, Kirilas Glušajevas, Mantas Vaitiekūnas, Jokūbas Bareikis, Agnė Šataitė, Miglė Polikevičiūtė, Rasa Jakučionytė

Režisierė – Gabrielė Tuminaitė,
Dramaturgė – Živilė Mičiulytė
Kompozitoriai – Giedrius Puskunigis, Jonas Narbutas, 
Scenografai – Marija Olšauskaitė ir Jurgis Paškevičius,
Kostiumų dailininkė – Elvita Brazdylytė,
Choreografas – Raidas Petrauskas
Šviesų dailininkas – Eugenijus Sabaliauskas,
Rodyti aprašymusSlėpti aprašymus
Renginiai