По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

Miesto gyvenimas

Пт 29.09. 2017 18:30
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
5.80 - 14.80
Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika”
2017 m. rugsėjo 7 d.– spalio 7 d.

 
Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ rugsėjo 7–spalio 7 dienomis klaipėdiečius ir kultūros sostinės svečius kvies atsiverti pokyčiams ir naujiems įspūdžiams. Veržliai ir energingai pristatantis įdomiausią dabarties kūrybą festivalis siūlys įsiklausyti į nuolat kintantį ir atsinaujinantį garsų pasaulį. Gyvybinga jų tėkmė inspiruos keisti mus supančią aplinką ir keistis patiems.

„Permainų muzika“ – tai, kas geriausia, vertinga ir tikra:
– unikali Heinerio Goebbelso instaliacija-spektaklis „Stifterio daiktai“,
– stulbinantis Niujorko energijos pliūpsnis “Bang on a Can All-Stars” koncerte,
– Steave’o Reicho liaupsės šiuolaikiniam miestui Klaipėdos kamerinio orkestro programoje,
– intriguojantis Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro „Koncertų koncertas“,
– Davido Lango hipnozės seansas su choru „Jauna muzika“ ir pianistu Petru Geniušu, 
– įkvepiantys susitikimai su garsiais užsienio kūrėjais Heineriu Goebbelsu ir Davidu Langu,
– Lietuvos muzikologų konferencija, aktualizuojanti Reformacijos įtaką Lietuvos muzikinei kultūrai.


„Miesto gyvenimas“
Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistai: Guoda Gedvilaitė (fortepijonas), Pavel Giunter (perkusija), Dalia Dėdinskaitė, Teodora Morta Ajauskaitė (smuikai)
Ansamblis „Giunter Percussion“: Pavel Giunter, Sigitas Gailius, Tomas Kulikauskas
Dirigentas Mindaugas Piečaitis
Programa: Steve Reich, John Cage, Emmanuel Sejourne, Arvydas Malcys

__________________________________

„Miesto gyvenimas“ — tai liaupsės šiuolaikiniam miestui, kurias gieda žymaus amerikiečių minimalisto Steave’o Reicho kūrinys, skambėsiantis to paties pavadinimo koncertinėje programoje. Ji rugsėjo 29 dieną, penktadienį, 18.30 val. pratęs Klaipėdos koncertų salės rengiamą šiuolaikinės muzikos festivalį „Permainų muzika“. Klausysimės Klaipėdos kamerinio orkestro, vadovaujamo Mindaugo Bačkaus ir diriguojamo Mindaugo Piečaičio, bei gausaus solistų būrio. Šiuolaikinės kūrybos entuziastai įgarsins penkias partitūras, kiekviena iš jų turės savo intrigą.

Steave‘as Reichas gimė ir dabar gyvena Niujorke, kuris ir įkvėpė sukurti kūrinį  „Miesto gyvenimas“ / „City Life“ kameriniam ansambliui ir skaitmeniniu būdu sumodeliuotiems miesto garsams (mašinų, gaisrininkų, policijos sirenos, durų trenksmas, metro garsai, poliakalė, pneumatinis plaktukas, žmonių kalba, širdies plakimas ir kt.). Pernai 80-mečio sulaukęs kompozitorius yra palankiai nusiteikęs naujųjų technologijų atžvilgiu ir savo kūryboje tinkamai išnaudoja visus jų teikiamus privalumus. Uždegančiu ritminiu judėjimu ir mušamųjų instrumentų gausa išsiskiriantis opusas atskleidžia spalvingą ir aistringą autoriaus gyvenimą gimtajame Niurjorke. Tai banguojanti, plaukianti minimalistinės muzikos upė, kurioje į nuolat kintantį srautą susilieja tiek gyvai skambančių instrumentų, tiek įrašyti miesto garsai.

S. Reicho „Miesto gyvenimas“ įtikinamai vainikuos koncerto programą, kurią pradės to paties autoriaus kūrinys „Duetas“. Jo solo partijas grieš smuikininkės – orkestro koncertmeisterė Dalia Dėdinskaitė ir Teodora Morta Ajauskaitė. Taip garsaus minimalizmo kompozitoriaus muzika įrėmins visą koncerto programą.

