logo
Select period
Search from map
Menu

Festivalis PASAULIS SKAMBA | 12 grupių iš 5 žemynų

Show descriptionHide description

FESTIVALIO „PASAULIS SKAMBA“ ABONEMENTAS TIK 95 EUR!
Aboementą galite įsigyti paspaudę nuorodą: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/festivaliai/festivalis-pasaulis-skamba--abonementas-356685/

Galėsi dalyvauti visuose festivalio koncertuose, nesvarbu kuriame mieste tai vyktų. Jei norėsi antrą kartą nueiti į tą patį koncertą, tik kitame mieste, taip pat galėsi.

Vilnius, Kaunas, Palanga, Švenčionėliai
29 koncertai / 12 grupių / 5 žemynai

 
Festivalio grojaraštis:
Abonementą į koncertu sgalite įsigyti: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/festivaliai/festivalis-pasaulis-skamba--abonementas-356685/

OPSA DEHËLI (Prancūzija)
Latino-balkano kokteilis. Maža nebus!
 
Liepos 12 d. „Terasa Laukas“, Kaunas
Liepos 13 d. „Vasaros terasa“, Vilnius
Liepos 15 d. „Lentpjūvė“, Partizanų g. 5A, Švenčionėliai.
 
Romų giesmės ir laukinės kumbijos garsai paverčia kiekvieną „Opsa Dehëli“ koncertą epiniu šėlsmu! Kolektyvas susibūrė Bordo mieste, o jų muzikinės kelionės geografija apima Lotynų Ameriką ir Balkanus. 
Gausus muzikantų būrys leidžia žongliruoti garsais ir stiliais: mambo, kumbija, o spalvinga muzika įtraukia į nesibaigiančią šventę – tad ruoškitės, nes šis klajoklių orkestras yra visada pasiruošęs atiduoti maksimumą savo publikai ir ribų nepripažįsta.
 
Paklausyti čia 


AK DAN GWANG CHIL - ADG7 (Pietų Korėja) su The Dancing Devils - Groupe RTD
Įsimins ilgam
 
Liepos 25 d. „LOFTAS“, Vilnius
Liepos 26 d. „Terasa Laukas“, Kaunas
 
Viena koja stovinti tradicijų pasaulyje, o kita – žaismingoje pop muzikoje Ag Dan Gwang Chil (ADG7) yra gausybę apdovanojimų pelniusi grupė. Pasitelkdama abejingų nepaliekantį virtuoziškumą, charizmą bei gryną energiją ji gaivina jau primirštą Šiaurės Korėjos liaudies muzikos palikimą bei savo muzika išreiškia vienybės troškimą.
Tarp mistikos bei nepaprasto linksmumo varijuojantis kolektyvas priskiriamas šamaniškui funk, folk-pop žanrui. Devyni atlikėjai scenoje, tradiciniai muzikos instrumentai, trys stiprių balsų folkloro dainininkės ir turtingas Korėjos tradicijų įkvėptas repertuaras įtraukia bei panardina, o tradicinės muzikos energiją jie perteikia moderniu ir neretai komišku stiliumi.
 
Paklausyk čia 

The Dancing Devils - Groupe RTD

Šalia Somalio esantis Džibutis yra kupinas unikalios muzikos ir po truputį ji ima sklisti po pasaulį. Iki šiol dėl valdžios priežiūros ji praktiškai neturėjo galimybės būti išgirsta, tačiau tai keičiasi ir “Gera muzika gyvai” didžiuojasi pristatydami Groupe RTD - The Dancing Devils of Djibuti šių metų festivalio “Pasaulis skamba” programoje.

Groupe RTD - nacionalinis Djibučio kolektyvas. Dienomis grojantis prezidentiniuose renginiuose, nacionalinėse šventėse ir pasitikdami užsienio svečius, naktimis tai viena iš geriausiai saugomų rytų Afrikos paslapčių.

Grupėje groja du muzikantai, kurie groja albume 2017 metais nominuotame Grammy apdovanojimams geriausio istorinio albumo kategorijoje. Tai  Mohamed Abdi Alto virtuoziškai grojantis saksofonu ir gitara grojantis Abdirazak Hagi Sufi.

Džibutis įsikūręs Baba Al Mandeb (Ašarų vartų) sąsmaukoje, istoriniame pasaulinės prekybos koridoriuje jungiančiame Sueco kanalą ir Raudonąją jūrą su Indijos vandenynu. Jame kupina įtakų iš Rytų Azijos, Arabų pusiasalio, Indijos ir dar tolimesnių kraštų.

Džibučio muzika, o konkrečiau Groupe RTD muzika, tai Bolivudo stiliaus vokalų, Jamaikietiško dub ir reggae, Harlemo džiazo ir nuotaikingų Raudonosios jūros regiono sintezatorių melodijų susitikimas.

