Paieška nedavė rezultatų
Loading...
Perkrauti

VMT spektaklis ''KRUVINOS VESTUVĖS''

Pn 2017-03-24 18:30
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius
5.78 - 17.00
Federico García Lorca
KRUVINOS VESTUVĖS
I dalies spektaklis

Režisierius – Paulius Ignatavičius
Kompozitorė - Elena Šataitė
Scenografė ir kostiumų dailininkė - Neli Ivančik

Vaidina:
● Motina - Dalia Overaitė
● Tėvas - Mindaugas Capas
● Žmona - Agnė Šataitė
● Tarnaitė - Inga Burneikaitė
● Mergaitė – Oneida Kunsunga, Ilona Kvietkutė
● Jaunasis – Tomas Stirna
● Jaunoji – Indrė Patkauskaitė
● Leonardas – Tadas Gryn
● Pirmasis Medkirtys - Tomas Rinkūnas
● Antrasis Medkirtys - Tomas Kliukas

PREMJERA: 2014 m. sausio 16 d.
Trukmė 1 val. 30 min.

Valstybinis Vilniaus mažasis teatras kviečia į režisieriaus Pauliaus Ignatavičiaus ispaniškų aistrų įkvėptą spektaklį „Kruvinos vestuvės“.  Spektaklis sukurtas pagal García Lorcos (1898–1936), garsaus ispanų poeto ir dramaturgo, pjesę „Kruvinos vestuvės“ (Bodas de Sangre, 1932). Šis spektaklis – intymus, atviras pokalbis apie pagrindinę gyvenimo ašį – meilę. Apie meilę, kuri žudo, kuri sujaukia gyvenimus, kuri neleidžia meluoti sau. O būtent to melo ir yra pritvinkusi šiuolaikinė visuomenė, mes nebesiklausome savo kraujo balso, savo aistros, pasiduodame rutinai ir visuomenės normų viešpatystei, ir neišgirstame, kur linksta mūsų siela. Šis spektaklis – tai odė gyvenimo aistrai, odė žmogaus antrai pusei, tam tampriam ryšiui, kuris sujungia du vienišus kūnus, odė gyvenimo skrydžiui, kuris įmanomas tik dviese, odė žudančiai meilei, kuri tokia pat stipri kaip mirtis, tokia pat gili kaip paslaptinga Ispanijos dvasia.
Remiantis tikrais faktais parašyta tragedija režisieriaus dėmesį patraukė savo išgrynintu žvilgsniu į gyvenimo aistrą, meilę, likimą ir mirtį. Vieną dieną García Lorca laikraštyje perskaitė žinutę apie nuotaką, pabėgusią su pusbroliu iš savo vestuvių. Po kurio laiko pusbrolis rastas negyvas. Kas jį nužudė, nežinoma, tačiau buvo aišku, kad tai šeimos linčo teismas. Perskaitęs šią žinutę, autorius pjesę parašė labai greitai, su dideliu įkarščiu, polėkiu.
„Siužetas atrodo gana paprastas, bet pjesė labai dosni savo poezija: Lorca daug širdies, sielos riksmo į ją sudėjo, – sako spektaklio režisierius Paulius Ignatavičius. – Vaikystėje niekas mūsų nemoko, kaip būti laimingais. Išmokstame tik tai, kad reikia kažką nuveikti, būti pareigingais, tobulais visuomenės varikliais. Spektaklis – apie tai, kad mes dažnai negirdime savęs, bijome rizikuoti, išeiti iš komforto zonos. Kaip pjesėje sako medkirčiai: reikia eiti kraujo keliu, nes geriau numirti negu laukti, kol jis suges."
Federico García Lorcos kūryba gimusi iš Andalūzijos kaimų, persipynusi su čigonų ir arabų kultūromis. Rašytojo dramose galima rasti ir liaudies muzikos, ir siurrealistinių elementų. Melodinga ir švari dramų kalba pasižymi neįprastomis, komplikuotomis metaforomis. Pasak Pauliaus Ignatavičiaus, spektaklio forma bus lakoniška, nurengianti teatrą iki jo esmės: intymaus aktoriaus pokalbio su žiūrovu, siekiant suvirpinti pačias jautriausias sielos stygas.
Rodyti daugiauRodyti mažiau
Renginys Data / Laikas Renginio vieta Kaina  
VMT spektaklis ''KRUVINOS VESTUVĖS'' Pn 2017-03-24 18:30 Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Vilnius 5.78 - 17.00
Svarbi informacija

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 18:00
Vaikai nemokamai neįleidžiami.

Salės plane a ir b raidėmis pažymėtos vietos, kuriose kėdės yra be atlošo.
Nuolaidos:
- Studentams 15%, moksleiviams 15%, senjorams 30%
- Žmonėms su negalia 30%
- Laisvalaikio kortelė 15%nuolaida bilietui (kontrolės metu pateikti kortelę). Į nuolaidos laukelį vesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius.
- su Daily Card kortele 15% nuolaida bilietui (kontrolės metu pateikti kortelę). Į nuolaidos laukelį vesti pirmus 12 kortelės numerio skaičius.
- Draugų bilietas (3+1) 25% (nuolaidai pritaikyti į nuolaidos laukelį vesti žodį ''draugas'')
- Perkant 10 ir daugiau 15%

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Renginio vieta
Gedimino pr. 22 Vilnius Lietuva
Organizatorius
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
Valstybinis Vilniaus mažasis teatras
Gedimino pr. 22 Vilnius
jolanta@vmt.lt
Įmonės kodas 188200375