Su amerikiečio eksperimentinės muzikos kūrėjo Johno Cage‘o pavarde siejamas naujos kompozicinės technikos – aleatorikos, kurioje labai svarbus atsitiktinumo faktorius, atsiradimas. Tiek partitūroje fiksuotų, tiek atsitiktinių garsų išgirsime jo kompozicijoje „Tikiu mumis“ / “Credo in us”. Joje šalia fortepijono ir mušamųjų instrumentų dar bus naudojami įrašytų klasikinių kūrinių, radijo laidų fragmentai. Pasak J. Cage’o, nėra muzikinių ir nemuzikinių garsų, viskas yra muzika (arba atvirkščiai), ir mes visuomet esame muzikai patys sau, klausydamiesi besimainančio Visatos „garsovaizdžio“ – svarbiausia yra pati mūsų intencija priimti jį.

Prancūzų kompozitoriaus ir perkusisto Emmanuelio Sejourne Koncerto vibrafonui ir styginiams solinę partiją gros šiandienos ritminei muzikai neabejingas perkusijos virtuozas Pavelas Giunteris. Asmeninės charizmos nestokojančio atlikėjo pasirodymai visuomet alsuoja dideliu vidiniu karščiu, stebina profesine meistryste.

Šiemet 60-mečio jubiliejų mininčio lietuvio Arvydo Malcio kūryboje dera ekspresionistinis vaizdingumas su impresionistine garsų poezija, neoklasicistinis formos pojūtis – su aleatorikos ir sonoristikos elementais. Tai išgirsime jo Koncerte fortepijonui ir kameriniam orkestrui, kurio solinę partiją skambins įvairių meninių sumanymų iniciatorė pianistė Guoda Gedvilaitė. Ji, P. Giunteris, ansamblis „Giunter Percussion“ bei M. Piečaitis koncerte atliks anksčiau minėtą J. Cage‘o opusą. Na, o S. Reicho „Miesto gyvenimo“ atlikimui scenoje susiburs didelis kamerinis ansamblis, susidedantis iš styginių, pučiamųjų, mušamųjų bei klavišinių instrument. Jam diriguos tikras šiuolaikinės kūrybos entuziastas M. Piečaitis. Šiuolaikinę muziką bei dirigavimo meną Vokietijoje studijavęs dirigentas dažnai dalyvauja naujos muzikos projektuose, bendradarbiauja su kompozitoriais, atlikėjais, simfoniniais ir kameriniais kolektyvais. Klaipėdos koncertų salėje jis yra parengęs nemažai šiuolaikinių ir edukacinių programų.

„Aš visada esu linkęs į tai, kad klausydami muzikos išgirstumėte daug daugiau, nei paprastai,“ – yra sakęs S. Reichas.  Ateikite, klausykite ir išgirskite kerinčią šiuolaikinę miesto muziką!

Сайт мероприятия: http://www.koncertusale.lt/Renginiai/repertuaras

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
Miesto gyvenimas Пт 29.09. 2017 18:30 Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda 5.80 - 14.80
Полезная информация

Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Renginio dieną nuolaidos netaikomos.

Durys atidaromos: 60 min. iki renginio
Renginio trukmė: 1 val. 30 min.
Pertraukos: 1
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas:
N-7
Nuolaidos:
• 50 proc. – studentams, moksleiviams, pensininkams, neįgaliesiems;
• Neįgaliesiems, turintiems judėjimo negalią, įėjimas nemokamas (su neįgaliojo vežimėliu), vienam lydinčiam asmeniui – 50 proc. (pateikus neįgalaus asmens pažymėjimą);
• 20 proc. – perkant bilietus su „Laisvalaikio“ kortele (2 bilietams) (į nuolaidos laukelį įvesti pirmus 6 kortelės numerio skaičius);
• 20 proc. – perkant su „Daily Card“ kortele (2 bilietams) (į nuolaidos laukelį įvesti kortelės numerį);
• 10 proc. – grupėms (20 ir daugiau žmonių).

Renginio organizatorius prisiima atsakomybę dėl įvykusio renginio ir jo kokybės. Pinigai už bilietus grąžinami tik neįvykus renginiui ar nukėlus renginio datą. Platintojas veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Место проведения
Šaulių g. 36 Klaipėda Литва
Организатор
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos m. sav. įstaiga
Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos m. sav. įstaiga
Šaulių g. 36 Klaipėda
Рег. № 300101372