 Paklausyti čia

 
 
SAMBA TOURÉ (Malis) 
Dykumų bliuzas
 
Rugpjūčio 2 d. VU botanikos sodo Vingio skyrius, Vilnius
Rugpjūčio 3 d. Šv. Sakramento bažn. kiemelis, Kaunas
                     
Antrąkart į Lietuvą grįžtantis Samba Touré yra vienas geriausių šiuolaikinių Afrikos gitaristų bei vokalistų. Atlikėjo kūryboje harmoningai dera Nigerio upės bliuzas, tradicinės Songajaus temos ir Vakarų kultūros vėjai. Energinga ir tuo pat metu meditatyvi muzika tęsia vėlyvąjį Ali Farka Touré bliuzo palikimą bei yra plačiai vertinama tiek gimtinėje, tiek užsienyje. 
Samba Touré 2018 m. lankydamasis Lietuvoje pristatė albumą „Wande“, užpildytą didžiule šiluma ir skambantį kaip namai. Šiemet šis gitaristas, vokalistas ir kompozitorius pristatys naujausią albumą „Binga“ (2021) – savo asmeniškiausią bei labiausiai įtraukiantį darbą, atliekamą gimtąja songajų kalba.
 
Paklausyti čia 
 
 
Al-Qasar (Alžyras/Marokas/Prancūzija) 
Vidurio Rytų psichodelika
 
Rugpjūčio 16 d. Šv. Sakramento bažn. kiemelis, Kaunas
Rugpjūčio 17 d. VU botanikos sodo Vingio skyrius, Vilnius
 
„Al-Qasar“ į naują gyvenimą prikelia senąjį psichodelinį roką, kartu integruojant tradicinius Arabų muzikos instrumentus, dermes ir ritmus taip atiduodant duoklę kolektyvą įkvėpusiam 60-ųjų ir 70-ųjų Vidurio Rytų psichodeliniui pop, rokui. Patys muzikantai savo stilių įvardina kaip arabian fuzz – skambesys, apjungiantis turkų sazo, fuzz gitarų, Arabų ūdo, darbukos, vintažinių stiprintuvų ir klasikinių būgnų garsus. 
Arabiški dainų tekstai socialiai sąmoningi ir aštrūs, tuo pačiu poetiški, bet kartu liečiantys temas, kurios dažnai yra tabu Vidurio Rytų muzikoje – visa tai yra apjungiama su gaivia ir aistringa muzikos energija.
Paklausyti čia
 
 
KAROLINA CICHA (Lenkija)
Karaimų muzikos žemėlapis 
 
Rugpjūčio 15 d. Šv. Sakramento bažn. kiemelis, Kaunas
Rugpjūčio 18 d. VU botanikos sodo Vingio skyrius, Vilnius
 
Karolinos Cichos ir Co. inicijuotas muzikinis projektas ,,Karaimų muzikos žemėlapis“ atskleidžia muzikos ir istorijos paslaptis mažiausia etnine grupe vadinamos bendruomenės (vos 1600 narių visoje Europoje!). Karolina specializuojasi tautinių mažumų muzikinių lobių paieškose, tad perteikia senąją dainų dvasią, o kartu grojantis kolektyvas karaimų rytietiškos muzikos tradicijai suteikia modernų prieskonį.
,,Karaimų muzikos žemėlapis“ - tai ir pirmasis albumas pasaulyje dedikuotas išsibarsčiusiai šios tautos tradicinei muzikai – seksime karaimų kelionių pėdsakais po Vilnių ir Trakus, Varšuvą, Kijivą ir Krymą, ir nors koncerte atliekamos dainos kyla iš tradicinės muzikos dermių – toli gražu nėra archyvinės medžiagos rinkiniai, o modernios muzikinės kalbos kūriniai. 
 
Paklausyti čia 
 

DakhaBrakha (Ukraina)
Etnochaosas
 
 Rugpjūčio 24 d. “Vasaros terasa”, Vilnius
 
„DakhaBrakha“ – kvapą gniaužiantis Rytų Europos folkloras, miestietiško avangardo ir Ukrainos liaudies kūrybos sintezė. Pačioje Ukrainoje jie yra kultinis reiškinys, o pasaulyje pasirodė daugiau nei penkiuose šimtuose koncertų ir spektaklių, dalyvavo daugybėje festivalių.
 „DakhaBrakha“ gerbėjus traukia agresyviu garsu, aprėpiančiu daugybę ritualinių genčių ritmų, ir pribloškiančiais, kakofoniškais vokalais. Kvarteto muzika įtaigi ir mistiška, joje susitinka dvasinga ukrainiečių liaudies muzika, džiazas bei tranzas, punk, hip hop, avangardas, Balkanų muzika ir tradicinių instrumentų garsai iš viso pasaulio.
 
Paklausyti čia
 
Koncertai Kaune yra „Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.


 

Events website: http://www.gmgyvai.lt

Festival events

No events were found
Loading...
Reload
No results have been found for your request.
Loading...
Reload