logo
Select period
Search from map
Menu

Kalėdinė pasaka vaikams MIKALOJAUS SAPNAS

Show descriptionHide description

Kalėdinė pasaka vaikams

MIKALOJAUS SAPNAS

Liudo Jakimavičiaus pasakos „Katinėlis ir gaidelis Kalėdų ieškojo“ motyvais

Visi tarsi susitarę – Kalėdos stebuklų metas. O kas, jei taip laukiamas stebuklas neįvyksta? Kas, jei gauta dovana nedžiugina, o planai per patį švenčių įkarštį ima ir sugriūva – puodai svyla, darbai neatsitraukia, dar ir pūga už lango kyla, neleidžianti atvykti jūsų artimiesiems?

Ansamblis „Lietuva“ mažuosius kviečia į kalėdinį muzikinį spektaklį „Mikalojaus sapnas“. Kaip ir kasmet, čia iš pasakų atklysta vaikams lengvai atpažįstami personažai, kuriuos įkūnys ansamblio „Lietuva“ atlikėjai – choras, šokėjai ir nacionalinių instrumentų orkestras. Muzikinė pasaka džiugins gyvai atliekama muzika bei žaismingais teatralizuotais pasirodymais, į kuriuos noriai įsitraukia patys žiūrovai.

Mažasis Mikalojus gyvena pasiturinčioje šeimoje, kurioje jis apsuptas žaislų ir daiktų. Mikalojaus tėveliai labai daug dirba, tad berniukas daugiausiai laiko praleidžia su savo jaunute, dar sklandžiai nekalbančia sesute. Kūčių vakarą pakilus audrai paaiškėja, kad jo taip laukiami pusbroliai, su kuriais jis prisigalvoja įvairiausių šunybių, nebeatvyks kartu sutikti švenčių – o tai reiškia pačias nuobodžiausias Kalėdas!

Atėjus vakarui Mikalojus nusprendžia nemiegoti, o laukti Kalėdų senelio, tačiau jo nešamos dovanos Mikalojui nerūpi – žaislai ir taip vos telpa spintoje – šį kartą jis ketina prašyti Senelio stebuklo – tokio, kuris išgelbėtų šias nuobodžias Kalėdas. Vis dėlto, mažajam Mikalojui nepavyksta atsispirti saldžiam miegui ir jis pasineria į keistą sapną, kurio metu Mikalojus išgirsta Šv. Kalėdų paslaptį – tikrasis džiaugsmas aplanko ne gaunant, o duodant. Vos atsikėlęs, mažasis Mikalojus Kalėdų rytą paverčia tikrų tikriausiu stebuklu savo šeimai.

Ansamblis „Lietuva“ taip siekia ugdyti jaunosios kartos identitetą bei vertybes – tai, su kuo augo mūsų seneliai, tėvai, augome mes ir augs mūsų vaikai. Ansamblio vaikiški spektakliai sulaukia didžiulio populiarumo – čia visada grojama tokiais lietuviškais instrumentais kaip birbynė, kanklės ar skrabalai, šiuolaikiškai paįvairinant tradicinį skambesį.

Po spektaklio mažieji žiūrovai turės galimybę nusifotografuoti su Kalėdų seneliu bei kitais spektaklio personažais.

 

Režisierė ir scenarijaus autorė – Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė

ScenografėBerta Bocullaitė

Atlikėjai – valstybinio ansamblio „Lietuva“ nacionalinių instrumentų orkestras, choras ir šokėjai

 

Kalėdinėje pasakoje skambės kompozitorių Juozo Naujalio, Artūro Noviko, Giedriaus Svilainio, Sonatos Tamašauskaitės, Donato Zakaro ir Ēriks Ešenvalds muzika. 

 

Events website: https://ansamblis-lietuva.lt/programa/kaledine-pasaka-vaikams-mikalojaus-sapnas/?fbclid=IwAR2sooInVeFQm_tDInOgaj97uytMeqHAoMCj_sXRjOMKLbVK0-XFodDp3Lo

Events

No events were found
Loading...
Reload
No results have been found for your request.
Loading...
Reload