По вашему запросу ничего не найдено
Загрузка...
Перезагрузить

O SOLE MIO

Пн 31.07. 2017 19:00
Birštono Kurhauzas, Birštonas
4.20 - 5.00
Kviečia V Birštono vasaros menų akademija

Liepos 29 – rugpjūčio 7 d. jau penktą kartą vyks Birštono vasaros menų akademijos meistriškumo kursai „Interpretacijos paslaptys ir subtilybės XXI a. atlikimo mene ir pedagogikoje“. Džiaugiamės kiekvienais metais sulaukdami vis didesnio susidomėjimo intensyvaus ir įvairiapusio tobulinimosi galimybe.
Šiais metais aktyviesiems dalyviams siūlomos pianistės Ninos Serioginos (Rusija), vokalistų Astos Krikščiūnaitės, Vladimiro Prudnikovo, BVMA svečių Jūratės Švedaitės (JAV) ir Vytauto Juozapaičio meistriškumo pamokos. Vaikams ir paaugliams dainavimo pamokas ves Eglė Juozapaitienė. Koncertmeisterio praktikos užsiėmimams vadovaus Nijolė Ralytė.
„Žaidžiame dainuodami, dainuojame žaisdami“, – teigia Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Muzikinio teatro katedros docentė Eglė Juozapaitienė, kurios dainavimo pamokos iš pirmo žvilgsnio labiau primena džiaugsmingą pramogą nei sunkų darbą. Tačiau didžiulę pedagoginio darbo patirtį turinti itin reikli vokalo pedagogė per trumpą laiką pasiekia neįtikėtinų rezultatų: jos sukurta unikali metodika ir specialūs pratimai jauniesiems dainininkams suteikia ne tik akademinio dainavimo pagrindus, bet ir padeda įgyti kūrybiškumo, muzikinės partnerystės įgūdžių.
Pirmą kartą BVMA dėstys jauna talentinga arfininkė Joana Daunytė. Ji pasiryžusi padirbėti su kiekvienu (net ir poilsiautoju!), kuris norėtų pažinti arfą – išskirtinio skambesio ir žavesio instrumentą.
Pastaraisiais metais Birštono vasaros menų akademijoje vis daugiau dėmesio kreipdavome ne tik į natas – ieškojome tarp jų slypinčių muzikos paslapčių. Džiugu, kad kelis metus iš šalies BVMA darbą stebėjęs dirigentas Modestas Pitrėnas šiais metais sutiko vesti interpretacijos pamokas. Taigi, maestro jauniems atlikėjams padės susigaudyti muzikos vingrybėse tarp natų. Jam talkins turiningomis interpretacijomis garsėjanti dainininkė Ieva Prudnikovaitė.
2017 metų naujovė – Mažoji Birštono vasaros menų akademija. Liepos 28–30 dienomis vyks kamerinių ansamblių, dainavimo, fortepijono, smuiko, violončelės, fleitos, obojaus, klarneto, fagoto ir valtornos meistriškumo pamokos. Su jaunaisiais muzikais patirtimi dalinsis fortepijoninio trio „Kaskados“ (Albina Šikšniūtė, fortepijonas, Rusnė Mataitytė, smuikas, ir Edmundas Kulikauskas, violončelė) ir medinių pučiamųjų instrumentų kvinteto „Nauji garsai“ (Paulius Gefenas, fleita, Robertas Beinaris, obojus, Rimvydas Savickas, klarnetas, Darius Stoskeliūnas, fagotas, Indrė Kuleševičienė, valtorna) muzikantai.
Kompozitorius Giedrius Kuprevičius šiais metais kviečia pažinti improvizacijos meną. Jis įsitikinęs, kad po dviejų užsiėmimų dienų turėsime puikų improvizacijų konkursą BVMA globėjos Birštono merės Nijolės Dirginčienės taurei laimėti.
Giedriaus Kuprevičiaus kursas skirtas instrumentininkams ir vokalistams, ypač tiems, kurie ketina užsiimti aktyvia soline ar ansamblių koncertine veikla. Profesorius pateiks plačią improvizacijos galimybių paletę ir parodys pagrindinius būdus, padedančius muzikantui scenoje jaustis saugiau ir drąsiau. Finalinis viešas improvizacijų vakaras turėtų sutvirtinti įgytas žinias, o publika galės tas žinias patikrinti siūlydama improvizacijų temas.
Scenos judesio pamokas šiemet ves du Lietuvos baleto grandai – Nelė Beliakaitė ir Petras Skirmantas.
Dar viena šių metų naujovė – aktoriaus Petro Venslovo scenos kalbos pamokos. Neabejotina, kad atlikėjams bendrauti su publika pravartu ne vien muzikos garsais, bet ir žodžiu. Šiandien vis rečiau laiko skaitiniams apie muziką randančiam klausytojui raiškia, logiška kalba papasakotos įdomios istorijos gali suteikti papildomų emocijų. Įdomu, kad Petras Venslovas pasirinko ne muzikinius tekstus, o Birštono ir jo apylinkių bei čia gyvenusių ar kaip kitaip su miestu susijusių asmenų istorijas pasakojančius 19 a. gydytojo, teisininko, rašytojo, keliautojo, etnografo Stanislovo Moravskio rašytinio palikimo fragmentus.
Tradiciškai vyks koncertai Birštono kurhauze ir Kultūros centre, paskaitos muzikos interpretacijos, viešųjų ryšių, muzikos terapijos, kultūros politikos bei kitomis temomis.

Сайт мероприятия: http://www.muzikusajunga.lt

Показать большеПоказать меньше
Мероприятие Дата / Время Место проведения Цена  
O SOLE MIO Пн 31.07. 2017 19:00 Birštono Kurhauzas, Birštonas 4.20 - 5.00
Полезная информация


Место проведения
B. Sruogos g. 2 Birštonas Литва
Организатор
Lietuvos muzikų sąjunga
Gedimino pr. 32-2 Vilnius
Рег. № 190749274
НСО LT907492716